השתלטות על חיפוש באוצר החכמה

פרלמן משה

משתמש ותיק
ידוע מאמר העולם 'מרוב יער לא רואים עצים', וכן הוא במערכת 'אוצר החכמה' שבכל חיפוש עולים אלפי תוצאות, יש פתרון לצמצם?
(אין לי מנוי, בימים אלו פתוח חינם)

זאת תורת

משתמש ותיק
אם אתה מחפש טקסט שאתה יודע ואתה רוצה לחפש היכן הוא כתוב, תכתוב את המילה הנדירה ביותר שנמצאת באותו טקסט, ואם אין כזו מילה, תחפש את צירוף המילים הנדיר ביותר [ואז לחפש אותם עם קו ביניהם למשל "בשעה-שראוי", ואז הוא יחפש את צירוף המילים האלו ביחד] וכן בכל נושא תחפש את המילה שהכי פחות אמורה להיות בנושאים אחרים.

מכון קול יוסף

משתמש ותיק
אני לא מכיר את האתר אבל אסביר מה שאני יודע בתוכנה.

כמה אפשרויות לצמצום התוצאות:

אם אתה יודע בערך באיזה ספרים אתה רוצה לחפש, תסמן אותם ואז תחפש.

כמו כן יש לשונית 'נושאים' אם חיפוש שלך מתמקד בנושא מסויים.

כמו"כ אפשר למיין תוצאות לפי סדר הדורות (חץ בצד הלחצן 'חפש' > מיין > סדר הדורות).

אפשר לצמצם את הרווח בין מילות החיפוש.

תרשום מה אתה רוצה לחפש אולי נוכל לעזור.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
צריך לחפש בחכמה. תחשוב קצת על חיפוש שלא יביא יותר מדאי תוצאות.
לדוגמא: אם תחפש 'קל וחומר' יהיה לך רבבות של תוצאות. אבל אפשר להגביל את זה. אם אתה מחפש קל וחומר בענין מסויים אפשר לחפש +קל-וחומר{20}ענין-מסוים. + נותן לך קדומיות דקדוקיות, כך יעלה לך 'וקל וחומר', או 'שקל וחומר'. הפרדת תיבות עם - יביא רק תיבות צמודות. אבל לגבי ענין המסוים שאתה מחפש קל וחומר בענינו אין הכרח שיהיה צמוד לתיבת קל וחומר. אפשר להגדיר מרחק מסוים תוך סגריים מסוסלים, וזה יביא כל תוצאות על מרחק הזה. התחלתי עם מרחק של 20, אבל אפשר להקטין או להגדיל המרחק, אם תראה שיש יותר מדאי או פחות מדאי תוצאות.
גם אפשר להגביל הספרים שעושים בו חיפוש, שלא יעלה תוצאות בספרים שאינם מעניינים אותך.
עם מחשבה אפשר לעשות עוד, ותן לחכם כו'.

א. ל. חנן

משתמש ותיק
אני נוהג פשוט לחפש כמה פעמים, החיפוש הראשון, בד"כ מביא המון תוצאות, אני עובר מלמעלה על הגזירים [שקיצורי התוצאות מוצגים במסך תצוגת הספרים]. ובודק אפילו תוצאה אחת רלוונטית, וממנה לוקח רעיונות נוספים למיקוד החיפוש.
מניסיון, כשמתרגלים לחיפוש בצורה הזו מרחיבים את העומק והעיון במה שמחפשים.
וכיום פתוח גם פרויקט מפרשי האוצר, שהוא לדעתי הענייה הארה שמיימית עצומה, שם עבדו צוות בדיוק בבעיה הזו, הם חיפשו כל משפט ומשפט ומיינו את התוצאות שבאמת קשורות. ברוב הש"ס הם כבר סיימו, וזה ממש פלאי פלאים.

חוזר ומגיד

משתמש ותיק
כל מנוע חיפוש הוא בעצם סוג של גולם והיכולת להפיק ממנו תועלת תלויה במשתמש עצמו
עם הזמן לומדים לדעת כיצד לחפש
אגב כל עניין הגוגל בנוי על שכלול מנוע החיפוש לדעת ולהבין דרך בינה מלאכותית למה התכוון המחפש.
וישנם יועצים מיוחדים שיודעים לכתוב תוכן באתרים בצורה שגורמת למנוע החיפוש להעדיף אותם מאתרים אחרים

(ומהם ילמדו מחברי ספרים לערוך מפתחות בצורה נכונה כדי שספרם יעלה לרצון על מזבח התוצאות באוצר החכמה...)

חוזר ומגיד

משתמש ותיק
פרלמן משה אמר:
ידוע מאמר העולם 'מרוב יער לא רואים עצים', וכן הוא במערכת 'אוצר החכמה' שבכל חיפוש עולים אלפי תוצאות, יש פתרון לצמצם?
(אין לי מנוי, בימים אלו פתוח חינם)

מאמר העולם הפוך...

חלק עליון תַחתִית