שקוף

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

יוסל'ה

משתמש רגיל
היה אשכול על סדנת שקוף, והיה שם הרבה מאוד תגובות שלא מן הענין.
אמרתי אפתח אשכול, שיהיה בו רק חומר עניני על סדנאות שקוף.
הנה מה שאספתי מן האשכול הצג קובץ מצורף תחקיר עיתונאי על סדנת שקוף.pdf הצג קובץ מצורף מחקר מכון ון ליר לגבי שיטת שקוף.pdf הצג קובץ מצורף שאלון שקוף נשים.docx הצג קובץ מצורף סיפורי שקוף.pdf
הנ"ל הצג קובץ מצורף עלון שקוף!.pdf

מאן דהו

משתמש ותיק
יוסלה נדמה שהסיפורים שם לא נגמרים... נמתין בסבלנות לסיפורי שקוף 400 או שעד אז מאן דהו ידאג לשקף את דרכיהם המפוקפקות בעיני הציבור

דורדיא

משתמש ותיק
בעיניי לא הוגן להביא רק צד אחד מבלי האפשרות להגיב
לבליל השטויות המובאים כאן,

מעניין שגדו"י נתנו את הסכמתם לשקוף.

ושוב,
כפי שכבר אמרתי באשכול שננעל
אין לי שום אינטרס בשקוף, לא הייתי שם,
רק אהבת האמת!

ושוב,
אני לא מעוניין לפתוח שוב את הנושא רק להתריע שיש כמה אנשים ספציפיים
מגמתיים, המפיצים לדעתי שקרים.
(מותר לחלוק עליי.. הכל בסדר.. רק שיהיה הוגן!)

רק לידע ולהודיע על כך,
שלא יחשבו ח"ו שהאמת נמצאת רק בידי כותבי פלסתר עם סיפורים עלומים
בעלי ניקים שכל הודעותיהם רק להשמיץ.

יוסל'ה

משתמש רגיל
פותח הנושא
דורדיא אמר:
בעיניי לא הוגן להביא רק צד אחד מבלי האפשרות להגיב
לבליל השטויות המובאים כאן,
אתה יכול להעלות כל דבר מי מנע ממך?

יוסל'ה

משתמש רגיל
פותח הנושא
דורדיא אמר:
רק לידע ולהודיע על כך,
גם התחקיר העיתונאי הוא סיפורים עלומים בעלי ניקים שכל הודעותיהם רק להשמיץ.
ממש ה'אהבת האמת'
הכל שקר... כל גדו"י נתנו את הסכמתם... ממש טענות לענין.
מה גם שאני מכיר באופן אישי כמה אנשים שנהרס להם החיים שם. ואני אישית דברתי עם הרב אייכנשטיין, והוא ממש לא מכשיר את המקום לכתחילה.

מממממ

משתמש ותיק
דורדיא אמר:
רק לידע ולהודיע על כך,
ממש...
אני יודע מי עומד מאחורי העלון "שקוף?!" מדובר ברב חשוב מאוד, שמתנגד מאוד לשקוף, (לא מהרבנים החותמים, וגם זה לא ידוע שהוא מתנגד) [כמו כל הרבנים שמתנגדים].
העלון הזה יצא אחרי ששקוף פרסמו מכתב שכולו מלא בשקרים כאילו הטען את הרבנים והרבנים חזרו בהם והודו שהיה טעות מעיקרא,
אז הם פרסמו את הציטוטים מהעלונים, ושהציבור ישפוט האם הטעו את הרבנים או שיש דברים בגו, (וכבר כתוב שם בדבר העורך שזה ממש לא הכל, וכמו כל מי שיקרא קצת חומר על שקוף יראה שהם פרסמו טיפה מן הים)  {וכמו כל המכתב הזה שהוא שקר אחד גדול, גם אף רב לא חזר בו, פשוט הרבנים חיים וקיימים אפשר לשאול אותם}
ועל זה השקופים לא יכולים לטעון שזה שקר, הכל ציטוטים מהעלונים שלכם. ואם תטענו שהוא הוציא דברים מהקשרם, אז אפשר לפנות למייל שמצויין שם בעלון, והוא ישלח לכם את כל המקורות. (אני שלחתי לו מייל והוא שלח לי את כל המקורות והוא לא הוציא שום דבר מהקשרם)
סתם ככה, עצם זה שמחייבים אותך לומר "אני חלש וזקוק לעזרה" זה לא מריח טוב בכלל....

