"המגבית המאוגדת של הכוללים בארה"ק" - מי מכיר...

E. W

משתמש ותיק
לא, מדובר במיזם מבית צ'רדי....
הכל שם אמיתי ובלי שום קשר לפשע של שותפים לתורה....

שירת הלווים

משתמש ותיק
לגבי הריח כבר אמרו על טעם וריח אין להתווכח
לגבי הסיפא של דבריך כמובן שאף הם בכלל

ה' הוא האלוקים

משתמש ותיק
שירת הלווים אמר:
ה' הוא האלוקים אמר:
🤔
מעניין, בדרך כלל ידעתי שלכסף אין ריח. וד"ל.
את הוד"ל היה צריך לכתוב בהדגשה ולא בקטן
שמתי לב שהציבור קורא את הכתב הקטן בעיון, הרבה יותר מהכתב המודגש...

ה' הוא האלוקים

משתמש ותיק
דורדיא אמר:
האם זה העתק של שותפים לתורה..?
גם אם זה לא בול 'העתק' אני מקווה שהצרה הזאת לא 'מדבק'. [כי כסף, במיוחד כסף גדול, הוא דבר מאוד מאוד דביק, במיוחד כשהוא עובר דרך עוד זוג ידים]

שניאור

משתמש ותיק
ה' הוא האלוקים אמר:
🤔
שמעתי פעם ממישהו למה אומרים שלכסף אין ריח?
והסביר שמי שלוקח חבילת בשמים לידו, ומעביר אותה מיד ליד כמה פעמים, ואח"כ מניח אותה על השולחן, הרי הידיים שלו מריחים מהריח של הבשמים, אף שהוא לא לקח כלום, אבל כסף זה לא כך, אם אתה לוקח יש לך, אם אתה רק מעביר מפה לשם, לא נשאר בידך כלום.

עלה מבבל

משתמש ותיק
שירת הלווים אמר:
לגבי הריח כבר אמרו על טעם וריח אין להתווכח
לגבי הסיפא של דבריך כמובן שאף הם בכלל
נ"ל שצדיקים אמרו, שעל אף שבדונינו אין רוח הקודש [איני נכנס לזה כעת וד"ל] עדיין יש ריח הקודש, ודפח"ח

ה' הוא האלוקים

משתמש ותיק
ה' הוא האלוקים אמר:
דורדיא אמר:
גם אם זה לא בול 'העתק' אני מקווה שהצרה הזאת לא 'מדבק'. [כי כסף, במיוחד כסף גדול, הוא דבר מאוד מאוד דביק, במיוחד כשהוא עובר דרך עוד זוג ידים]
שניאור אמר:
ה' הוא האלוקים אמר:
🤔
שמעתי פעם ממישהו למה אומרים שלכסף אין ריח?
והסביר שמי שלוקח חבילת בשמים לידו, ומעביר אותה מיד ליד כמה פעמים, ואח"כ מניח אותה על השולחן, הרי הידיים שלו מריחים מהריח של הבשמים, אף שהוא לא לקח כלום, אבל כסף זה לא כך, אם אתה לוקח יש לך, אם אתה רק מעביר מפה לשם, לא נשאר בידך כלום.
זה מתאים אחד לשני כמין חומר.

E. W

משתמש ותיק
ה' הוא האלוקים אמר:
דורדיא אמר:
אני יודע בידיעה גמורה שחוץ מעמלה קטנה שמשלמים ראשי הכוללים עבור הוצאות פירסום כל הכסף נכנס ישירות לחשבון הכולל בלי שום ידיים. באמצע.. (למעט עמלה של כמה אחוזים שצריכים לתת לצ'רדי ככל מצינג)

עלה מבבל

משתמש ותיק
E. W אמר:
ה' הוא האלוקים אמר:
דורדיא אמר:
אני יודע בידיעה גמורה שחוץ מעמלה קטנה שמשלמים ראשי הכוללים עבור הוצאות פירסום כל הכסף נכנס ישירות לחשבון הכולל בלי שום ידיים. באמצע.. (למעט עמלה של כמה אחוזים שצריכים לתת לצ'רדי ככל מצינג)
גם אם זנ נכון השאלה הוא עדיין אם בעלי הקאמפיין רוצים להרוויח עוד משהו על הדרך, ואם כן, אז מה.

