מודעות ועלונים בנושא התפילה מורא מקדש והמסתעף

יוסף יצחק

משתמש ותיק
לא הבנתי את התמונה עם החנוכייה, מה הקשר?
אגב (בבחינת "והמסתעף") יש לי הערה בנושא זה.
בשו"ע סי' קכד ס"ז כתב "לא ישיח שיחת חולין בשעה שש"ץ חוזר התפילה, ואם שח הוא חוטא וגדול עוונו מנשוא וגערין בו"
ויעויין בדבריו של הגר"ש וואזנר זצ"ל
שבט הלוי חלק י סימן יג.jpg

ודבריו מחודשים בעיני מאד
דהנה המשנ"ב שם ס"ק כ"ז כתב שיש למנות אנשים ידועים להשגיח על זה ומקורו בפמ"ג בשם ווי העמודים לבן השל"ה המופיע בסוף הספר שני לוחות הברית, ועיינתי שם וראיתי שאינו עניין כלל לתוכחה וכותב שם מפורש שהמדבר צריך לגעור בו אפילו ברבים דאין זה תוכחה אלא מחאה על כבוד שמים, ודלא כמש"כ הגרש"ו זצ"ל, ואף דעדיין אפשר לומר דהגוער חייב לעשות כן אך ורק לשם שמים ויקשוט עצמו תחילה, מ"מ אין זה קשור לדיני תוכחה.

מזכה הרבים

משתמש חדש
פותח הנושא
קיבלתי במייל.
חזק ביותר!

סיפר הרב גלינסקי:

"פעם התלונן לפני רופא שיניים מפורסם על עוול נורא שנעשה לו.

מה הייתה התלונה?

הוא עמל במשך ימים ושעות כדי לסדר לאדם אחד מערכת של שיניים תותבות.

"אין לך מושג כבוד הרב", כך הוא מספר לי, "מה זה כולל: צריך לשקם את הפה והלסת, ישנם עקירות וסתימות, צריך גם למדוד ולהתאים... לעקוב אחר ההסתגלות... אך גם המחיר הוא בהתאם לטיפול! והנה", ממשיך הרופא לספר, "אותו אדם בסיום הטיפול אמר לי "תודה" והלך. חיכיתי במשך כמה ימים שיבוא לסדר את עניין התשלום, אך לא...

התקשרתי אליו, דיברתי איתו, ואף השארתי לו הודעות. אך הוא כל פעם התעלם מהתזכורות... ראיתי שזה לא עסק, הטרחתי את עצמי במיוחד עד לביתו.

"תראה, אם קשה לך", אמרתי לו, "אני מוכן לבוא לקראתך להגיע להסדר בתשלומים ואף לעשות לך הנחה...". אך אותו אדם, לא פחות ולא יותר, פתח את פיו בחוצפה והחל לצעוק עלי: "תסתלק מכאן, ואל תטרידני יותר...!". וכך, בלי שום נקיפות מצפון גרשני מביתו וטרק בפני את הדלת".

הרב, אתה יודע מה הכי כאב לי בכל הסיפור הזה? זה שהוא צעק עלי באותם שיניים שהתקנתי לו... כל כך התחשק לי באותם רגעים לומר לו: "רגע, תן לי לעקור לך את המערכת שיניים שלי שבפיך, ואז תצעק עלי...".

עם הפה והכוחות שקיבלנו מהקב"ה, נשתמש להודות ולשבח ולקדש את שמו, ולא ח"ו להיפך לזלזל בו ולהתעלם ממנו ע"י דיבור בשעת התפילה.

כי בנפשנו הדבר!!

הצג קובץ מצורף סיפר הרב גלינסקי.pdf

מזכה הרבים

משתמש חדש
פותח הנושא
הצג קובץ מצורף קוויטל תוספת יו''ט.pdf הצג קובץ מצורף אלפים קבלו קבלה.pdf
בשורה משמחת

לרגל יומא דהילולא של מרן התוס' יו"ט זצוק"ל הממשמש ובא יצאו ב'קרן תוספת יו"ט' בפרויקט בשם - חתום הקבלה • שלח קוויטל - והיינו שכל החותמים על שטר קבלה שלא לדבר בשעת התפלה, יכולים להעביר לנו קוויטל ובעז"ה יזכירו אותם לטובה על ציון הק' של בעל תוס' יו"ט ביומדה"ל דיליה, להפקד בדבר ישועה ורחמים.

