פן ירבה? בנפשנו הדבר!!! כמה מילים חיוניות, על הצורך הרוחני הבסיסי בעולמנו זה, הסינון.

לענין

משתמש ותיק
זה זמן רב רציתי להעלות נושא חשוב זה לפני קהל עדה וישראל, אלא שאמרתי לעצמי במקום גדולים אל תעמוד. אלא שעתה, לא אוכל אחשה.
נתארחתי בבין הזמנים בדירת נופש, בה היתה קליטת אינטרנט מסונן כדבעי, הרמטי, ממש ממש סגור, הכי שיש. נפלא, לכאורה. אבל רק לכאורה.
בשבתי בביתי, טרם צאתי, הכנתי לי רשימת מסלולים וטיולים המותאמים לילדים [אל תתלהבו, פינת חי פה וגן שעשועים שם...], נכנסתי לאתרים הרלוונטיים, בדקתי אם הם מתאימים לי, ולא טרחתי לכתוב לעצמי את הטלפונים והשעות פתיחה וכו' וכו', יען כי הכל רשום באתר. עד כאן יפה.
למרבה תדהמתי ופליאתי, אף אחד (!) מהאתרים שסימנתי לעצמי לא נפתחו לי!! החסימה ההרמטית נועלת את כולם! וזה בלי שום סיבה! ראיתי בהחלט מה יש לאתרים הנ''ל להציע, ולא היתה שום סיבה כלשהיא לחסום אותם! כמובן ששלחתי פניה מיידית לחברה המסננת, אנא תפתחו את האתר, למה הוא סגור? התשובה האוטומטית שקבלתי היתה, יש לך סינון הרמטי, אתה יכול להכניס את הקוד, ולרדת למסלול גלישה משוחרר יותר.
וכאן הבן שואל? עושים צחוק מהעבודה? הסיבה שבגללה התקינו שם אינטרנט חסום, היא כדי שיהיה להם אינטרנט חסום! לא שבשביל כל פעם שירצו להכנס לחנות כל שהיא יצטרכו אינטרנט פתוח יותר! זה בערך כמו לעשות תענית בין ביס לביס... למה מי שמעוניין באינטרנט ברמת חסימה גבוהה, אמור לקבל רק מייל ומשרדי ממשלה? ואני לא מדבר אתכם על אתר אחד או שנים, אלא אתרים רבים רבים רבים שבבית נפתחים לי חופשי, ואין בהם שום תקלה, הם אינם נפתחים על ידי החסימה הנ''ל?

מאד מאד כאב לי הלב שהבנתי כי המון המון אנשים, היו פעם בחסימה הזאת, וכשראו שזה לא עסק, אי אפשר לנהל ככה אפילו משרד קטנטן, פשוט הורידו את החסימה שלהם, לחסימה משוחררת יותר, וחבל [בלשון המעטה. אינני רוצה להרחיב]. ברור לי שכדי להשאר בחסימה הנ''ל צריך להיות לפחות 'משוגע לדבר', אחרת פשוט אי אפשר לשרוד אתה. סוג של 'אל תהי צדיק הרבה', שלא תגיע ל'אשר התרת אסרתי ואשר אסרת התרתי'. אולי לא שוה לחברה להשקיע כסף בסינון הרמטי הולם, כי בלאו הכי כולם פשוט פותחים עם הקוד ויורדים לחסימה הנמוכה יותר, כך שה'הרמטי' הוא סוג של כסות עיניים? מוכרים לך סינון שיודעים שלא תוכל לעמוד בו, ואז תוותר עליו, כי נו, מה כבר אפשר לעשות?

וצריך לדעת, כל זה נחלת העבר! העובדה הזאת שכל מי שרוצה אינטרנט חסום כדבעי, על טהרת הקדש, שמתאים לציבור שלנו, צריך להיות 'מוסר נפש', לקבל חסימה כזו שאינה מאפשרת התנהלות תקינה [הייתי צריך חנויות בסיסיות, וכולם לא נפתחו! אחרי דקות ספורות הרגשתי שאני עובד מול הרוח].
אפשר בהחלט, לקבל סינון ראוי והגון, ידידותי ונח, שפותח את כל מה שאפשר לפתוח, וחוסם את כל מה שצריך לחסום, שנותן שירות לקוחות ברמה מדהימה, שקשוב לצרכים שלנו. שנולד וגדל מתוכנו אנו.

