רמב"ם פרנקל

משיב נפש

משתמש ותיק
המהדורה האחרונה של רמב"ם פרנקל היא האחרונה או שאמורים להיות עוד שידרוגים בכרכים נוספים (כמו בזמנים)?

יהודי

משתמש ותיק
בהחלט מתוכנן.
על סה"מ ודאי אמור לצאת מפתח, ואאל"ט גם על נשים.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
אמור להיות שדרוג של נשים וספר המצוות.
נפרטה בתו החרוגת של הרב שבתי פרנקל, אשתו של הגרנ"ק הבעלים ומנהל העכשוי של הוצאת שבתי פרנקל [הם עוד באמצע השבעה]. יש לקוות שזה יזדרז אותם, כדי לעשות משהו לזכר נשמתה.

משיב נפש

משתמש ותיק
פותח הנושא
באיזה טווח של זמן?
(השאלה היא האם לקנות עכשיו או לחכות)

חכמת שלמה

משתמש ותיק
אחד התלמידים אמר:
אמור להיות שדרוג של נשים וספר המצוות.
נפרטה בתו החרוגת של הרב שבתי פרנקל, אשתו של הגרנ"ק הבעלים ומנהל העכשוי של הוצאת שבתי פרנקל [הם עוד באמצע השבעה]. יש לקוות שזה יזדרז אותם, כדי לעשות משהו לזכר נשמתה.
אפשר מעט יותר פרטים?

לפי מידע ממקור אמין, אמור להיות על עוד כרכים ספר המפתח יותר מורחב, כמו ב"זמנים", אבל נצטרך להמתין כמה שנים עד שנראה את הכרך הבא יוצא לאור (ובעשור הקרוב נזכה כנראה להוצאתם של לא יותר משתי כרכים נוספים עם מפתח מורחב). לכן המעוניין לקנות את הסט, אין מה להמתין.

יהודי

משתמש ותיק
צריך להדגיש שהפורמט של זמנים שונה מאוד מהקודמים, יען העורכים הונחו להביא את כל המפרשים על כל ענין.

יהודי

משתמש ותיק
מגיה ספרים שבירושלים אמר:
יתכן שגם בכרכים הקודמים העורכים הונחו כנ"ל, אבל אז לא היה את המאגרים התורניים עם אפשרות החיפוש האדירה.
לידיעתי לא.
אבל זה לא נפק"מ. 

מצד שני, ברור שמאז התפשטות האוצר, הצורך בפרנקל ירד טובא (אני אישית כמעט לא מסתכל שם במפתח מהזמן בו רכשתי את האוצר).

חיים כץ

משתמש ותיק
יהודי אמר:
יתכן שגם בכרכים הקודמים העורכים הונחו כנ"ל, אבל אז לא היה את המאגרים התורניים עם אפשרות החיפוש האדירה.
לידיעתי לא.
אבל זה לא נפק"מ. 

מצד שני, ברור שמאז התפשטות האוצר, הצורך בפרנקל ירד טובא (אני אישית כמעט לא מסתכל שם במפתח מהזמן בו רכשתי את האוצר).
אם גילת לנו שיש לך אוצה"ח אולי תוכל לזור לאנשים....    בקשת קבצים מאוצר החכמה ומאגרים נוספים

אבימי אמר:
יהודי אמר:
אני אישית כמעט לא מסתכל שם במפתח מהזמן בו רכשתי את האוצר
חידוש. הנקל לך לחפש ולא לראות את אשר כבר עשוהו?

יש מעלה באוצר החכמה, שע"י החיפוש אין צורך כ"כ בדפדוף בספרים, משא"כ מי שאין לו מאגרים ממוחשבים שיש צורך כמובן לאתר כל ספר ולדפדף בו וכו'. אבל שמעתי שגם לזה יש להוצאת רמב"ם פרנקל פיתרון ממוחשב, שיראה אור בקרוב. נמתין ונראה

בכרך זמנים החדש, יש לפני המפתח "רשימת הספרים ומחבריהם" עם "נושא הספר" ושנות הלידה והפטירה של המחברים. דבר זה יכול להיות לתועלת גם למי שאינו מעיין במפתח, אלא למי שיש לו צורך במידע על ספר מסויים. וחבל שהציבור לא כ"כ מודע לרשימה המקיפה הזו כמדומני.
ואגב, במהדורה החדשה בסוף כרך "שופטים" יש "אחרית דבר" ארוך, ויש שם דברים מעניינים וחשובים. וגם לזה הציבור אינו מודע כ"כ.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
יהודי אמר:
לי הצורך דוקא עלה. חיפוש באוצר אינו תחליף להבאת תמצית כל הנידונים באופן מקוצר. ועכשיו שיש לי אוצה"ח על תועלת המפתחות, שהרי כמעט כל הספרים שהם מביאים בהישג יד.

לביא

משתמש ותיק
יהודי אמר:
לידיעתי לא.
אבל זה לא נפק"מ. 

יש הבדל עצום בין מה שפרנקל עשה לבין אוצה״ח.
זה לא רק חיפוש של מילים תואמות מה שעושים שם.

אם יש למישהו תיקונים על רשימת הספרים ומחבריהם הנ"ל, ניתן לכתוב כאן ויועבר לעורכי הרשימה הזו

כמו"כ כל תיקון שייכתב כאן על כל כרכי הרמב"ם פרנקל, יועבר לאחראי שם בל"נ. (וכן הצעות לשיפורים בספר המצוות, שהוא הכרך היחיד שאינו ממוחשב עדיין, והם הולכים להקליד אותו מחדש כמדומני).

ביבליופיל

משתמש ותיק
אם יש למישהו תיקונים על רשימת הספרים ומחבריהם הנ"ל, ניתן לכתוב כאן ויועבר לעורכי הרשימה הזו
אם תעלנה פה, אעבור עליה בל"נ, כי בעבר מצאתי שם שגיאות ואי-דיוקים לרוב.

חלק עליון תַחתִית