תמונות נדירות וסרטונים של גדולי ישראל ורבנים

בלדד השוחי

משתמש ותיק
וחי בהם אמר:
נבשר אמר:
אור עולם אמר:
ב. אכן יש תמונה של הגרח"פ שיינברג זצוק"ל מדליק נרות כשהוא מעוטר בתפילין.
הדלקה הרב שיינברג.png

אולי זה היה בערב שבת, אשר אז מדליקין מוקדם?
כלומר מהתמונה א"א להוכיח שהיה לבוש תפילין גם בשאר הלילות כשמדליק בשקיעה או אחריה.
אם זה הי' בע"ש, לא אישתמט שאחד מהנוכחים (ליטאים) היה לובש מן הסתם עניבה.

גבעת לוד

משתמש ותיק
שמואל092 אמר:
נבשר אמר:
הסרטה של האדמו"ר מאמשינוב בהדלקת נר חנוכה, כתוב שזה ביום שישי תשס"ט, לפני שבת (או כבר בשבת לנוהגים דלא ר"ת) משום לא מה מדליק בחלון אולי בגלל שבת אצל הרואים. 
האדמור מאמשינוב בהדלקת נר חנוכה ביום שישי תשס''ט.mp4
יש כאן דבר תמוה
מוכח שזה ע"ש מזה שהסובבים לבושים בבגדי שבת
ומצד שני זה נראה (לפי האור והחלון ברקע) שכבר עמוק בלילה
מקובל לומר שהאמשינובער שומר שקיעה לכהפ"ח בדאורייתא (אם לא במצוות עשה לכהפ"ח באיסורים)
ושמא דעתו שהדלקת נר חנוכה שאסור להנות לאורה אינה אלא דרבנן
(למען הסר ספק אציין בזאת שאני נמנה על מעריציו ולא מפספס שום הזדמנות לבא ליהנות לאורו גם בשעות לא שעות)

אם זה מצולם כנראה שזה היה לפני השקיעה כי לצלם אין שום היתר לצלם לאחר השקיעה.

לבי במערב

משתמש ותיק
אברהם משה אמר:
למדו מחב"ד...
למרות שציין מר כי 'אין הכוונה לפגוע', לא זכיתי להבין כוונת דבריו.
'אפילו' בחב"ד קיימים דברים אותם 'לא מצלמים'. חפש נא תמונה מה'קריעה' על הרבנית נ"ע (בשנת תשמ"ח), או - מובהק יותר - תברר מהו טעם מיעוט התמונות מהשנים תשל"ט־תשמ"א...

חייל של הרבי

משתמש ותיק
לבי במערב אמר:
אברהם משה אמר:
למדו מחב"ד...
'אפילו' בחב"ד קיימים דברים אותם 'לא מצלמים'. חפש נא תמונה מה'קריעה' על הרבנית נ"ע (בשנת תשמ"ח), או - מובהק יותר - תברר מהו טעם מיעוט התמונות מהשנים תשל"ט־תשמ"א...
ואם היה מאן דהו שצילם את הרבי (חוץ מן הצילומים שאושרו ע"י הרבי לצורך תיעוד והפצה של דברי קדשו), לרוב הרבי היה שואל אותו אם למד תניא באותו יום, ויובן על פי דברי קדשו שמצורפים כאן:"ישנם כאלה החושבים שענין ה"חסידות" מתבטא בזה שעומדים עם "מצלמה" וללא הרף לוקחים תמונות – איך הולכים, איך עומדים, איך עושים תנועה מסויימת וכו', ועושים זאת פעם אחת, פעם שניה, פעם שלשית וכו'! וביניהם – בחורי ישיבה שיכולים לשבת וללמוד חסידות!פניתי בעבר לאחד מהם ושאלתי אותו אם כבר למד תניא ביום זה – [הדבר היה בזמן המנחה – קרוב לסיום היום!...] נוסף על מה שעומד ומצלם? ולא הבין כלל מה רוצים ממנו! מהי השייכות בין לקיחת תמונה ללימוד התורה?! – הוא עסוק בדבר הכי חשוב – צילום תמונות. ופתאום שואלים אותו אם כבר למד תניא במשך היום – דבר שיכל לעשות קודם או אחר כך, בשעה שאין יום ואין לילה! – זוהי הרי שאלה "שלא בדרי דאונה" לפי הבנתו!
מנין באה אצלו "הבנה" כזו – מכיון ש"אין פוצה פה וצפצף"! לא מתעסקים להסביר (לעצמו או לבחור) ולעורר שבעל יום ההולדת תבע ללא הרף "ליגט נישט אין חיצוניות"!? והמדובר אודות "חיצוניות" של "חסידות"! אבל "חיצוניות" של "צילומים" – לא היה לעולמים!...
ישנם כאלה שאצלם זה עניין של "פרנסה"; ישנם יחידים שעושים זאת לשם "הפצה" – היינו, השימוש ב"לווין", סרטים תמונות כו' הוא לצורך הפצת החסידות; אבל מלבד עניינים אלו – צריכים לדעת שישנה הוראת כ"ק אדמו"ר נ"ע – שרצונו "פנימיות" ולא "חצוניות"!" (התוועדות כ' מרחשוון מ"ד)

