החזר כספי על קנייה ב-ebay והמסתעף

תיובתא

משתמש ותיק
קניתי ב-ebay מחשבון וזמן ההגעה המשוער היה כחודשיים, לאחר חודשיים המחשבון לא הגיע פניתי למוכר וקיבלתי החזר (מעט פחות מהסכום המקורי עקב ההמרות שבדרך, בכל אופן לא מדובר על סכום גדול). המוכר אמר לי שאם אקבל אותו בסוף, שאשלם לו. כעבור חודש וחצי נוספים המחשבון הגיע (שבור מעט אבל עובד) אלי. נשאלת השאלה האם אני צריך לשלם? ואם כן אז כמה. וגם אם לא יש כאן לפנים משורת הדין? יצוין שהמוכר קרוב לוודאי גוי (סחורה סינית).

מוטי

משתמש ותיק
אני שאלתי רב אחד בנוגע למקרה דומה שאירע עימי, ואמר לי שאם אין למוכר דרך לדעת שקיבלתי את המוצר זה מותר, אולם עקב שאיני מונח בסוגיא, והרב לא פירט לי טעמו, איני יודם אם אפשר להקיש מקרה למקרה

תיובתא

משתמש ותיק
פותח הנושא
מוטי אמר:
אני שאלתי רב אחד בנוגע למקרה דומה שאירע עימי, ואמר לי שאם אין למוכר דרך לדעת שקיבלתי את המוצר זה מותר, אולם עקב שאיני מונח בסוגיא, והרב לא פירט לי טעמו, איני יודם אם אפשר להקיש מקרה למקרה
כנראה שזה קשור לנושא של חילול ה' אם ידע. צריך לבדוק אם יש דף מדיניות רשמית ב-ebay המתייחס למצבים שכאלו, בבחינת מנהג המדינה.

אלימיר

משתמש ותיק
דרך אגב אם זה היה עם מס' מעקב המוכר יודע שקיבלת את המשלוח, והדואר אפילו מציע שירות של הסרטת הלקוח בזמן שחותם על קבלת הפריט

חלק עליון תַחתִית