ובנוסף לזה, כל החותמים עד ר"ח אלול יכנסו בגורל מיוחד על כרטיס נסיעה בחנם להציון הק', עם אש"ל מלא לכל השב"ק (5 זוכים).

ימי הנסיעה יהי' מיום ה' שופטים עד יום א' תצא הבעל"ט, והשבת קודש תיערך בע"ה ברוב פאר והדר בעיר צאנז, שבת מעין עולם הבא בראשות גדולי בעלי דרשנים ומשפיעים שליט"א.

נא להעביר ולהפיץ בבתי כנסת וישיבות.

קבצים מצורפים

• אלפים קבלו קבלה.jpg
    אלפים קבלו קבלה.jpg
    199.7 KB · צפיות: 79
  • קוויטל תוספת יו''ט.jpg
    קוויטל תוספת יו''ט.jpg
    367.7 KB · צפיות: 79

מזכה הרבים

משתמש חדש
פותח הנושא
אלפים ברחבי תבל! קבלו על עצמם ״הקבלה״ שלא לדבר בשעת התפלה וקריאת התורה.
הצטרף גם אתה ותראה ישועות נפלאות למעלה מדרך הטבע!
5 זוכים בגורל על כרטיס נסיעה להילולא קדישא של התוספות יו״ט זי״ע ביום ו׳ אלול תשע״ח - קראקא, פולין הזריז נשכר!

שלח קוויטל •חתום הקבלה לגאון ישראל וקדושו מרן התוספות יום טוב זי״ע שחיבר ״מי שברך מיוחד״ לאלו שמקבלים עליהם שלא לדבר בשעת התפלה

בס״ד
הריני מקבל בזה עלי בלי נדר קבלה טובה בענין קדושת בית המדרש שלא לדבר בביהמ״ד בשעת התפלה וקריאת התורה ובשעה שהציבור מתפללים
{__} מר״ח אלול עד ר״ח חשון בשכר זה: קוויטל על ציון הק׳ של מרן בעל תוספות יו״ט זי״ע ביומא דהילולא ובימי הרחמים והרצון א׳ סליחות, וי״ג מדות.
{__} מר״ח אלול תשע״ח עד ר״ח אלול תשע״ט בשכר זה: קוויטל על ציון הק׳ של מרן בעל תוספות יו״ט זי״ע ביומא דהילולא ובימי הרחמים והרצון, א׳ סליחות, וי״ג מדות, ובכל ערב ראש חודש.
{__} שלא לדבר בשעת אמירת קדיש, חזרת הש״ץ וקריאת התורה בשכר זה: קוויטל על ציון הק׳ של מרן בעל תוספות יו״ט זי״ע ביומא דהילולא קדישא
הנני מקבל קבלה זו כדי לעשות רוח להבורא יתברך שמו ולזכות__________________________________________
ובזכות זה יחול על ראשי כל מיני ישועות וברכות טובות האמורות בנוסח ה״מי שברך״ שחברו מרן בעל תוספות יו״ט זי״ע.

והנני מצפה בתפלה לה׳ שאוכל לעמוד בקבלתי ויתקדש שם שמים על ידי, אמן.
ביום_________________
באתי על החתימה________________________________

לשם שמים

משתמש חדש
עלון נפלא עם סיפורי ישועות נפלאים בני זמנינו בזכות שתיקה בשעת התפילה

קבצים מצורפים

• נקדישך חשון תשעט.pdf
    380.4 KB · צפיות: 5

לשם שמים

משתמש חדש
הסיפור עם הצדיק מריבניץ שמסעיר את הציבור החרדי

קבצים מצורפים

• השגחה_פרטית_3.pdf
    263.3 KB · צפיות: 8

מקדשי תיראו

משתמש רשום
יש לי הרבה חומר אני מוציא עלון בנושא כבר שנה, אשמח שתהיה איתי בקשר
אשמח להעביר לך חומר בצורה מ מסודרת וכן אשמח לקבל.
המייל שלי [email protected]

חלק עליון תַחתִית