באותה שעה קמתי ואמרתי- 'ברוך שעשאני לקוח של נטפרי'.

זה זמן רב אני מתלבט אם להעלות נושא זה כאן [מכל מיני טעמים]. ועל מה עתה באתי? על של עתה -

אין לי מושג מה עושים ואיך עושים, וכיצד תעל השמימה זעקתם של ישראל קדושים [מילא אלו שיוציאו לגמרי את האינטרנט מהבית, אדרבה... אבל כמה כאלה יהיו???].
מישהו שלח אותי לכאן -

וה' הטוב יגדור פרצותינו ברחמים אמן.
דברי ידידכם הקטן

למרות שאין דרכי בכך, הכריחוני כליותי לציין לכאן - https://www.prog.co.il/threads/ככל-...ו-איך-לעזאזל-אפשר-ליירט-את-הנטפרי-הזה.385314/
טוב, אנחנו יודעים ללמוד את זה. יודעים גם להסביר את המפרשים. אבל תכל'ס, לא שמנו לב שאנחנו, ושאני אומר אנחנו אני מתכוון אנחנו האנשים שעובדים עם אינטרנט, מקבלים שרות נדיר מסוגו מגוף קדוש שככל שמענים אותו ממשיך לפרוץ, לא סתם לפרוץ, להפוך לאימפריה, לחלק בלתי נפרד ממנו, הלוא הוא נטפרי.

עשרות של הקלטות נמצאות בידי אנשי הארגון החשוב הזה, עשרות שיחות השמצה והפצת שקרים גסים מפי נותני השירות של חברות "מתחרות", והתוצאה? נטפרי מתרחבת עוד, עוד משתמשים, עוד שכלולים, יום ולילה של השקעה, והכל לשם מטרה אחת ברורה: להציל נפשות ברשת, או אם נסכם בשורה אחת, סוף האמת לנצח.

תארו לעצמכם איזה סיוט, איזה סרט אימה שאם היינו חולמים אותו, היינו מתעוררים בבהלה שטופי זיעה מבוהלים. תארו לכם את הדבר הנורא הזה שמחר, אנחנו נאלצים לחזור לסינון הישן. סליחה, לחסימה... תארו לכם מה זה יום אחד בלי לעבוד עם הסינון של נטפרי, להיות בידיים של רובוט טיפש, לקבל שירות ללא שירות, והכי גרוע, לקבל אינטרנט עשיר במוקשים - חנוק מחד, פרוץ מאידך, תארו לכם שנטפרי, הארגון שחרט על דיגלו שיש דברים שאי אפשר לסנן, צריכים לבדוק אחד אחד, הארגון הנורמטיבי היחיד בתחומו שהחליט לסנן את האינטרנט ולא סתם לחסום, לתת שירות אישי ומהיר ולא סתם לשלוח רובוט עם תשובה אוטמטית, לשכלל ללא הפסקה ולשפר ולייעל ללא הרף כבר לא יהיה הסינון שלנו, ונאלץ להיות מחוברים לסינון אחר שמפיץ כל מיני פרסומות עשירות בתוכן, ובפועל לקבל שירות עני ומרוד, נקי ומלוכלך כאחד, איזה סיוט!!!

נטפרי, שבזכותו ואך ורק בזכותו, חברות "סינון" התעוררו מעט משנתם והשתפרו מעט בניקיון ומעט בשירות. נטפרי, שכל מטרתו הוא להביא מצב שבו כולם יהיו מסוננים כהוגן, שמח ומרוצה מאד מעובדה זו, זו זכות עצומה.

טוב, אז איך לעזאזל אפשר ליירט את הנטפרי האלו? ההשמצות רק הרחיבו אותם. השקרים רק חיזקו את ידם, מה עושים? מאיימים בתביעה. כן, קראתם נכון, תביעה! חברת נטספארק מאיימת בתביעה בימים אלו נגד הספקים "אר-אל" ו"019" על הפרת פטנט. האיום הוא לא על נטפרי, אבל ברור שיש כאן ככל הנראה סוג של מסע הפחדה המאיים על כולנו.