סלקא דעתך

משתמש ותיק
כתושב מבוא חורון (לא בית חורון) זה מאוד מעניין לשמוע על הפעילות בתוך שקוף.
אני לא רב גדול אבל אני מכיר הרבה מאוד אנשים שהיו שם ונמצאים שם (ברסלברס וגם מזרחיים רגילים), חלקם באמת נעזרו מאוד עד מניעת גירושין! וחלקם ניזוקו מאוד עד גירושין!
כנראה שהאמת היא איפה שהו באמצע.
דרך אגב גידי דבוש נראה אדם נחמד ולא כריזמטי שסוחף אחריו כל מי שהעיז להציץ לכיוונו כפי שהוא נשמע מהסיפורים. אבל אפשר לומר בודאות שהוא לא "רב" מתי הוא הספיק להיות רב? הרי הוא בעל תשובה וגם הוא יכול להיות קצת מבולבל מהשפע של היהדות. עכ"פ וודאי שאין הוא ת"ח גדול שאפשר לסמוך שאינו עושה טעויות.
ועוד עניין, באמת הרב טייכנר מאוד מעורב במושב ולמי שסומך עליו אז הוא אמור להכיר הרבה נפשות שנמצאים שם לטוב ולרע.

יוסל'ה

משתמש רגיל
פותח הנושא
סלקא דעתך אמר:
כתושב מבוא חורון (לא בית חורון) זה מאוד מעניין לשמוע על הפעילות בתוך שקוף.
אם אתה תושב מבוא חורון, אז אולי תשאל את רבני הישוב, ותעדכן אותנו.

סלקא דעתך

משתמש ותיק
במבוא חורון יש רב אחד ת"ח חשוב אבל לא כל בני המושב קל להם לקבל אותו במיוחד שהוא שייך לאסקולה של הלכה ולא ברסלב ושאר רגש

מממממ

משתמש ותיק
סלקא דעתך אמר:
במבוא חורון יש רב אחד ת"ח חשוב אבל לא כל בני המושב קל להם לקבל אותו במיוחד שהוא שייך לאסקולה של הלכה ולא ברסלב ושאר רגש
רגש לא שייך לברסלב!!! (כמו שהשמחה לא שייכת לברסלב)

מממממ

משתמש ותיק
מישהו יודע מה קורה בקשר לפיקוח על שקוף, שמעתי כל מיני שמועות. יש למישהו מידע אמין?

מממממ

משתמש ותיק
דבר ראשון שמעתי שאין שום שינוי חוץ מזה שעד היום הסדנא היתה מתחילה בקטע בלקוטי מוהר"ן ועכשיו לא, ופחות מזכירים את רבי נחמן.
אבל גם שמעתי משהו בענין הפיקוח והמפקחים, אבל אני לא רוצה לכתוב דברים בשם רבנים, בלי שאני יודע שהם נכונים.

