הודעת פרישה

לידידי חו"ר הפורום שליט"א.

החלטתי לפרוש ולהיפרד מכם, ולהפסיק לחלוטין את פעילותי בפורום.

פרישה זו אינה בגלל טענה שיש או אין לי על המקום, על חביריו או מנהליו, אלא מסיבה אישית בלבד.

אני חש כי אני על סף התמכרות קשה לפורום, ואני מבזבז פה הרבה יותר מדי זמן בקריאת אשכולות מעניינים מאד, דבר שגורם לי לביטול תורה ועבודת ה', וכן בהיגררות לויכוחים שלא תמיד יש בהם תועלת.
איני חושב שאחרים צריכים ללכת בעקבותי, זו בעיה אישית שלי בלבד.
מקוה ורוצה מעתה להשקיע יותר זמן בלימוד תורה ועבודת ה', והלואי שאצליח בכך.

לגבי תשובות לכל מיני טענות העולות פה בפורום (על ברסלב), אני חושב שכבר העליתי כאן די והותר חומר, והבוחר יוכל לבחור.
ממילא אין לדבר סוף. יש כאן ב"ה עוד כמה מאנ"ש, @ישר א-ל @טוביה פריד @ברסלבר @ברסלבע'ר חסיד וסליחה ממי ששכחתי - הנכם מוזמנם להחליף אותי, אם הנכם רואים בכך תועלת.

כל מי שבעקבות הפורום (או סתם כך) נתעוררו לו שאלות בענייני ברסלב, מוזמן לפנות אלי ואם אוכל אענה בשמחה.
אבל לא לפנות יותר בהודעה פרטית אלא במייל [email protected]

בפעם האחרונה, ברצוני להזכיר שוב את הספר שלא העליתי לפורום "מוהר"ן חייו משנתו ותורתו" העונה בהרחבה ובבהירות לשאלות רבות.
✔ מעוניין לדעת קווים כלליים מתולדות חייו של מוהר"ן?
✔ מהי דרך ברסלב בעבודת ה'?
✔ מה מעמדו של מוהר"ן בעיני גדולי דורו וגדולי הדורות הבאים, ומה מעמדו אצל חסידי ברסלב?
✔ מה מקומה של דרך ברסלב בעולם התורה?
✔ מהו עניין ההתפארות אצל מוהר"ן וצדיקים נוספים?
✔ מהו עניין "מפורסמים של שקר"?
✔ מהי התקשרות לצדיקים וכיצד ניתן להתקשר לצדיק שנפטר?
✔ מי הם יחידי הדורות ומה עניינם וייחודם?
✔ איזה זיקה יש בין עולם המוסר הליטאי לדרך החסידות, ומה המשותף והשונה בין דרך ברסלב לדרך המוסר?
✔ מה חשוב יותר, מוסר או התחזקות?
✔ ממה חששו מתנגדי החסידות, והאם חששות אלו קיימים בדרך ברסלב?
✔ כיצד היחס להלכה והשו"ע על פי דרך ברסלב?
✔ כיצד היחס ללימוד התורה במשנת ברסלב?
✔ מה העיקר ע"פ תורת ברסלב: תורה או תפילה?
✔ מהי דרכו של מוהר"ן בענין חיבור תורה ותפילה?
אפשר לקבל אותו בפניה אלי למייל הנ"ל.

כאן המקום להודות למנהלים על האכסניא, וגם על השתדלותם להיות קשובים לפניותי, מדי פעם. תודה רבה!

עתה ברצוני להודות מקרב ליבי באמת לכמה ניקים יקרים שחיזקו אותי ועודדו אותי בפעילותי, איני רוצה להזכיר שמות כדי שלא לפגוע במי ששכחתי. אך רבים הם. כמה וכמה מיוחדים שבחבורה, ה' ימלא משאלותיכם לטובה, ותזכו להצלחה ועלייה ביר"ש בתורה ובעבודת ה'! תודה רבה לכם!

גם ברצוני להודות לאלה שלא הסכימו עמי, אך עשו זאת בדרך של כבוד הן לי והן לרבותי, ומהדיונים עמהם התפתחו אשכולות יפים ומעשירים.

בהזדמנות זאת אבקש את מחילתו וסליחתו של כל מי שפגעתי בו.

