האם מותר לגרום לאתר אינטרנט בבעלות גויים לבצע פעולה בשבת?

בחור_צעיר

משתמש ותיק
אדם נרשם לאתר אינטרנט באנגלית ששייך לגויים.
הבעיה היא שבכל שבוע הוא צריך לעדכן משהו באתר, והעדכון יוצא לפועל בשבת.

הסבר מפורט:
זה משחק כדורגל ברשת. לכל אדם יש קבוצת כדורגל משלו. לפני כל משחק מול קבוצה אחרת - הוא צריך לסדר את מערך השחקנים שלו בצורה הטובה ביותר(כמובן הוא עושה זאת ביום חול). המשחק עצמו מתקיים בשבת. אף יהודי אחר לא נהנה מהמעשה הזה- בוודאות. (חוץ מהעניין שזה מוסיף עוד 1 למספר המשתמשים בישראל, ויש חשש דחוק לכך שיהודי יהנה מזה שהוא יראה שיש 277 ישראלים באתר ולא 276)
במוצאי שבת האדם נכנס שוב לאתר, על מנת לראות מה היתה תוצאת המשחק הוירטואלי. הוא עלול להתאכזב, וגם יכול להיות שמח מהצלחת קבוצתו(יש הנאה).
עוד פרטים חשובים:
המשתמשים האחרים באתר(יהודים, וגויים) יודעים שאני יהודי כי יש לי דגל ישראל במשתמש שלי.

חוץ מהעניין שעדיף שלא להשתתף באתרים כאלה כי זה בזבוז זמן ועוד מרעין בישין, האם יש כאן איסור מצד קדושת השבת, מצד החטאת הרבים, מצד מראית עין וכו'?

כדי

משתמש ותיק
שמעתי מישהו דן לגבי נטפרי שהבעלים הוא יהודי אמריקאי, העובד הוא גוי הודי, והמבקש הוא יהודי מאר''י.
הא פשיטא דאסור שיעשה הגוי מלאכה בשבת עבור הישראל.
השאלה היא לפי איזה קו רוחב הולכים, של הנהנה מהמלאכה ישירות (המבקש); של הבעלים שהוא בעצם מעסיק את הגוי; או של הגוי.

במבי

משתמש ותיק
עדכון שחל אוטמטי אין בו איסור דאורייתא, אפשר לשאול יותר מזה, אדם שמוכר דברים באינטרנט מה הדין אם גויים קונים ממנו בשבת.

חלק עליון תַחתִית