נשמה ענייה

משתמש רגיל
אז מברור שעשיתי ישנו ראש כולל מסוים שאשתו הלכה לשקוף וגררה אותו והוא מאוד נפגע מהצורה של השערפ'קייט שדיברו שם(אתה אפס! אנחנו אפסים! כולך גאוה!...וכו) והלך ונלחם בהם עם טענות שחלקם ודאי מגוחכות (מוציאים כסף וכו) למעשה יתכן שהמקום באמת לא מתאים לכל אחד ואגב הוא לא מתיימר להתאים אבל לרבים וטובים הוא הועיל ביותר
נ.ב. שמעתי שהגרימ מורגנשטרן מתנגד לשקוף מכיוון שמערבבים פסיכולוגיה ואידישקייט אבל זה נןשא לפורם חדש

נשמה ענייה

משתמש רגיל
אגב הכתבה היא מאוד מגמתית ברור שאפשר לעשות כמו כתבה זו כתבה על אנשים שאומרים שהפסיכולוגים הרסו להם את החיים נו אז מה? יש אנשים שממורמרים משם
ולכל מי שמכיר את הדרך של שקוף זה ברור שיהיה אנשים כאלה

נשמה ענייה

משתמש רגיל
יהודי אמר:
מי הם הרבים וטובים שהועיל להם ביותר?

אתה מכיר אנשים שהלכו לשם? אני מכיר אנשים שטוענים שהמקום הפך את חייהם מן הקצה לקצה בעבודת השם ובשלום בית וכ'ו

יהודי

משתמש ותיק
אני בהחלט מכיר כבר שנים רבות, ואני אפילו מכיר שמאוד הועיל לטובה.
אבל הבעיה היא שאני מכיר נשים שהיו שם, ואני אישית לא מאמין במורה דרך גבר אישי לנשים. כך שלאחר שחסר לענ"ד בבסיס היהודי הפשוט כבר אינו כ"כ מעסיק אותי עצם הענין.

נשמה ענייה

משתמש רגיל
האמת שאני מכיר רק אשה אחת שהלכה לשם שזה אחותי והיא סיפרה לי כי אין פגישות אישיות אם דבוש אלא מדי פעם מוסר הרצאה (כמו רבים וטובים או לא טובים תלוי את מי שואלים) ולנשים יש מדריכות בנוגע לבסיס היהודי מה שלי מפריע זה שאם צריך פסיכולג אז הולכים לפסיכולוג כמו שהולכים לכל רופא ואיש מקצוע העירוב בין היהדות לטיפול ניתן לוויכוח אני אישת לא אוהב את זה אבל נראה לי שיש דברים שקצת יותר חשוב לדבר נגדם מאשר שקוף

יהודי

משתמש ותיק
לפי הידוע לי בעבר היה קשר אישי בין התלמידות/המטופלות לרב.
אולי הבינו שזה לא לענין ושינו את זה, אולי.

מממממ

משתמש ותיק
נשמה ענייה אמר:
האמת שאני מכיר רק אשה אחת שהלכה לשם שזה אחותי והיא סיפרה לי כי אין פגישות אישיות אם דבוש אלא מדי פעם מוסר הרצאה (כמו רבים וטובים או לא טובים תלוי את מי שואלים)
זה ממש לא הרצאה, זה טיפול בקבוצה, תוך שהוא מתחקר נשים לעיני 140 נשים, בדברים אישיים, כולל שלום בית וכו'. וזה ממש לא מידי פעם אלא כל שבוע, כל הסדנא היא נמסרת על ידי גידי דבוש, ורק בעבודה בקבוצות זה מדריכות.

מממממ

משתמש ותיק
השמועות אומרות, שהרב אייכנשטיין שליט"א יוצא מהפיקוח!!!

יהודי

משתמש ותיק
אברך שלמד עמי בכולל בעבר סיפר בצער רב כי התפרק ביתו מפני שהלכה לשקוף, ודאי שיתכן שיאמרו שזה לא בגלל אלא למרות וכו', רק ציינתי.

שאר לעמו

משתמש ותיק
לא קראתי לא אשכול זה ולא אשכול אחר,
דבר אחד פשוט וברור:
כל מכוני ושיטות ה'יועצים' למיניהם; על דרך שקוף ואטום, מוהר"נ ומוהר"ח ומוהר"ט ומוהר"צ ומוהר"א,
הצד השווה שבהם שפגיעתם רעה, בכל שטח שרק אפשר!

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון תַחתִית