מי הם מחברי ספרים גדולים החיים אתנו

יהודי רציני אמר:
לסדרות ספרים- חוט שני. סדרת ספריו של הגרמ"מ קארפ. סדרת ספרי הרב צבי כהן.

לספרים בודדים שהצליחו מאוד- שש"כ.

גם הרב שלום מאיר ולך מחבר המון ספרים (חלקם דרך אגב ספרי מתח היסטוריים לילדים תחת שם העט מאיר ברעם- למי שמכיר).
(לספרים שמוציאים ואף אחד לא מעיין בהם ואין צורך בהם עוברים בשפיכות דמים).
גם חיים ולדר כתב סיפורי ילדים נראה לי שהכוונה ספרים תורניים

בר בי רב דחד יומא אמר:
גם חיים ולדר כתב סיפורי ילדים נראה לי שהכוונה ספרים תורניים

כתב זאת בדרך אגב הלא כן? רק רצה ליידע שהוא הוא. וגם אני אוסיף דרך אגב, מי ייתן וכל הספרים בדורנו יתקרבו ולו במעט - הן בסגנון הכתיבה הן ברמה והן במסרים, לספרי הילדים של הרב וולך שליט''א.

מה אדבר

משתמש ותיק
חלק א׳ ממעל אמר:
להגרח קניבסקי יש עשרות ספרים

כמדומה שסיפרו דרך אמונה הוא יצירה נדירה ביותר, שלא היה כמוה זה זמן רב. כידוע ללומדי זרעים.

ב. זעירא

משתמש ותיק
העמל אמר:
בתחילה חשבתי שמדובר ב"נטעי גבריאל" (20 כרכים בערך) שהוא מו"ץ חסיד צאנז.
בכל אופן אם לא היתה הכוונה אליו אז הנה עוד מחבר בן ימינו עם סידרה אדירה.
לא חסיד צאנז.

יערב שיחי

משתמש ותיק
פראנק אמר:
אם על וזאת הברכה הביעו כאן ביקורת, הרי סדרה זו אינה ראויה לשם ספר כלל.

העמל

משתמש רשום
יערב שיחי אמר:
פראנק אמר:
אם על וזאת הברכה הביעו כאן ביקורת, הרי סדרה זו אינה ראויה לשם ספר כלל.
וכל זאת למה?????
(לא שאני יודע אחרת לא פתחתי מעולם אבל שמעתי שאצל חסידים זה הספר.

יערב שיחי

משתמש ותיק
העמל אמר:
אולי אצל בע''ב באמריקה וכיו''ב.
זה משהו דומה לליקוט של דרשו על מ''ב. אולי למוסף ההלכתי של מרווה לצמא

לבי במערב

משתמש ותיק
יערב שיחי אמר:
העמל אמר:
אולי אצל בע''ב באמריקה וכיו''ב.
סדרת נטע"ג שימושית מאד בקרב הציבור החסידי, בשל ליקוט המנהגים הנפלא מכל קצוות קשת החסידות. עם זאת, גאונות מופלאה אין שם [כמצופה בלאה"כ מספר שענינו הלכה (ובעיקר: מנהג) למעשה].

פיילוט 0.4

משתמש ותיק
הכוונה באשכול למחברים גדולים או לספרים גדולים?
נראה שבתחילה הלך בכיוון הא' ובהמשך נטה לכיוון הב'

מ אלישע

משתמש ותיק
אוסף החסיל אמר:
נדיב לב אמר:
חלק א׳ ממעל אמר:
יש מו"ץ בצאנז עם סדרה של כחמישים ספרים ועוד כמה ספרים
התכוונתי אליו. מה שמו? 
ר' יצחק שמואל שכטר 
שמעתי שהגר"י אדלשטיין זצ"ל לאחר שהיה בנתניה בסוף ימיו. 
"החזיק" ממנו הרבה בהלכה.