אז חבריי היקרים משתמשי ואוהדי נטפרי המרוצים, זה קורה. זה קורה כצעד נואש ככל הנראה של הרצון להזיז מהדרך את הארגון החשוב ביותר מימות המצאת האינטרנט. חברת נטספארק הקשורה בחברת רימון/אתרוג, מצאה לה בארכיון המאביק מסמך של פטנט שרשמה לפני כמה שנים, עוד לפני הקמת נטפרי. הפטנט שאין בו שום חידוש מרעיש (ואפילו מגוחך), מגן על אחת משיטות הסינון הבסיסיות ביותר שנטפרי וכל חברת סינון אחרת עושה בהן שימוש. חשוב לציין שנטפרי לא העתיקה אף לא שורת קוד אחת, אלא פיתחה הכל מחדש ובצורה פי כמה וכמה יותר משוכללת וחכמה מכל סינון אחר. אבל, כאמור, איך לעזאזל אפשר כבר ליירט את הנטפרי האלו???

אני כותב את הדברים לא כאיש נטפרי (אני כלום בנטפרי כידוע), אלא כחבר קרוב לרב @MAT מזכה הרבים היקר, וכמי שהיה והוה תומך נלהב (שהיד) של נטפרי, וכמי שחשוב לו ליידע אתכם חבריי התומכים בפרטי הסיפור ההזוי הזה.

נמשיך ביחד לחזק את הארגון החזק, ושללא ספק יהיה חזק עוד יותר אחרי הסיפור הזה.

אוהדי ומוקירי הארגון ובתוכם אנכי הקטן.

יהודי

משתמש ותיק
טוב שכתבתם כן, אולי באמת כדאי לעשות עצומה לעזוב את חברת רימון-אתרוג.

מכל מלמדי השכלתי

משתמש ותיק
אני מסכים שהם אכן טובים יותר מכולם. ועל כך מגיע להם יישר כח. אך עדיין המצב רחוק מלהיות מושלם כמתואר.

יעקב ר

משתמש ותיק
מכל מלמדי השכלתי אמר:
אני מסכים שהם אכן טובים יותר מכולם. ועל כך מגיע להם יישר כח. אך עדיין המצב רחוק מלהיות מושלם כמתואר.
הכי קרוב שאפשר. הכי שלם שאפשר. הכי נקי שאפשר.
תודה לה'.

עפר ואפר

משתמש ותיק
מכל מלמדי השכלתי אמר:
לא היה אינטרנט מושלם, ולא יהיה אינטרנט מושלם. אין כזה דבר.

מכל מלמדי השכלתי

משתמש ותיק
עפר ואפר אמר:
מכל מלמדי השכלתי אמר:
אולי לא יהיה אינטרנט מושלם מבחינת כשרותו ונקיותו.
אבל אני התכוונתי לשירות הלקוחות. לחווית המשתמש. ולסינון מיותר סתם.

שמעיה

משתמש ותיק
עפר ואפר אמר:
מכל מלמדי השכלתי אמר:
מאז ידעתי שניתן במידה מסויימת לידע את העבר, הנקרא 'היסטוריא'. יש אשר להם מבט חודר לידע את ההווה. אך מנין לנו לדעת את העתיד???