אברהם משה

משתמש ותיק
לבי במערב אמר:
אברהם משה אמר:
למדו מחב"ד...
צודקים,
שיניתי.
אני יודע שהאדמו"ר מחב"ד היה מהאדמורי"ם המתועדים ביותר בתבל.
לפיכך כתבתי מה שכתבתי.
אבל בעקבות ציטוט שהביא @חייל של הרבי, חזרתי בי.

נפתולי

משתמש ותיק
בלדד השוחי אמר:
זך הרעיון אמר:
בלדד השוחי אמר:
-הגאון-ר-משולם-דוד-סולובייציק-שליטא-בשובו-מביהח-לביתו.mp4
ממתי זה?
בשנים החרונות הוא חזר כמ"פ מביה"ח.
אין לי מושג. קבלתי את זה היום, אז הבנתי שזה מהשבוע, אבל אולי אני טועה.
צריך לשאול את ה"יודעי דבר".
-התקבל-במערכת.JPG

אור עולם

משתמש ותיק
א. יש לי עוד לפחות 2 תמונות של הגרח"פ ובל"נ אעלה בהמשך.
ב. נראה לי שיש שם שמן רק בכוסית אחת ועוד שמש.
ג. יש שנהגו להכין את כל הח' כוסיות מהנר הראשון, כדי להראות שגם הא' הוא מתוך 8 והולך אל השמיני.

אור עולם

משתמש ותיק
אור עולם אמר:
א. יש לי עוד לפחות 2 תמונות של הגרח"פ ובל"נ אעלה בהמשך.
ב. נראה לי שיש שם שמן רק בכוסית אחת ועוד שמש.
ג. יש שנהגו להכין את כל הח' כוסיות מהנר הראשון, כדי להראות שגם הא' הוא מתוך 8 והולך אל השמיני.
וכך נהגו ישראל קדושים להדליק במנורה מיוחדת בעלת ח' קנים ולא להניח כוסיות אחת ע"י השנייה.

אור עולם

משתמש ותיק
תמונות- הדלקת נקות חנוכה בטלית ותפילין.jpg
בתמונה השמאלית העליונה נראה הגרח"פ מדילק, כנראה ה' נרות, זה וודאי לא יוצא בשבת.
תמונתו של הגר"י עדס לא כ"כ קשורה כי לענ"ד אינו מעוטר בתפילין אלא רק מעוטף בטלית.

הכהן

משתמש ותיק
אור עולם אמר:
תמונתו של הגר"י עדס לא כ"כ קשורה כי לענ"ד אינו מעוטר בתפילין אלא רק מעוטף בטלית.
וגם בלילה הוא עטוף בטלית

זאת ועוד

משתמש ותיק
יושב בשבת תחכמוני אמר:
מאחוריבתמונה 1
מאחורי הגרמ"ד (עם הגב לתמונה) בנו רי"ז, מאחורי ר' יענקל שיף בנו הבחור בערל, מאחורי רנ"פ מאירזאהן בנו שליט"א, מאחורי ר"נ קפלן הרה"ג ר' מרדכי קניג ר"כ רצופות.
בתמונה 4, מיהו המברך (עם השטריימל?)

מאחורי ר' יעקב שיף בנו מאיר וכל בניו נשואים

זאת ועוד

משתמש ותיק
בן אהרון אמר:
מישהו יודע לזהות?
מי הם היושבים לצד הגרמ''ד
מי הרבנים בשאר התמונות?
אפשר לענות ע''י שמציינים את מספר התמונה (ראשונה מס' 1 שניה 2 וכו')
אפ לענות הגרמד-סולבייציק-נישואי-נכדה-39-750x500.jpg

בתמונה מס' 2 בקדמת התמונה הרב ירחמיאל טוקר בעל תפילה בישיבת חברון בימים הנוראים

זאת ועוד

משתמש ותיק
כלפי ליא אמר:
חתונת מרן רה"י דפוניבז' הגרב"ד פוברסקי שליט"א
נראים לצידו, מרנן רה"י הגר"ש רוזובסקי זצ"ל והגראמ"מ שך זצ"ל, ומרן ר"י מיר הגר"ח שמואלביץ זצ"ל
1234.jpg

