אזהרה - יין מוסקטו של היוצר - בקבוק כחול

ידידיה

משתמש ותיק
לביא אמר:
הרב יצחק וייס זצ״ל שהיה ראש העדה״ח כידוע, חזר בו שכלי פלסטיק צריכים טבילה בעקבות מה שהגר״ע כתב ביבי״א.
מחסדי ה' הוא שאלו שכותבים שטויות לא מעלים על דעתם לבדוק האם דבריהם מוכחשים מהמציאות (מנח"י ד' קי"ד), ועל ידי כך אפשר לדעת מה ערך דבריהם גם במקומות שלא הוכחשו בפירוש.

לביא

משתמש ותיק
ידידיה אמר:
לביא אמר:
הרב יצחק וייס זצ״ל שהיה ראש העדה״ח כידוע, חזר בו שכלי פלסטיק צריכים טבילה בעקבות מה שהגר״ע כתב ביבי״א.
מחסדי ה' הוא שאלו שכותבים שטויות לא מעלים על דעתם לבדוק האם דבריהם מוכחשים מהמציאות (מנח"י ד' קי"ד), ועל ידי כך אפשר לדעת מה ערך דבריהם גם במקומות שלא הוכחשו בפירוש.
מה?

דבר ראשון יש לגרוס בדבריי - שכלי פלסטיק אינם צריכים טבילה
דבר שני - גם אם שמו של הגר״ע לא מובא, כך מביאים את דעת המנח״י
https://halachayomit.co.il/he/Default.aspx?HalachaID=632

לביא

משתמש ותיק
פורה אמר:
לביא אמר:
דוד ה. אמר:
למקפידים על 100% צריך להיות כתוב על הבקבוק שהוא 100% ולא תירוש ענבים.
100% ענבים או 100% מיץ ענבים? זה משנה מאד.
צריך לשים לב לזה.
כלומר?
100% מיץ ענבים יכול להכיל דברים נוספים.
100% ענבים זה ענבים נטו.

פורה

משתמש רגיל
לביא אמר:
פורה אמר:
לביא אמר:
צריך לשים לב לזה.
כלומר?
100% ענבים זה ענבים נטו.
תוכל להביא מקור, מאיפה אתה יודע את זה?
אגב, ראיתי פעם במיץ ענבים של קדם שכתבו "כולל %100 מיץ" (Contains %100 Juice), והכוונה שאחד מהרכיבים זה %100 מיץ אבל יש שם עוד רכיבים.

לביא

משתמש ותיק
יהודי אמר:
לפי הידוע לי אינו נכון.
פורה אמר:
זה יותר שמועה מאשר מקור מבוסס.
אך ממה ש״ידוע״ לי, הוא שיש חברות שמתוך תרגיל שיווקי מפרסמים שהם 100% מיץ ענבים, אבל בפועל יש שם חומרים משמרים, מעט מים וסוכר.
כרמלי (ואולי עוד שאני לא מכיר) כותבים בהדיא שזה 100% ענבים ללא תוספת מים או סוכר, ולא ״מיץ ענבים״.
(ייתכן שיש מעט מים מטיפות בצינורות של הייצור, אבל באמת שזה מיעוט שלא מערער על ה״שיווק״ שלהם)

במילים אחרות, צריך תמיד לשים לב שכתוב 100% טבעי ולא 100% מיץ.

ושוב, זה לא בגדר ידיעה. אתם רשאים לחלוק עלי בזה.

פורה

משתמש רגיל
לביא אמר:
יהודי אמר:
לפי הידוע לי אינו נכון.
פורה אמר:
אך ממה ש״ידוע״ לי, הוא שיש חברות שמתוך תרגיל שיווקי מפרסמים שהם 100% מיץ ענבים, אבל בפועל יש שם חומרים משמרים, מעט מים וסוכר.
כרמלי (ואולי עוד שאני לא מכיר) כותבים בהדיא שזה 100% ענבים ללא תוספת מים או סוכר, ולא ״מיץ ענבים״.
(ייתכן שיש מעט מים מטיפות בצינורות של הייצור, אבל באמת שזה מיעוט שלא מערער על ה״שיווק״ שלהם)

הפוך.
צריך לשים לב שיהיה כתוב '%100 מיץ ענבים' או: '%100 ענבים', '%100 טבעי' אינו אומר דבר.