יענקלה המשיב

משתמש ותיק
תשובות והנהגות ח''כ להגר''מ שטרנבוך -חוץ ממועדים וזמנים וטעם ודעת ועוד ספרים
ספר אורחות שבת להרב כהן והרב גלבר
פתחי חושן להגר''י בלויא ברית יהודה פתחי מקוואות ועוד וספר על הלכות צדקה וביהמ''ד איני זוכר שמו

לסיום אם יורשה יש איזה מחבר אחד איני יודע שמו ואינו קורא לספריו אפילו בשם ''ספר'' אבל לענ''ד משפיע בעקיפין ובמישרין על ברבה מאוד מלומדי התורה ורמי''ם - ספר מראי מקומות אהל תורה על המסכתות הנלמדים בישיבות

ישתבח שמו לעד

משתמש ותיק
נדיב לב אמר:
מזכיר לי סיפור על ת"ח שהגיע לרב אלישיב ותינה את כאבו על כך שהוצאת כל ספר לאור אורכת לו שנה שלימה, ואילו חבירו מוציא כל כמה חודשים. השיב לו הגריש"א, ספרך הוא איכותי וכמו עגל שלידתו נמשכת זמן לא מועט ואילו חבירך ספריו הרי הם כתרנגולת המטילה ביצים מידי יום ביומו, וההכנה לזה גם היא 

אותו ת"ח הוא לא אחר מאשר מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל שסיפר על כך בראיון ליוסי אליטוב לעיתון משפחה פסח תשס' (אולי תשס"א/תשסב') אני צריך לבדוק,
העיתון עדיין שמור אצלי.

ציון הלא תשאלי

משתמש ותיק
נדיב לב אמר:
מזכיר לי סיפור על ת"ח שהגיע לרב אלישיב ותינה את כאבו על כך שהוצאת כל ספר לאור אורכת לו שנה שלימה, ואילו חבירו מוציא כל כמה חודשים. השיב לו הגריש"א, ספרך הוא איכותי וכמו עגל שלידתו נמשכת זמן לא מועט ואילו חבירך ספריו הרי הם כתרנגולת המטילה ביצים מידי יום ביומו, וההכנה לזה גם היא בהתאם.
ת"ח זה היה מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל והסיפור היה בב"ד בתל אביב שהיו ביחד בבה"ד.
(מובא בכמה ספרים על מרן זצ"ל)

מענה לשון

משתמש ותיק
הגאון רה"י עטרת ישראל רבי ברוך מרדכי אזרחי שליט"א
ברכת מרדכי - עניינים על התלמוד
ברכת מרדכי - על התורה
ברכת מרדכי - על המועדים
ברכת מרדכי - על משמרת חיים

אריק

משתמש ותיק
חלק א׳ ממעל אמר:
להגרח קניבסקי יש עשרות ספרים

מחיבוריו
(בשיתוף עם רבי אלעזר צדוק טורצין), ‏שונה הלכות - קיצור פסקי המשנה ברורה והחזון איש
שערי אמונה - ביאורים וחידושים על המשניות שבסדר זרעים
דרך אמונה - ספר הערוך במתכונת המשנה ברורה על הלכות זרעים בספר משנה תורה לרמב"ם, 5 כרכים.
דרך חכמה - ספר הערוך במתכונת המשנה ברורה על הלכות קדשים בספר משנה תורה לרמב"ם
שקל הקודש - פירוש על הלכות שקלים ועל הלכות קידוש החודש בספר משנה תורה
ארחות יושר - דברי מוסר, מלוקטים בעיקר מדברי חז"ל, ראשונים ואחרונים
שיח השדה - חלק א' וחלק ב' הם קובצי קונטרסים בנושאים שונים, בהם כתובת קעקע, כשרות חגבים, דברים המועילים לזיכרון ועוד. בחלקים כלולים גם קונטרסים שנדפסו בנפרד. חלק ג' הינו אוסף הערות על סדר הש"ס
נחל איתן - על הלכות עגלה ערופה, ספר זה נכתב בצעירותו בחיי דודו החזון איש ואף עבר תחת עיניו
טעמא דקרא - חידושים על התנ"ך
קרית מלך - ציוני מקורות על משנה תורה
בשער המלך - בירורים וציונים על הקדמת הרמב"ם למשנה תורה. ספר זה נדפס גם כן כחלק משיח השדה, חלק א'
ישוב הדעת - יישובים לקושיות שהניחם המהרש"א ב'ויש ליישב', נדפס כחלק משיח השדה, חלק ב'
ביאורים על המסכתות הקטנות, כגון אמת וצדק על מסכת גרים, מצרף ומטהר על מסכת כותים, קנין הגוף וקנין פירות על מסכת עבדים, ועוד
למכסה עתיק - מקומות בתנ"ך שבהם הפסוק סתום וחז"ל פירשו את הכוונה. לספר זה יצאו גרסאות מורחבות על ידי מחברים שונים.
פירוש על התלמוד הירושלמי, בעריכת חתנו הרב זליג ברוורמן. הפירוש נדפס על גיליון התלמוד הירושלמי במהדורת 'עוז והדר' וכן במהדורה מיוחדת עם הירושלמי בלבד
בהוראת אביו היה מוסיף את תואר ׳הרב׳ לשמו בספריו אולם לאחר פטירת אביו חדל מכך

