סרק סרק

מנהל א'

מנהל האתר
חבר צוות
מנהל האתר
לאור ריבוי הספסלים בבית מדרשנו, מטבע הדברים נכתבות הודעות סרק רבות, שאין בהם כדי לתרום דבר למשתמשי הפורום. הדבר פשוט לכל בר דעת, שהאיכות חשובה מהכמות.
מאז ומעולם השתדלנו להאבק בתופעה, אך לאחרונה עקב ריבוי ההודעות הנ"ל, אנחנו מקדשים על זה מלחמת חרמה. לכן נוסף בכפתור הדיווח של כל הודעה אפשרות דיווח על 'הודעה מיותרת', בכדי שחברי הפורום יוכלו לעזור לנו לשים לב להודעות שכאלו, למחוק אותם ולאתר משתמשים שמרבים בהודעות שכאלו.

בברכה רבה, ותודה על שיתוף הפעולה.​
 ​

בעל אוצר

משתמש ותיק
HaimL אמר:
האם אפשר לקבל דוגמה להודעה כזאת? מדוע שאחליט על הודעה שכתב חבר, שהיא מיותרת?
דוגמה שמכעיסה אותי כל פעם מחדש. נכנס ניק לאשכול כותב הודעה בלי לעבור על ההודעות הקודמות לו.
יש אשכולות שהודעה עם אותו תוכן חוזרת על עצמה שוב ושוב. מניקים שונים. דוגמה יפה לזה...
https://www.tora-forum.co.il/viewtopic.php?f=186&t=12878&p=238925#p238925

זאת ועוד

משתמש ותיק
בעל אוצר אמר:
HaimL אמר:
דוגמה שמכעיסה אותי כל פעם מחדש. נכנס ניק לאשכול כותב הודעה בלי לעבור על ההודעות הקודמות לו.
יש אשכולות שהודעה עם אותו תוכן חוזרת על עצמה שוב ושוב. מניקים שונים. דוגמה יפה לזה...

חבל שאתה כועס.. תנסה לדון לכף זכות, לא לכל אחד יש סבלנות לעבור על כל ההודעות שקדמו לו, ובפרט באשכולות ארוכים ומרובי תגובות...
אני לא חושב שלזה התכוונו במינוח "הודעות סרק"...

תלמוד-תורה

משתמש ותיק
זאת ועוד אמר:
בעל אוצר אמר:
HaimL אמר:

חבל שאתה כועס.. תנסה לדון לכף זכות, לא לכל אחד יש סבלנות לעבור על כל ההודעות שקדמו לו, ובפרט באשכולות ארוכים ומרובי תגובות...
נכון מאד. יש פעמים שניק כותב הודעה ולא שם לב שפותח הנושא מבקש לא לדבר על זה. גם לי קרה.
דוגמא טובה לזה:
https://www.tora-forum.co.il/viewtopic.php?f=45&t=3583&p=237754&hilit=%D7%9E%D7%95%D7%A4%D7%AA%D7%99%D7%9D#p237734

בעל אוצר

משתמש ותיק
זאת ועוד אמר:
במקרה באשכול ההוא יש 47 תגובות.
ולגופו של ענין.
כשאני רואה אשכול ענק עם 200 הודעות שהוקפץ פתאום. אני מסתכל לראות מה התחדש בו.
ומתסכל לראות שזה העלאת גרה של מישהו שלא עיין באשכול ורק ראה כותרת וקפץ להביע דעה.
בהחלט לענ"ד חובה על אחד שמגיב באשכול ארוך לעבור לראות על מה דנו עד עתה.
אשכול בפורום הוא כמו שיעור שנמסר בענין מסוים. כל אחד מבין כמה זה חסר טעם להגיע לסוף שיעור לשמוע מילה ומשפט
לזרוק שאלה. ומתברר ששאלו על זה בהתחלה וענו על זה כבר.
באחד האשכולות שפתחתי בעבר הייתי צריך להעיר לחמשה אנשים! שהם רק צריכים לדפדף להתחלה.

שמח בחור

משתמש ותיק
HaimL אמר:

יש מישהו שבודק האם אכן ההודעה שדיווח עליה אכן מיותרת, כך שאתה יכול לדווח על כל הודעה שאתה חושב שהיא מיותרת. והאחראים יבדקו האם אכן כדבריך.

תלמוד-תורה

משתמש ותיק
אור זרוע אמר:
וצריך גם לדבר על "ציטוט סרק" - ציטוט טרחני של הודעות ארוכות במיוחד, בלי צורך ותועלת.
 יש על זה סקר שפתח ר' @למה זה תשאל לשמי 
https://www.tora-forum.co.il/viewtopic.php?f=21&t=15087
כאשר 20% 'מיצרים על המאמץ וטורח הגלגלת' ו20% קוראים את עיקרי הדברים
ו-14% "בלא קשר לדעתי על עצם ההודעות, לא ממליץ לצטט" עיין שם

יושב אוהלים

משתמש ותיק
אור זרוע אמר:
וצריך גם לדבר על "ציטוט סרק" - ציטוט טרחני של הודעות ארוכות במיוחד, בלי צורך ותועלת.

כבר כתבתי כמה פעמים בתוך אשכולות כאלה שמרבים ל"צטט" תגובות ארוכות, שיעריכו את הציטוט ויוציאו ממנו את החלק שעליו מגיבים, ואם אכן התגובה הוא על כל התשובה, יש לצטט כמה מילים מהתחלת התגובה וכמה מילים מהסוף וביניהם ... (שלש נקודות), וזה יהיה משמעו שתגובתו מתייחס לכל התגובו המצוטטת.