אירוסיו ולא חתונתו

זאת ועוד

משתמש ותיק
נבשר אמר:
כנראה הרב מפונביז' נואם. מאתר http://search.archives.jdc.org/search.asp?lang=ENG&dlang=ENG&module=search&page=criteria&rsvr=4&param=%3Cuppernav%3Eglobal%3C/%3E&param2=&site=ideaalm
הרב מפונביז'.jpg

ככל הנראה הרב מפוניבז' בשיעור "ארחות חיים להרא"ש" בישיבת ירחי כלה אחרי תפילת שחרית, בימין התמונה בכותל המזרח נראה רה"י הגר"ד זצ"ל

וחי בהם

משתמש ותיק
מעניין מאוד!
בכל התמונות רואים שהגרח"פ שיינברג מדליק את הנרות ביד שמאל (הגם שהיא ידו הכהה שעליה מניח תפילין).

וחי בהם

משתמש ותיק
לגבי האדמו"ר מאמשינוב, ידוע שיש לו מושג שלגביו זה יום קודם, כגון שביום רביעי הוא מחזיק עדיין בשחרית של שלישי ואומר 'היום יום שלישי בשבת'.
כך שיתכן שאצל בנו כבר לילה ואצלו עדיין יום כי עדיין לא התפלל שחרית של היום הקודם.
איני יודע אם גם לגבי תפילין הוא 'שומר' על היום הקודם וצריך לברר אצל חסידיו.

בלדד השוחי

משתמש ותיק
וחי בהם אמר:
לגבי האדמו"ר מאמשינוב, ידוע שיש לו מושג שלגביו זה יום קודם, כגון שביום רביעי הוא מחזיק עדיין בשחרית של שלישי ואומר 'היום יום שלישי בשבת'.
אתה בטוח? אני לא חושב שהוא מוציא מפיו דבר שהוא אינו אמת.

בלדד השוחי

משתמש ותיק
זאת ועוד אמר:
נבשר אמר:
כנראה הרב מפונביז' נואם. מאתר http://search.archives.jdc.org/search.asp?lang=ENG&dlang=ENG&module=search&page=criteria&rsvr=4&param=%3Cuppernav%3Eglobal%3C/%3E&param2=&site=ideaalm
הרב מפונביז'.jpg

ככל הנראה הרב מפוניבז' בשיעור "ארחות חיים להרא"ש" בישיבת ירחי כלה אחרי תפילת שחרית, בימין התמונה בכותל המזרח נראה רה"י הגר"ד זצ"ל
עוד מהרב מפוניבז', וכן הגר"ש רוזובסקי ועוד.
הצג קובץ מצורף באר יעקב בני ברק 61 00_00_03-00_00_41.mp4

תורת פיך

משתמש ותיק
בלדד השוחי אמר:
זאת ועוד אמר:
נבשר אמר:
הרב מפונביז'.jpg

עוד מהרב מפוניבז', וכן הגר"ש רוזובסקי ועוד.
באר יעקב בני ברק 61 00_00_03-00_00_41.mp4

נראים עוד הגאון רבי יהושע זליג דיסקין רבה של פרדס חנה (חמיו של הגרי"ג אדלשטיין) וראש עיריית בני ברק גרשטנקורן

פנחס

משתמש רגיל
נבשר אמר:
למה בחב"ד אין עטרה מבד בטלית?
השערה שלי הייתה שמכיוון שהעטרה באה לסמן היכן מקום הראש בכדי שלא להוריד מהקדושה, ושיט' האר"י שאין בכך בעיה לכן א"צ בעטרה.

לבי במערב

משתמש ותיק
פנחס אמר:
השערה שלי הייתה שמכיוון שהעטרה באה לסמן היכן מקום הראש בכדי שלא להוריד מהקדושה, ושיט' האר"י שאין בכך בעיה לכן א"צ בעטרה.
במקום לשער השערות:
לבי במערב אמר:
ראה 'אשכבתא דרבי' (להגרמ"ד ריבקין זלה"ה) הע' יז (ע' 22 ואילך). 'חקרי מנהגים' מהדו"ח ח"א סי' ד (ע' לא ואילך. במהדו' תשנ"ט - ע' יז ואילך).

ולהעיר משו"ע אדה"ז סי' ח ס"ט. ערוה"ש שם ס"י. תו"א מג"א צא, ג.

חלק עליון תַחתִית