פורום לתורה טוב או...

כפשוטו

משתמש ותיק
כמו כל דבר טוב גם כאן ניתן למצוא חסרונות. אנחנו רק צריכים להשתדל שאנחנו לא נגרום לזה...

HaimL

משתמש ותיק
פלוני אלמוני אמר:
אחת מהבעיות הגדולות בוואטספ וברשתות החברתיות, כידוע, זה בלבול הדעת ופיזורו,

יאמרו נא החכמים האם איננו קיים גם בפורום תורני?
מה זה אומר, בלבול ופיזור הדעת?

עוד א'

משתמש רגיל
וגם אמרו שבעיה זאת נמצאת כשבא במגע אם קבוצת אנשים. וברור שלכן נענשנו בקורונה.

פפפפ

משתמש ותיק
פלוני אלמוני אמר:

קיים גם קיים בפורום וגם בכולל ביני עמודי ורק צריך שהאדם עצמו יתגבר על היצה"ר

שאר לעמו

משתמש ותיק
כל דבר טוב בעתו ובזמנו, ולא טוב כשאינו בעתו ובזמנו.
וכמו שסיפרתי פה.. https://www.tora-forum.co.il/viewtopic.php?f=24&t=10784&start=60#p146646

נדיב לב

משתמש ותיק
פלוני אלמוני אמר:

למה לזרות מלח על הפצעים? :)

אתה צודק במאה אחוז, שכל פלטפורמה תורנית מחוץ לספר והסטנדר ומבית המדרש היא בדיעבד. אבל מה נעשה ויצר לב האדם רע מנעוריו. זו האמת שלי ואותה כתבתי.
ומכאן לתירוצים שלי... הפורום חושף אותך לעולם מושגים רחב יותר, כלומר סוגיות שמזמן לא עסקת ובמקרה שלי שמימי לא עסקתי, לת"ח עצומים שלא אנקוב בשמותיהם כדי שלא לפגוע במי שלא הוזכר אחד מהם כתב הודעה באשכול.. לנושאים שהם על סף הגבול התורני, אבל יש בהם הרבה חכמה, לגישות אחרות במוסר ובהשקפה, דברים שלא הייתי נחשף בבית המדרש הפרטי שלי. [כמובן יש כאלה תמימים שיכולים להחשף לדעות כוזבות או דעות פוסט חרדיות וכיו"ב כמו בכל מקום צבורי אבל לא על שכאלה אני כותב] ועל כן אין מקום להשוואה בין וואטספ וגונדא דילהון לפורום תורני, מצד הפיקוח, ומצד התוכן, ומצד כל המעלות שנשנו כאן ובהודעות אחרות באשכול.

beri

משתמש ותיק
פלוני אלמוני אמר:

אולי . אבל עדיף שבזמן  ''הפנוי'' נתעסק במשהו תורני ולא בחדשות וכו'... 

חייל של הרבי

משתמש ותיק
נדיב לב אמר:
פלוני אלמוני אמר:

למה לזרות מלח על הפצעים? :)

אתה צודק במאה אחוז, שכל פלטפורמה תורנית מחוץ לספר והסטנדר ומבית המדרש היא בדיעבד. אבל מה נעשה ויצר לב האדם רע מנעוריו. זו האמת שלי ואותה כתבתי.
ומכאן לתירוצים שלי... הפורום חושף אותך לעולם מושגים רחב יותר, כלומר סוגיות שמזמן לא עסקת ובמקרה שלי שמימי לא עסקתי, לת"ח עצומים שלא אנקוב בשמותיהם כדי שלא לפגוע במי שלא הוזכר אחד מהם כתב הודעה באשכול.. לנושאים שהם על סף הגבול התורני, אבל יש בהם הרבה חכמה, לגישות אחרות במוסר ובהשקפה, דברים שלא הייתי נחשף בבית המדרש הפרטי שלי. [כמובן יש כאלה תמימים שיכולים להחשף לדעות כוזבות או דעות פוסט חרדיות וכיו"ב כמו בכל מקום צבורי אבל לא על שכאלה אני כותב] ועל כן אין מקום להשוואה בין וואטספ וגונדא דילהון לפורום תורני, מצד הפיקוח, ומצד התוכן, ומצד כל המעלות שנשנו כאן ובהודעות אחרות באשכול.
כל מילה. 
אני חושב שלשאול שאלה בפורום לתורה, זה בדומה (מבחינת התוצאות) ללשאול ת"ח עצום ובקיא, סיני ועוקר הרים. 
שהרי עונים לך כל מיני אנשים, כל מיני סברות, זה כמו המעלה בחברותא, רק פי מאה. 