בן של רב

משתמש ותיק
רק בקשה קטנה ונחוצה אל כבוד הרבנים שקוראים עכשיו את הדברים
אנא ממכם! לעולם אל תגידו על האינטרנט המסונן את המילה 'כשר'
כי אין שום סינון על עבודה זרה וכפירה וכל דעות כוזבות שבעולם
ומלבד גירויים אדירים לכל עניני עוה''ז וכל תרבות העמים שזה מים שאין להם סוף
רק הרחק לא תרחיקו ללכת
גם בעיתון הארץ אין תמונות שחץ
אז למה צריך עיתונות חרדית (שגם היא לא ממש מצליחה להסתנכרן עם השולחן ערוך)
גם בעיתון של האפיפיור אין ניבול פה
גם אם בכל תל אביב היו רק גברים בלי נשים אף אחד לא היה רוצה לגור שם
והופה! הנה זה אצלנו בבית פלוס עוד מליארד ערים שכאלו.
תל ביבים ופריזים ומנהנטנים
זה מה שנקרא 'לדבקה בו'...?
וכבר אמר החזו''א שלהתקרר ביראת שמים זה יהרג ואל יעבור!
רוב המלחמות שלנו עם עוכרי הדת לא היו על תמונות שחץ אלא על חילול קדושת הדעות ויסודי האמונה
אם החפץ חיים היה חי היום היה מוציא ספר של עשרות לאוין ועשין שעוברים כשבלי לשים לב משתכנעים מדעת בעלי בתים וחסרי דעת שברשת.
''כי חנם מזורה הרשת''....
וגם אם אתה חייב ויש לך היתר לפרנסה מי התיר לקרוא לזה 'כשר'?
או הכל או כלום?
הרב שטיינמן ממש אסר בפירוש לקרוא לזה 'כשר'
ואסר בשעתו על נטפרי (הצדיקים שבכלל שואלים ולא יודעים הכל לבד...) לפרסם ולשווק כי לא משווקים דבר לא 'כשר'
וגם אלו שחייבים לשתות את הביוב המצחין כדי להחזיק בית של תורה יתנו את הדין אם יקראו לזה 'כשר'!
ובוא נראה רב אחד שיחלוק על זה. אבל לפני ששואלים יש להביא לו אוסף מדגמי שנארגן ונציג לפניו תוך עשר דקות של חיפוש....

נדיב לב

משתמש ותיק
עפר ואפר אמר:
מכל מלמדי השכלתי אמר:

אתה עובד אצלם??

נדיב לב

משתמש ותיק
בן של רב אמר:
רק בקשה קטנה ונחוצה אל כבוד הרבנים שקוראים עכשיו את הדברים
אנא ממכם! לעולם אל תגידו על האינטרנט המסונן את המילה 'כשר'
כי אין שום סינון על עבודה זרה וכפירה וכל דעות כוזבות שבעולם
ומלבד גירויים אדירים לכל עניני עוה''ז וכל תרבות העמים שזה מים שאין להם סוף
רק הרחק לא תרחיקו ללכת
גם בעיתון הארץ אין תמונות שחץ
אז למה צריך עיתונות חרדית (שגם היא לא ממש מצליחה להסתנכרן עם השולחן ערוך)
גם בעיתון של האפיפיור אין ניבול פה
גם אם בכל תל אביב היו רק גברים בלי נשים אף אחד לא היה רוצה לגור שם
והופה! הנה זה אצלנו בבית פלוס עוד מליארד ערים שכאלו.
תל ביבים ופריזים ומנהנטנים
זה מה שנקרא 'לדבקה בו'...?
וכבר אמר החזו''א שלהתקרר ביראת שמים זה יהרג ואל יעבור!
רוב המלחמות שלנו עם עוכרי הדת לא היו על תמונות שחץ אלא על חילול קדושת הדעות ויסודי האמונה
אם החפץ חיים היה חי היום היה מוציא ספר של עשרות לאוין ועשין שעוברים כשבלי לשים לב משתכנעים מדעת בעלי בתים וחסרי דעת שברשת.
''כי חנם מזורה הרשת''....
וגם אם אתה חייב ויש לך היתר לפרנסה מי התיר לקרוא לזה 'כשר'?
או הכל או כלום?
הרב שטיינמן ממש אסר בפירוש לקרוא לזה 'כשר'
ואסר בשעתו על נטפרי (הצדיקים שבכלל שואלים ולא יודעים הכל לבד...) לפרסם ולשווק כי לא משווקים דבר לא 'כשר'
וגם אלו שחייבים לשתות את הביוב המצחין כדי להחזיק בית של תורה יתנו את הדין אם יקראו לזה 'כשר'!
ובוא נראה רב אחד שיחלוק על זה. אבל לפני ששואלים יש להביא לו אוסף מדגמי שנארגן ונציג לפניו תוך עשר דקות של חיפוש....
שייך לבקש כשרות על מכונית? או שהכל תלוי בנהג?!

בן של רב

משתמש ותיק
הנהג לא חייב לנסוע לזבל וכאן לא ימלט
אלא שאין שום פתרון כרגע
(כי להפסיק לפרנס את הבעל הלומד זה כמובן יותר גרוע )
ומותר להרגיש דיעבד ולא צריך לסלף
ואין שום חיוב בשום נושא להגדיר הכל בהגדרות של שחור לבן

חלק עליון תַחתִית