הרב קניבסקי מרבה להשיב לשואליו בכל תחומי העניין התורניים. התשובות, הנשלחות בדרך כלל על גבי גלויות, הן בדרך כלל קצרות מאד וכוללות מילים בודדות בלבד מתשובותיו שבכתב ושבעל-פה התפתחה ספרות שו"ת ענפה. כמאה ספרים מכילים מדור תשובות שלו לשאלות המחברים. בין הספרים הבולטים המוקדשים לתשובותיו:

דעת נוטה - ליקוט תשובות הלכתיות לפי סדר המשנה ברורה, בתוספת הערות והבהרות מהרב קניבסקי וכן מראי מקומות לפוסקים אחרים שהוסיף צוות עורכים בראשות בנו הרב יצחק שאול. יצאו לאור ארבעה חלקים, תשס"ט-תש"פ. ההערכה היא שהסדרה תכלול כעשרה כרכים
דרך שיחה - שאלות במגוון נושאים על סדר פרשיות השבוע מאת תלמידו הרב אליהו מן (על פי שיחותיו עם הרב קניבסקי מדי סעודת ליל שבת), תשס"ד
שמעה תפילתי - ביאורים על סדר התפילות המבוססים על תשובותיו לצבי יברוב, בני ברק תשס"ח
מדרש נח - ליקוט מגמרא ומדרשים על נח, עם ביאור "תיבת נח", בני ברק תשע"ח.
בשנת תשע"ב יצא ספר בשם "מאחורי הפרגוד" ובו דברי תורה ואמרות בנושאים שונים, ממנו ומהרב שטיינמן. בנוסף, מדי שבוע יוצא עלון שבת בשם דברי שי"ח ובו תשובות ודברי תורה ממנו ממהלך השבוע החולף.

פעם בשבוע מופץ מטעם ביתו עלון "בדרכו אמונה" באלפי עותקים[דרוש מקור]. בנוסף, דברי תורתו מופצים בקו נייעס יומי בשם "דרך אמונה".

הרב קניבסקי נוהג לחתום על ספריו בראשי התיבות שי"ח בהגרי"י (שמריהו יוסף חיים בן הגאון רבי יעקב ישראל).

כמעיין המתגבר

משתמש ותיק
יענקלה המשיב אמר:
לסיום אם יורשה יש איזה מחבר אחד איני יודע שמו ואינו קורא לספריו אפילו בשם ''ספר'' אבל לענ''ד משפיע בעקיפין ובמישרין על ברבה מאוד מלומדי התורה ורמי''ם - ספר מראי מקומות אהל תורה על המסכתות הנלמדים בישיבות
ספר נפלא ברמה גבוהה של הסבר וקיצור.
הצוות בישיבות לא אוהב שבחורים לומדים בו כי זה ספר קיצורים, אבל האמת שבחור פשוט יתקשה להבין גם דרך האוהל תורה.
שמעתי פעם ר''מ באחד הישיבות מעיר לבחור שלמד בזה, ואמר לו אדם כי ימות באוהל, ע''כ, דהיינו לימודך באוהל תורה הורג את הלמדנות שלך, וענה לו אותו בחור אדרבה חז''ל דרשו אין התורה מתקיימת אלא במי שממית עצמו באוהלה של תורה.

כמעיין המתגבר

משתמש ותיק
באופן כללי יש אנשים שחיברו ספר אחד או שנים, והוא חשוב ושקול יותר מאדם אחר שלהוט לחבר כמה שיותר ספרים בשביל שיכתבו עליו שחיבר כך וכך ספרים או בשביל להרגיש סיפוק. ואדרבה כשאני רואה שכותבים על אדם שחיבר חמישים ספרים ואני לא שמעתי מעולם על שום ספר מספריו, זה בעיני מראה על מגרעת ספריו, ומאידך אם היו אומרים שחיבר רק קונטרס אחד אין שום ראיה מזה שלא שמעתי עליו.

חלק עליון תַחתִית