היו שלום.

אין ברסלב ברענט א פייער!!!

טוביה פריד

משתמש ותיק
ברסלבר (ליטאי לשעבר) אמר:
לידידי חו"ר הפורום שליט"א.

החלטתי לפרוש ולהיפרד מכם, ולהפסיק לחלוטין את פעילותי בפורום.

פרישה זו אינה בגלל טענה שיש או אין לי על המקום, על חביריו או מנהליו, אלא מסיבה אישית בלבד.

אני חש כי אני על סף התמכרות קשה לפורום, ואני מבזבז פה הרבה יותר מדי זמן בקריאת אשכולות מעניינים מאד, דבר שגורם לי לביטול תורה ועבודת ה', וכן בהיגררות לויכוחים שלא תמיד יש בהם תועלת.
איני חושב שאחרים צריכים ללכת בעקבותי, זו בעיה אישית שלי בלבד.
מקוה ורוצה מעתה להשקיע יותר זמן בלימוד תורה ועבודת ה', והלואי שאצליח בכך.

לגבי תשובות לכל מיני טענות העולות פה בפורום (על ברסלב), אני חושב שכבר העליתי כאן די והותר חומר, והבוחר יוכל לבחור.
ממילא אין לדבר סוף. יש כאן ב"ה עוד כמה מאנ"ש, @ישר א-ל @טוביה פריד @ברסלבר @ברסלבע'ר חסיד וסליחה ממי ששכחתי - הנכם מוזמנם להחליף אותי, אם הנכם רואים בכך תועלת.

כל מי שבעקבות הפורום (או סתם כך) נתעוררו לו שאלות בענייני ברסלב, מוזמן לפנות אלי ואם אוכל אענה בשמחה.
אבל לא לפנות יותר בהודעה פרטית אלא במייל [email protected]

בפעם האחרונה, ברצוני להזכיר שוב את הספר שלא העליתי לפורום "מוהר"ן חייו משנתו ותורתו" העונה בהרחבה ובבהירות לשאלות רבות.
✔ מעוניין לדעת קווים כלליים מתולדות חייו של מוהר"ן?
✔ מהי דרך ברסלב בעבודת ה'?
✔ מה מעמדו של מוהר"ן בעיני גדולי דורו וגדולי הדורות הבאים, ומה מעמדו אצל חסידי ברסלב?
✔ מה מקומה של דרך ברסלב בעולם התורה?
✔ מהו עניין ההתפארות אצל מוהר"ן וצדיקים נוספים?
✔ מהו עניין "מפורסמים של שקר"?
✔ מהי התקשרות לצדיקים וכיצד ניתן להתקשר לצדיק שנפטר?
✔ מי הם יחידי הדורות ומה עניינם וייחודם?
✔ איזה זיקה יש בין עולם המוסר הליטאי לדרך החסידות, ומה המשותף והשונה בין דרך ברסלב לדרך המוסר?
✔ מה חשוב יותר, מוסר או התחזקות?
✔ ממה חששו מתנגדי החסידות, והאם חששות אלו קיימים בדרך ברסלב?
✔ כיצד היחס להלכה והשו"ע על פי דרך ברסלב?
✔ כיצד היחס ללימוד התורה במשנת ברסלב?
✔ מה העיקר ע"פ תורת ברסלב: תורה או תפילה?
✔ מהי דרכו של מוהר"ן בענין חיבור תורה ותפילה?
אפשר לקבל אותו בפניה אלי למייל הנ"ל.

כאן המקום להודות למנהלים על האכסניא, וגם על השתדלותם להיות קשובים לפניותי, מדי פעם. תודה רבה!

עתה ברצוני להודות מקרב ליבי באמת לכמה ניקים יקרים שחיזקו אותי ועודדו אותי בפעילותי, איני רוצה להזכיר שמות כדי שלא לפגוע במי ששכחתי. אך רבים הם. כמה וכמה מיוחדים שבחבורה, ה' ימלא משאלותיכם לטובה, ותזכו להצלחה ועלייה ביר"ש בתורה ובעבודת ה'! תודה רבה לכם!

גם ברצוני להודות לאלה שלא הסכימו עמי, אך עשו זאת בדרך של כבוד הן לי והן לרבותי, ומהדיונים עמהם התפתחו אשכולות יפים ומעשירים.