לביא

משתמש ותיק
פורה אמר:
לביא אמר:
יהודי אמר:
לפי הידוע לי אינו נכון.
פורה אמר:

הפוך.
צריך לשים לב שיהיה כתוב '%100 מיץ ענבים' או: '%100 ענבים', '%100 טבעי' אינו אומר דבר.
אכן. צריך לגרוס בדבריי 100% ענבים טבעי. פשוט השמטתי את המובן מאליו.

אמונת אומן

משתמש ותיק
פותח הנושא
לביא אמר:
פורה אמר:
לביא אמר:
צריך לשים לב לזה.
כלומר?
100% ענבים זה ענבים נטו.
הרב לביא,
יש לנו הערכה לדבריך, אך מומלץ להתרגל לבדוק בצורה יסודית דברים לפני שנכתבים בפרהסיא

לביא

משתמש ותיק
אמונת אומן אמר:
לביא אמר:
פורה אמר:
100% ענבים זה ענבים נטו.
הרב לביא,
יש לנו הערכה לדבריך, אך מומלץ להתרגל לבדוק בצורה יסודית דברים לפני שנכתבים בפרהסיא
אני מאמין שהייתי ברור מספיק.
לביא אמר:
לביא אמר:
אני לא מחייב אף אחד להקשיב לזה. רק המלצתי לשים לב שכתוב 100% ענבים טבעי. ואני נזהר בזה לא כי אני סובר שזה אמת או לא, אלא מזהירות בעלמא.

אמונת אומן

משתמש ותיק
פותח הנושא
אמונת אומן אמר:
לביא אמר:
פורה אמר:
100% ענבים זה ענבים נטו.
הרב לביא,
חוזר ומחזק את דברי הנ''ל, לאו דווקא בקשר להודעה הספציפית הזו.

יוסף אומץ

משתמש ותיק
לביא אמר:
ידידיה אמר:
דוד ה. אמר:
בנוגע למיץ ענבים, מיץ ענבים של העדה החרדית מכיל לפחות 70% מיץ (בעקבות ורק בעקבות הגר"ע זצ"ל) מיץ ענבים בית יוסף מכיל לפחות 51% מיץ ע"פ הוראת הגר"ע, כך שמצד זה עדיף העדה החרדית.
הנהגת הבד"ץ אינה בעקבות הגר"ע, לגבי מיץ ענבים זה מוסכם שצריך רוב מיץ.
וגם ביין יש מספיק סיבות טובות [הלכתיות וכלכליות] להעלאת אחוז היין עוד לפני הגר"ע.
לא מבין מה הבעיה שהבד״צ ישנו בגלל הוראת הגר״ע, הרב יצחק וייס זצ״ל שהיה ראש העדה״ח כידוע, חזר בו שכלי פלסטיק צריכים טבילה בעקבות מה שהגר״ע כתב ביבי״א.
איני בטוח שהוא רואה כאן בעיה, רק בא לומר שודאי הדבר בא בזכות הרב עובדיה, וניסח זאת בלשון מדוייקת, כיוון שבאמת בזכות ורק בזכות הגר"ע זצ"ל...

פראנק

משתמש ותיק
למה זה תשאל לשמי אמר:
לבי במערב אמר:
פורה אמר:
הא מִנַּיִן?!
מר ביקר באולם־הייצור של אותו בקבוק?...
בזמנו כתב לי אחד הניקים כאן שמהיכרות אישית הוא יודע כי להנ''ל מוסף תרכיז ממותק בטעם ענבים.

תרכיז ענבים או תרכיז בטעם ענבים? 

לבי במערב

משתמש ותיק
למה זה תשאל לשמי אמר:
בזמנו כתב לי אחד הניקים כאן שמהיכרות אישית . .
השאלה באה רק כדי שיתבארו הדברים בפירוט, וכפי שהשיב לעיל - מפורש ע"ג הבקבוק שיש בו רכיבים נוספים.

פראנק אמר:
למה זה תשאל לשמי אמר:
לבי במערב אמר:
הא מִנַּיִן?!
מר ביקר באולם־הייצור של אותו בקבוק?...
בזמנו כתב לי אחד הניקים כאן שמהיכרות אישית הוא יודע כי להנ''ל מוסף תרכיז ממותק בטעם ענבים.

תרכיז ענבים או תרכיז בטעם ענבים? 
כמו שכתבתי.

חלק עליון תַחתִית