קובצים בענין שערות מהודו

אחד התלמידים

משתמש ותיק
לאחר נסיונות שלא עלו יפה, הוחלט שלא לאפשר עוד אשכולות בענין שערות מהודו. לאחר דיון עם ההנהלה הוסכם לפתוח אשכול שבו יובא אך ורק קבצים מצורפים בלי דיון נוסף.
יש לדווח על חריגות.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
פותח הנושא
קבצים נגד ובעד הספר הכצעקתה.
שני הצדדים עובדים במלא הקצב ומעדכנים מפעם לפעם. לא ידוע לי אם הכל מעודכן.

קבצים מצורפים

• כחוט השערה (4).pdf
    1.7 MB · צפיות: 56
  • כפתחו של אולם (31).pdf
    4.2 MB · צפיות: 69
  • הקריבהו נא לפחתך-.pdf
    2.7 MB · צפיות: 46
  • וַיִּגְּשׁוּ לִשְׁבֹּר הַדָּלֶת -.pdf
    694.7 KB · צפיות: 49
  • וילאו למצוא הפתח - תגובה על חוברת הכצעקתה-.pdf
    2.9 MB · צפיות: 56

אחד התלמידים

משתמש ותיק
פותח הנושא
תיובתא אמר:
וכן בכמה מילים את עיקר הנידון בספר.

זה בדיוק מה שלא רוצים. באופן עקרוני לכאורה אין בעיה לסכם הנידון בקצרה, אבל בעבר כל ניסיון לאשפר דיון כאן בפורום גלש מעבר לטעם הטוב, ונאלצו בסוף לנעול האשכול. מטעם זה החליטו ההנהלה שאפשר להעלות רק קבצים בלי שום דיון.

נחלי מים

משתמש ותיק
צוקר אמר:
את קונטרס הכצעקתה עצמה. יש?

גא"מ. 

יש לי תחושה שלא הולכים להוציא הכצעתה בכלל - אני חושב שהקונטרס עבר קצת שינוי מעשה ושינוי שם והוציאוה עכשיו בשם כפתחו של אולם. 
זוהי ההרגשה שלי וכמובן מישהו יתקן אותי אם אני טועה.

דברי אמת

משתמש ותיק
מכתב מהגר"ש רוזנברג, הגרמ"מ לובין, הגרמ"מ קארפ, הגר"מ בן שמעון, הגר"ס הלברשטאם, הגר"א פוזן, הגר"מ משולמי, הגרח"פ הורביץ, והגרי"א כהן שליט"א. מכתב-הרב-שריאל-והרב-לובין-ועוד-הפאות-מהודו-תקרובת-עבודה-זרה.jpg

שאר לעמו

משתמש ותיק
הקובץ אחוזי שווא הועלה לכאן על ידי קודם זמנו;
המחבר כתב לי שאף שהכל אמיתי ובדקדוק גדול, יש דברים שעוד לא בירר בעצמו עד לאחת כהרגלו, ולכן ביקש ממני להסירו.

(ואוסיף עוד משהו אישי, לפי הרגשתי והבנתי העלאת תמונת מודעות בשלימותן, פה באשכול, חמורה בעיני, וכמוה כאג'נדה והטפה. ושוב אותו כיעור של אשכולות שהורגלנו בו באתרא הדין. מי שרוצה להעלות מודעה או כל כרוז או פאשקוויל שיעלה אותו בפי. די אף. ולא כתמונה מרוחה על פני האשכול.
לדוגמא, אולי לשם ניסיון אני אעלה תמונות של שערי חוברות כאלו ואחרות? ניתן לשער לבד מה אמורה להיות התגובה על זה באשכולות נפיצים כגון דא).

שאר לעמו

משתמש ותיק
נחלי מים אמר:
צוקר אמר:
את קונטרס הכצעקתה עצמה. יש?

גא"מ. 

יש לי תחושה שלא הולכים להוציא הכצעתה בכלל - אני חושב שהקונטרס עבר קצת שינוי מעשה ושינוי שם והוציאוה עכשיו בשם כפתחו של אולם. 
זוהי ההרגשה שלי וכמובן מישהו יתקן אותי אם אני טועה.
טעות, אבל נעשו ממנו קיצורים. הוא בסופו של דבר יכיל הכל בפרוטרוט.

דברי אמת

משתמש ותיק
מכתב הגר"י אפרתי בשם מרן הגרח"ק שגם שיער שמגיע משאר מדינות יכול להיות מהודו
מכתב-הרב-אפרתי-בשם-הגרח-קניבסקי-.jpg

בן ראם

משתמש ותיק
יושב אוהלים אמר:
וכבר רציתי לכתוב הערה זו בכל מיני סקרים אחרים שהועלו כאן בנושאים הלכתיים, והשקפתיים וכו'.
לענ"ד הדבר קשור לחלק גדול של קיום המצוות שלנו לצערנו- קובעים רמת כשרות לפי מה ש"נחשב", בוחרים אתרוג לפי מה שיגידו וכו'. אין עיסוק פנימי במצוות, אלא מה יאמרו ומה יגידו, ה' יגאלנו במהרה

יושב אוהלים

משתמש ותיק
בן ראם אמר:
בוחרים אתרוג לפי מה שיגידו וכו'. אין עיסוק פנימי במצוות
שמעתי ממורה הוראה ת"ח וירא שמים גדול, (לא חסידי), שבאתרוג כן יש ענין לחפש אתרוג שיהיה יפה גם במראה של אנשים, כי אמרו חכמים שמראה יפה גם נכלל ב"הדר".
ומראה יפה נקבע על פי ראות אנשים.
ולפי"ז אין זה חיסרון בפנימיות, שהרי מקיימים בזה רצון השי"ת בקיום מצוות פרי עץ הדר.

חלק עליון תַחתִית