חזק

משתמש ותיק
פלוני אלמוני אמר:

תמוה מה הביא אותך לקשר בין ווואטספ פייסבוק לפורום לתורה?

יענקלה המשיב

משתמש ותיק
חזק אמר:
פלוני אלמוני אמר:

הקשר הוא בשני דברים (ואני מקוה שלא יתקפו אותי כל עבר)
א. וזה קשור בעיקר לנושאים אקטואליים מי שמרגיש שלהיחשף לדעות וסגנונות שונות מקררים אותו דוג' ויכוחים ע''כ מיני השקפות וגורמים לו לחוסר יציבות במשנתו הרוחנית יברח כאן כמטחווי אש כי היציבות הרוחנית חשובה הרבה יותר מהרחבת אופקים ופתיחות לדעות שונות ומגוונות.
ב. מי שמוצא את עצמו מחובר למסך יותר זמן ממה שקבע לעצמו  או בשעות לא שעות יבדוק לעצמו אם לא פיתח ניצוצי התמכרות ----וכן ---מנסיוני עם תלמידים התמכרות שייך לכל דבר אפילו לפורום לתורה ולחיפושים באותר אוצר החכמה והיברו בוקס בדברים נטו תורניים וצריך לברוח מזה כמטחווי אש כי זה יוצר התמרות למסך וזה דבר שלילי ביותר לנפש אפילו אם לא יעבור על שום אביזרהו דאיסור קל וד''ל

אור החכמה

משתמש ותיק
עוד א' אמר:
וגם אמרו שבעיה זאת נמצאת כשבא במגע אם קבוצת אנשים. וברור שלכן נענשנו בקורונה.
שום דבר לא "ברור" בנוגע לחשבונות שמים. אפשר להציע ולהעלות רעיונות - טובים ככל שיהיו, אבל לא לומר כלום באופן וודאי.

פרלמן משה

משתמש ותיק
יענקלה המשיב אמר:
חזק אמר:
פלוני אלמוני אמר:

הקשר הוא בשני דברים (ואני מקוה שלא יתקפו אותי כל עבר)
א. וזה קשור בעיקר לנושאים אקטואליים מי שמרגיש שלהיחשף לדעות וסגנונות שונות מקררים אותו דוג' ויכוחים ע''כ מיני השקפות וגורמים לו לחוסר יציבות במשנתו הרוחנית יברח כאן כמטחווי אש כי היציבות הרוחנית חשובה הרבה יותר מהרחבת אופקים ופתיחות לדעות שונות ומגוונות.
הרגשתי כך בימים האחרונים בעקבות הטבח במירון ר"ל, העלה אחד קישור לתגובת אחד מרבני בית מדרש מסויים שגדולי תורה הודיעו שהוא בית מינות, והמערכת לא מחקה.

דניאלי

משתמש ותיק
אין בר בלי תבן..
הפורום עצמו הוא מדהים וההצלחה שלו ס"ד גדולה.
אני חושב שאין עוד פורום ברמה שלו מכמה בחינות ובעיקר שאין בו כמעט כותבי פסולת ונראה שאין בו גם מ'המשכילים'...
מה שכתבו שיש בו התמכרות הוא נכון ועל כל אחד לבחון את עצמו.
מה שכן, שמי שיש לו התמכרות לכל דבר אחר יכול בקלות להחליפו להתמכרות לפורום, אני מכיר כאלה שהצליחו בכך, בסתמא אין התמכרויות יותר טובות, חוץ מהתמכרות לתורה ממש ולרבש"ע
עוד דבר שקצת מפריע שאין דרך לדעת מי הכותב ומה רמתו וגילו ומה הוא עושה בחייו כדי לדעת כמה לקבל ממנו, י זה נראה באמת שיש אנשים ת"ח ממש בין הכותבים, ולא תמיד אפשר לעלות ע"ז מכמה הודעות, אבל כאמור אין דבר מושלם.