זאת ועוד

משתמש ותיק
לכל המגיבים ייתכן והערותיכם נכונים, אך להבנתי כוונתם היא להודעות תפלות שאין בהם תועלת לקוראים, ולא לכפילויות וכיוצא בזה

רבינו @מנהל א', יש עדיין טעם לדווח, או שהסכר כבר נפרץ? הכמות לאחרונה - מבהילה (בלתי אפשרי לעיין באשכולות רבים מרוב גיבובי המלל הילדותיים, אחר המחילה), ואולי צריך לציין זאת ב'כללי הפורום' או ב'תנאי־ההרשמה'.

חימקו

משתמש ותיק
למה זה תשאל לשמי אמר:
הכמות לאחרונה - מבהילה
מה עושים כשיש תגובות תלושות מהאשכול, לא מוסיפות כלום, לא מחדשות כלום, סתם... כמו "לא נראה לי" "מוזר, מה ענית," "ראיתי דבר כזה פעם" "תזהר שלא יראו אותך" וכו וכו..

איכא בשוקא

משתמש ותיק
למה זה תשאל לשמי אמר:
רבינו @מנהל א', יש עדיין טעם לדווח, או שהסכר כבר נפרץ? הכמות לאחרונה - מבהילה (שלתי אפשרי לעיין באשכולות רבים מרוב גיבובי המלל הילדותיים, אחר המחילה), ואולי צריך לציין זאת ב'כללי הפורום' או ב'תנאי־ההרשמה'.
מנסיוני - יש תועלת בדיווח. אמנם נראה שבזמן האחרון מפאת עומס המשתמשים יש עומס של הודעות סרק, וגם אשכולות שלא הועברו למקומם הראוי, ושמא יש למנות עוזרים חדשים שיסייעו למנהלי הפורום, כמות מנהלים שהתאימה לאלף אינה מתאימה לחמשת אלפים, ובפרט שיש מהם כאלו שקוטנם עבה ממותניי, דאני אוזר מותניי קודם שאשיב על הודעה, וקוטנם בזמן זה ענתה על חמש...

מנהל א'

מנהל האתר
חבר צוות
מנהל האתר
פותח הנושא
למה זה תשאל לשמי אמר:
רבינו @מנהל א', יש עדיין טעם לדווח, או שהסכר כבר נפרץ? הכמות לאחרונה - מבהילה (שלתי אפשרי לעיין באשכולות רבים מרוב גיבובי המלל הילדותיים, אחר המחילה), ואולי צריך לציין זאת ב'כללי הפורום' או ב'תנאי־ההרשמה'.
אכן, אתה צודק. הדברים האלו לא נעלמו מעינינו, ובעז"ה בתקופה הקרובה נפעל להוספת מנהלים והרחקת משתמשים.

צילותא דשמעתתא

משתמש רגיל
מנהל א' אמר:
למה זה תשאל לשמי אמר:
אכן, אתה צודק. הדברים האלו לא נעלמו מעינינו, ובעז"ה בתקופה הקרובה נפעל להוספת מנהלים והרחקת משתמשים.

תרחיקו משתמשים בלא משוא פנים, אבל בלי לצנזר משתמשים שלא מוצאים חן בעיניכם בגלל שמעבירים ביקורת עניינית על כל מיני תופעות. או שמוחקים אשכולות שלמים רק בגלל שזה לא מוצא חן בעיני אחד המנהלים שמעבירים ביקורת על מה שקרוב ללבו... בקיצור תתנהלו בשקיפות. סליחה על הארה בפרט שאני ניק חדש אבל בזמן הקצר שכתבתי כאן שמתי לב שהניהול כאן הוא חד צדדי, וראיתי בכמה אשכולות שכמה משתמשים רמזו על כך וחבל בשבילכם בהצלחה.

צילותא דשמעתתא

משתמש רגיל
דוגמה להודעת סרק בוטה ומזלזלת בלי שום סיבה. דווח להנהלה אבל לא טופל.
למה זה תשאל אמר:
10000000000000000000 אמר:
ב. לא הבנתי, רובם מקיימים בגלל שכר?
אתה נגרר מנושא לנושא בלי הבחנה, שואל ומקשקש בלי להפסיק.
זה התחיל מכליות, עבר לערכים בציבור החילוני, ועכשיו עבר ל'האם מקיימים מצוות בשביל שכר'.
מותר לדעת לאן אתה מנסה להגיע בסוף? מה המטרה שלך באשכול הזה?

אם כבר מדברים, לאחרונה בדיווח ההודעה, זה מגיע בסוף לעמוד של שגיאה [ואגב, ההודעה מדווחת כי אח"כ שמנסים לדווח שוב הוא רושם שהודעה זו כבר דווחה וכן אני מקבל התראה על מחיקת ההודעה המדווחת] הבעיה רק אצלי?

דוגמה להודעת סרק בוטה ומזלזלת בלי שום סיבה. דווח להנהלה אבל לא טופל.
למה זה תשאל אמר:
ב. לא הבנתי, רובם מקיימים בגלל שכר?
אתה נגרר מנושא לנושא בלי הבחנה, שואל ומקשקש בלי להפסיק.
זה התחיל מכליות, עבר לערכים בציבור החילוני, ועכשיו עבר ל'האם מקיימים מצוות בשביל שכר'.
מותר לדעת לאן אתה מנסה להגיע בסוף? מה המטרה שלך באשכול הזה?

אם דיווחת איך זה שכמה שעות אחרי זה עדיין לא טופל?

חלק עליון תַחתִית