בהזדמנות זאת אבקש את מחילתו וסליחתו של כל מי שפגעתי בו.

היו שלום.

אין ברסלב ברענט א פייער!!!

ידידינו הקדוש והנשגב.
אין מילה בפי, אחרי שנודע לי מי אתה ובשמך האמיתי (לרמז- אתה עובד עם אבא שלי במכון ספרים מסוים..פ"ה), הערכתי אליך גברה.
היית פה בשביל רבינו בשעות הנפלאות עת נורו חיצים ואבני בליסטראות, לכל עבר ע"י נערים קטנים מושכי קשת, שפגעו וחיבלו במטרות, דרכו רמסו והשחיתו מבלי משים את הקדוש והיקר, אור חיינו רוח אפינו אדוננינו מורינו ורבינו זיע"א, ועתה בנועם עטך ובמתיקות לשונך, השבתי את הדברים למקומם וישבת את ההדורים.. בלי להשאיר ספקות.

אין לי אלא להצדיע לך על כך.. ולמסור את תודתי בשם כל חסידי ברסלב, וגם בשמו של רבינו בעצמו (שאמר אני בלעדיכם לא יכול...-ואין דברים יוצאים מידי פשוטם..).

אני קורא לך כאן קבל עם ועדה לשקול את עזיבתך, מכיוון שהברע'ן שהכנסת בתשובתויך, ובפרט בתור אחד שבא מן העולם הליטאי, ומבין את הלך החשיבה  וציר המחשבה, כמוך יודע לענות, על כל שאלה בחוד חנית כראוי ונכון, וכמאמר הכתוב 'אם חכם תתחכם וכו'.. ולכן אולי כדאי שתראה לצמצם, אך לא להימחק לגמרי, אלא רק לענות על דברים שכבודו של רבינו ואנשיו תלויים בהם..
אך אם בכל זאת תעזוב, הלוואי שנמלא מקומך..

הט"ף

מרדכי מהצפון

משתמש ותיק
אמנם לא השתכנעתי לשנות את שמי ל"מרדכי מצפון (ליטאי לשעבר)", אבל כן השתכנעתי שחסידי ברסלב זה אנשים עם חכמה בינה ודעת, ולא כמקובל לפעמים.
ואגב, לגבי בעיית ההתמכרות, בסינון נטפרי ניתן להגדיר את האתר בתגית 'מונע התמכרות', לי אישית זה עוזר מאוד כאן בפורום.

חימקו

משתמש ותיק
מרדכי מצפון אמר:
ואגב, לגבי בעיית ההתמכרות, בסינון נטפרי ניתן להגדיר את האתר בתגית 'מונע התמכרות', לי אישית זה עוזר מאוד כאן בפורום.
מה זה אומר? מה זה להגדיר בתגית? ואיך זה עוזר?

מרדכי מהצפון

משתמש ותיק
הגדרות סינון - הגדרות כתובות -  image.png
בכל פתיחה של האתר זה לוקח עוד כחצי דקה ויותר, וגם זה רק אחר לחיצת כפתור
image.png
וכן באמצע השימוש זה משבית מדי פעם את האתר לחצי דקה, בפרט שאתה עובר הרבה בין האשכולים.
לי אישית זה לא מפריע לשימוש נורמלי, ושומר עלי מהתמכרות - מאוד מעצבן לעדכן את האתר מדי דקה ולחכות עוד חצי דקה.

קצר ולעניין

משתמש ותיק
חייל של הרבי אמר:
תחסר לנו בהחלט.
תקוותי שתנצל את זמנך היטב ותראה הצלחה בלימודך.
באם תרגיש שאתה מוכן לחזור, נחכה לך בזרועות פתוחות.

אל תפתח פה לשטן..

ברסלבר יקר ואהוב על כולנו!
תקוותי שמכאן ואילך לא תרגיש בחסרוננו.
ומזה שבחרת לפרוש, אות היא שרצונך למלאות את הזמן בלימוד רצוף ורציני, ואם כך ללא ספק תראה הצלחה בלימודך.