חוזר ומגיד

משתמש ותיק
פלוני אלמוני אמר:

לו היה לך וואטסאפ ודומיו לא היית אפי' מנסה  להשוות בניהם

דניאלי

משתמש ותיק
יעקב שלם אמר:
דניאלי אמר:
זה נראה באמת שיש אנשים ת"ח ממש בין הכותבים
וזו הזדמנות נפלאה לקבל את האמת מפני שהיא אמת
ולבחון את הדברים באוביקטיביות
בלי השוחד לקבל את הדברים רק כי הרב החשוב ההוא כך נראה לו

יש בזה משהו אבל עדיין אינו דומה סברא הנשלפת מהמותן לסברא של ת"ח היודע את התורה

נתנאל_ב

משתמש ותיק
למה זה תשאל לשמי אמר:
דניאלי אמר:
ומה רמתו וגילו ומה הוא עושה בחייו כדי לדעת כמה לקבל ממנו
ישנם כאלו שפירטו בפרופיל שלהם (בלחיצה על שם הניק).
השאלה אם להתייחס לזה בכלל.
האם גילך הוא 100?...
‏‏1.PNG

נתנאל_ב אמר:
למה זה תשאל לשמי אמר:
דניאלי אמר:
ומה רמתו וגילו ומה הוא עושה בחייו כדי לדעת כמה לקבל ממנו
ישנם כאלו שפירטו בפרופיל שלהם (בלחיצה על שם הניק).
השאלה אם להתייחס לזה בכלל.
האם גילך הוא 100?...
‏‏1.PNG
קצת רחוק מן האמת. ניסיתי בעבר להסיר את גילי שרשמתי שם, וככל הנראה אין אפשרות, אז סימנתי את המוקדם ביותר. טוב ששמרת למזכרת (יעיין כב' בשנית).

יהודיפשוט1

משתמש ותיק
במחילה מחו"ר הפורום, אך ליבי נוקף לעיתים על הדקות הארוכות בהם אני מבלה באתרא הדין,

ונסיתי למצוא איזה נקודת זכות לבזבוז הזמן היקר, 

בריא לי שאם השיטוט כאן בא במקום לימוד דף גמרא בעיון וכיוצ"ב, הרי ודאי וודאי שזה ביטול תורה גמור,

עוד בריא לי, ששיטוט כאן במקום באתר של נייעס וכיוצ"ב, הוא מעלה לכאורה,

הסתפקתי, באם הגלישה באה בזמן שאיני יודע כיצד הייתי מנצלו אחרת, למשל בנסיעה בדרכים, אולי הייתי שומע מוזיקה ותחת זאת אני קורא כאן, האם נחשב כמעלת לימוד תורה לדעתכם?

אודה לשמיעת חוו"ד החו"ר כאן

מביט

משתמש ותיק
יהודיפשוט1 אמר:
הסתפקתי, באם הגלישה באה בזמן שאיני יודע כיצד הייתי מנצלו אחרת, למשל בנסיעה בדרכים, אולי הייתי שומע מוזיקה ותחת זאת אני קורא כאן, האם נחשב כמעלת לימוד תורה לדעתכם?
כמובן תלוי באיזה אשכול.
החכמתי רבות מהפורום בכמה סוגיות הלכתיות שפחות נדושים בכולל.
באקטואליה זה כמו קריאת עיתון וכדו'

פלוני אלמוני אמר:

בפורום תורני יש בעיה של התמכרות או עיסוק יתר בנושאים תפלים אקטואליה וגרורתיה. מי שיודע לשמור על עצמו לחיי.

חלק עליון תַחתִית