ניגון הגמ' של מרן הגריש"א זצללה"ה

וחי בהם

משתמש ותיק
שבת דף קכז/א
אמר רב יהודה בר שילא אמר רבי אסי אמר רבי יוחנן ששה דברים אדם אוכל פירותיהן בעולם הזה והקרן קיימת לו לעולם הבא ואלו הן

את ההתחלה ממש לא הצלחתי לזהות.

וחי בהם

משתמש ותיק
חייל של הרבי אמר:
לא ידעתי שהיה ניגון מיוחד, ונהניתי מאוד לגלות זאת כעת. איזו מתיקות ויישוב הדעת! זכותו תגן עלינו וממנו יראו וכן יעשו
לא כל קטע היה מזמר בצורה כזו. כאן התלהב מהתוכן שבדבר.
ראיתי זאת פעם בהסרטה וכמדומה ששם זה ארוך יותר וההתלהבות שלו גאתה כשהגיע למילים 'ותלמוד תורה כנגד כולם'.
[אגב ניכר בזימרתו את ההבנה שלו בחזות, ואעפ"כ היה חזק בהחלטתו לחזור לביתו ולא ללכת לשמוע את יוסלה רוזנבלט כשהיה בביכ"נ החורבה].

אור עולם

משתמש ותיק
תלמוד-תורה אמר:
אור עולם אמר:
תלמוד-תורה אמר:
כן
מתיקות התורה. גם אתה יכול.mp4

יש קשר בין הוידאו לשמע או שהדביקו הקלטה להסרטה?
לא יודע, אני משער שיש קשר
מהיכ"ת? בהסרטה אין הכרע לזה.

ואגב, את ההקלטה הארוכה שלומד בה שבת, הקליט מקורבו חיים כהן (כיום חבר מועצת העיר ירושלים מטעם ש"ס) ביום ו' אחד ב"אהל רחל".

תלמוד-תורה

משתמש ותיק
אור עולם אמר:
תלמוד-תורה אמר:
אור עולם אמר:

ואגב, את ההקלטה הארוכה שלומד בה שבת, הקליט מקורבו חיים כהן (כיום חבר מועצת העיר ירושלים מטעם ש"ס) ביום ו' אחד ב"אהל רחל".
א. זה נראה מתאים לקצב ההסרטה בדיוק
ב. בתקופה זו היה הסרטות נפוצות בשיטה הזאת, זה לא נראה לפני הרבה זמן זה מתי שהוא היה בן 100.

שירת העשבים

משתמש ותיק
אור עולם אמר:
תלמוד-תורה אמר:
אור עולם אמר:

מו הסתם התכוונת "אהל שרה" 

אור עולם

משתמש ותיק
שירת העשבים אמר:
אור עולם אמר:
תלמוד-תורה אמר:

מו הסתם התכוונת "אהל שרה" 
נכון

אקשן דקדושה

משתמש ותיק
יש עוד הקלטות של מרן הגרי"ש עם ניגונים שמכניסים אהבת תורה בצורה מפליאה.
אני שמעתי הקלטה של הגמ' בברכות יט' 'ושמע שתי רוחות שמספרות זו עם זו' והקלטה של שעה שלימה של לימוד סוגיא בסוטה בניגון שנשמע נוגה ומידי פעם נמרץ. והקלטה של לימוד תוס' ביבמות.
ואינני זוכר של מי זה היה. מי שיכול להשיג ולהעלות, תבוא עליו ברכה.

אלמוני

משתמש ותיק
פותח הנושא
אקשן דקדושה אמר:
יש עוד הקלטות של מרן הגרי"ש עם ניגונים שמכניסים אהבת תורה בצורה מפליאה.
אני שמעתי הקלטה של הגמ' בברכות יט' 'ושמע שתי רוחות שמספרות זו עם זו' והקלטה של שעה שלימה של לימוד סוגיא בסוטה בניגון שנשמע נוגה ומידי פעם נמרץ. והקלטה של לימוד תוס' ביבמות.
ואינני זוכר של מי זה היה. מי שיכול להשיג ולהעלות, תבוא עליו ברכה.

ג"א מצטרף.

אלמוני

משתמש ותיק
פותח הנושא
ההסרטה זה מברכות דף לג ב ר"ז הוה רכיב חמרא קא שקיל ואזיל רחב"א בתרי' א"ל ודאי דאמריתו משמי' דר"י וכו'.

יוסף בנימין

משתמש ותיק
יש כמה הסרטות אריכות מפורסמות היטב, שהיסרט על ידי נכד צעיר, אני רוצה לדעת אם יש עוד שלא מפורסמות

ששמילו

משתמש רשום
אשמח אם מישהו יוכל לשלוח לי את ההקלטה המדוברת של הרב אלישיב לומד את הסוגיא בשבת ששה דברים

חלק עליון תַחתִית