חכימא דיהודאי

משתמש ותיק
עלה מבבל אמר:
E. W אמר:
ה' הוא האלוקים אמר:
גם אם זנ נכון השאלה הוא עדיין אם בעלי הקאמפיין רוצים להרוויח עוד משהו על הדרך, ואם כן, אז מה.
מה כואב לך?
שחסר כסף לכוללים אתה יודע?
שמצ'ינג מביא כסף ע"פ דרך הטבע אתה יודע?
למה לחשוב על אינטרסים אחרים?
וגם אם ישנם אינטרסים אחרים מן הסתם לא יקרה כלום אם הם ימומשו, אם בזכות זה ירווח קצת לכוללים.
איך כתבת? - ואם כן, אז מה?

עלה מבבל

משתמש ותיק
חכימא דיהודאי אמר:
עלה מבבל אמר:
E. W אמר:
מה כואב לך?
שחסר כסף לכוללים אתה יודע?
שמצ'ינג מביא כסף ע"פ דרך הטבע אתה יודע?
למה לחשוב על אינטרסים אחרים?
וגם אם ישנם אינטרסים אחרים מן הסתם לא יקרה כלום אם הם ימומשו, אם בזכות זה ירווח קצת לכוללים.
איך כתבת? - ואם כן, אז מה?
לא נקטתי צד, רק אמרתי שאפי' לפי דבריו עדיין פותח האשכול יש לו על מה לדון, ובאמת אין לי צד בנושא ואיני יודע כלל על מה מדובר

אך זאת אומר שאם הוא רוצה להרויח עוד משהו על הדרך, לא בטוח שזה שוה כל הכסף, עי' ערך קופת העיר שאם כל הכסף, לא ברור שהיה שוה כל הבזיון כבוד התורה, והענין נידון כבר כמ"פ ואיני רואה צורך לחזור שוב לנידון זה

E. W

משתמש ותיק
עלה מבבל אמר:
E. W אמר:
ה' הוא האלוקים אמר:
כנראה שאתה באמת לא מבין....
גם אם הם מקבלים עמלה של 5 אחוז ,אם יצליחו לאסוף אפילו 5 מליון שח זה רווח של 250000 שח, רוצה גם?.....   

עלה מבבל

משתמש ותיק
E. W אמר:
עלה מבבל אמר:
E. W אמר:
כנראה שאתה באמת לא מבין....
גם אם הם מקבלים עמלה של 5 אחוז ,אם יצליחו לאסוף אפילו 5 מליון שח זה רווח של 250000 שח, רוצה גם?.....   
אכן, אם זה כוונתו יערב ויבושם לו, כוונתי היתה בעיקר שמא יש לו כוונת אחרות, לדוג' מפלגתיות ושליטה על עולם הכוללים, ועי' מש"כ בהודעתי הקודמת, [ורק הבעתי את הצד של החוששים ואין לי צד אישית]

צעירי החכמים

משתמש רגיל
כמדומה אומרים שבשביל זה מרן הגאון רבי דוב לנדו שליט"א טס לחו"ל, והרב דוד שפירא הוא שיארגן את זה, זה לעשות רשת שהיא תספק כסף לכוללים, ולא רשת כוללים חדשה, אבל הכל שמועות, נחיה ונראה.

מענה לשון

משתמש ותיק
הם הודיעו שהמגבית תערך בימי חנוכה
לבנתיים שום פרסום ושום כלום
האם זה רק נדחה או ירד מהפרק?

E. W

משתמש ותיק
צעירי החכמים אמר:
כמדומה אומרים שבשביל זה מרן הגאון רבי דוב לנדו שליט"א טס לחו"ל, והרב דוד שפירא הוא שיארגן את זה, זה לעשות רשת שהיא תספק כסף לכוללים, ולא רשת כוללים חדשה, אבל הכל שמועות, נחיה ונראה.
לא נכון!!!
ר' דב נסע לחזק את התרומות לעולם הכוללים בכללי, בלי שום קשר למיזם זה!!!

E. W

משתמש ותיק
מענה לשון אמר:
הם הודיעו שהמגבית תערך בימי חנוכה
לבנתיים שום פרסום ושום כלום
האם זה רק נדחה או ירד מהפרק?
המגבית אמורה להתקיים בסוף טבת

גבריאל פולארד

משתמש ותיק
דורדיא אמר:

עד כמה שידוע לי אין שום קשר.
הרב סובל מנחלת משה בני ברק אמור להיות מעורב שם.
ביודעו ומכירו מדובר באדם נאמן מאוד מאוד.

חלק עליון תַחתִית