באם תרגיש שאתה מוכן לחזור, דע לך שנתאכזב בשבילך... והכר בכך שזו עצת היצר והסט"א כמובא בליקו"מ, שמחכה לך בזרועות מושטות, כדי לקטוע את קבלתך האמיצה וממילא את רציפות הלימוד נא הזהר. בברכה מרובה.

חזק וברוך, ויישר כח על כל הפעילות בפורום (בבחינת שיני רשעים שברת)
בקרוב מאוד אנחנו הולכים להוציא לאור את ספר "פליאות חכמה" במהדורה שניה ומורחבת שמבאר לאורך ולרוחב את סוגיית יחידי הדורות וחובת ההתקשרות לצדיקים.
לפרטים אפשר לפנות אלי במייל ולקבל תקציר מהספר

אשרי תמימי דרך

משתמש ותיק
שלום לכל חו"ר הפורום.
כאן הברסלבר בניק חדש.

אחר שהפסקתי לחלוטין את הפעילות לחודשים רבים, וכיוון שחשתי שבכל זאת האתר נתן לי תועלת אישית שמאד חסרה לי, והיא האפשרות המספקת להתבטא ולכתוב בתחומי הידע שלי ולהוסיף ולתת לאחרים, (וכמובן גם לקבל מהם בתחומים שיש לי פחות ידע) ובפרט בעניינים החשובים בהם התמקדתי, החלטתי לנסות לחזור.

אמנם כתבתי בהודעת הפרישה שהסיבה היתה מפני ביטול תורה שנגרם לי, ע"י בילוי זמן רב וכנ"ל.
גם עכשיו חשוב לי מאד לימוד התורה, ורצוני באמת להתחזק בזה מאד ובפרט בחודש אלול לקראת יום הדין.

ע"כ החלטתי לעשות גדר וסייג חוק ולא יעבור בל"נ שלא אכתוב בפורום לפני שהשלמתי באותו יום את כל הספק הלימוד היומי הקבוע שלי.

למה ניק חדש? כיוון שרצוני לשנות מעט את הכיוון. פחות לנופף ב'ליטאי לשעבר' שהתקבל אצל חלק מכם כהתרסה וכהתנגדות לדרך ליטא, הגם שלא התכוונתי לכך.
(אולי רק באקטואליה אכתוב בניק הישן, עד שיצטברו 200 הודעות)

בתפילה לה' שלא תגרם תקלה על ידי, ושיהיה לתועלת וזיכוי הרבים, ואמצא חן בעיני או"א.

ששמואל

משתמש ותיק
אשרי תמימי דרך אמר:
שלום לכל חו"ר הפורום.
כאן הברסלבר בניק חדש.

אחר שהפסקתי לחלוטין את הפעילות לחודשים רבים, וכיוון שחשתי שבכל זאת האתר נתן לי תועלת אישית שמאד חסרה לי, והיא האפשרות המספקת להתבטא ולכתוב בתחומי הידע שלי ולהוסיף ולתת לאחרים, (וכמובן גם לקבל מהם בתחומים שיש לי פחות ידע) ובפרט בעניינים החשובים בהם התמקדתי, החלטתי לנסות לחזור.

אמנם כתבתי בהודעת הפרישה שהסיבה היתה מפני ביטול תורה שנגרם לי, ע"י בילוי זמן רב וכנ"ל.
גם עכשיו חשוב לי מאד לימוד התורה, ורצוני באמת להתחזק בזה מאד ובפרט בחודש אלול לקראת יום הדין.

ע"כ החלטתי לעשות גדר וסייג חוק ולא יעבור בל"נ שלא אכתוב בפורום לפני שהשלמתי באותו יום את כל הספק הלימוד היומי הקבוע שלי.

למה ניק חדש? כיוון שרצוני לשנות מעט את הכיוון. פחות לנופף ב'ליטאי לשעבר' שהתקבל אצל חלק מכם כהתרסה וכהתנגדות לדרך ליטא, הגם שלא התכוונתי לכך.
(אולי רק באקטואליה אכתוב בניק הישן, עד שיצטברו 200 הודעות)

בתפילה לה' שלא תגרם תקלה על ידי, ושיהיה לתועלת וזיכוי הרבים, ואמצא חן בעיני או"א.
ברוך שובך!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(מקווה שבשעה זו כבר סיימת את ההספקים היומיים.......

חלק עליון תַחתִית