העתקת תוכן מויקיטקסט

ראובן

משתמש ותיק
על פי תנאי השימוש שם העתקת טקסט למקום אחר כרוכה בשלושה תנאים:
א. לפרסם את זה עם ייחוס ליוצרי הטקסט (לא בשם עצמי או אנונימי)
ב. לפרסם שזה נתרם ברישיון "Criativ commons" (לא נחלת הכלל ולא מוגן בזכוית יוצרים)
ג. אם עורכים את התוכן גם אותו יש לפרסם עם אותם תנאים (יש לך זכות רק לדרוש הכרה בזכותך על השינוי)
פרטים מדוייקים יותר שם.
בפורום שלנו לא ראיתי תנאים מיוחדים, כך שאם אני מעתיק מויקיטקסט לכאן ומוסיף על זה תוכן משלי לכאורה אני עובר על כל התנאים ואם אכתוב רק שזה מויקיטקסט עדיין לא אקיים את כל התנאים בשלמותץ
עכשיו השאלה היא מבחינה מוסרית. מבחינה משפטית קשה מאוד יהיה להוכיח שהעתקתי משם שהרי אוכל לטעון שהעתקתי מהש"ס שבבית שלי. אבל מבחינה מוסרית האם אדם שטורח לכתוב לציבור ולא הודיע בפירוש שמוחל על זכותו ראוי שאתן לו את ההכרה הנדרשת בתור הכרת הטוב או שכיון שבלא"ה הייתי עושה את זה בלעדיו והוא רק הקל לי את העבודה וגם הוא יודע שלא ניתן לתבוע את זה מבחינה משפטית אז זה נחשב כמחילה מראש ואין חיוב להטריח את הקוראים כאן במידע שלא נחוץ להם.

ענבשהל

משתמש רגיל
מצאתי בתנאי השימוש שם שהם לא מגבילים את הזכות "לשימוש הוגן". כלומר, אם נעשה "שימוש הוגן" במסמך אין צורך לעמוד בתנאים המגבילים שציינת. תחת תנאי "שימוש הוגן", מופיע בין השאר הזכות לשימוש לצורך למידה (ללא מטרות רווח). לכן, אני לא רואה כל בעיה לצטט מויקיטקסט ללא ציון המקור...

דוידי חיים

משתמש רגיל
סתם דרך אגב יש שם הרבה טעויות בטקסטים
לדעתי מותר להשתמש כי לזה זה נועד לצורך מסחרי זה כבר משהו אחר

חלק עליון תַחתִית