ספרי הרב ישראל שניאור

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

יהודי

משתמש ותיק
מסתמא בחנויות הספרים. מה כבר יכול להיות, כמו חידושי מרן הגרי"ז שאפשר להשיג רק אצל משפחת המחבר?

4568734

משתמש ותיק
אני ראיתי שיעור שלו יותר משעתיים, בעל פה ממש, כיצד הוא שולף גמרות מכל הש"ס, ציטוטים מראשונים אחרונים, משהו מטורף.
[זה לא מה שראיתי, אבל תראו לדוגמא את זה - https://www.kolhalashon.com/new/Media/PlayShiur.aspx?FileName=944065&Video=True&Lang=Hebrew]
נכון שמכאן ועד לפסוק הלכה, יש עוד כברת דרך, של שימוש חכמים וכו', אבל את גדולתו וידענותו - אי אפשר להכחיש.
אני אישית דיברתי עם כמה תלמידי חכמים שגרו ברחוב שדי חמד בקרית ספר, עיר מולדתו של הרב שניאור, ואמרו שכבר בתור בחור היה שקוע בלימוד יומם ולילה, וידען בלתי נדלה. 
בישיבת מיר ברכפלד בה למד, ידעו תמיד שכל שאלה שיש ניתן לפנות אליו ולשאול אותו.

פרג' אזרק

משתמש רגיל
אודות הסרט הזה כאן:
https://www.youtube.com/watch?v=TS68ei-r3zA&t=1524s
מעניין אותי לדעת כמה דברים.
א. מי הסריט את זה...
ב. למה כתבו עליו הפוסק העולמי... על מרן החזון איש ועוד פוסקים גדולים לא מצאתי שכתבו עליהם "הפוסק העולמי"...
ג. למה השואל שם מקדים שהרב שניאור פוסק כל יום הכרעות חמורות...
ד. לטענת השואל שהוא נמצא אצל גאון הגאונים, איך הוא עושה לו פשששש על כל שאלה בהתחלה... זה לא מתאים אפילו לחכם קטן... כ"ש לפוסק עולמי.
ה. למה אין עוד הסרטות שלו ככה.
ו. מעניין אם ישאלו אותו על שאר התנאים והאמוראים הוא ככה ידע לענות...
ז. למה ועד הרבנים לא מפרסמים אותו בתמונות ובתפילות כמו מרן הגרח"ק ושאר חכמים.
ח. האם הוא ליטאי או ספרדי או משהו אחר?
ט. למה בדקה 13:00 הוא נוגע בשערות שלו חוטט בראשו בלי ליטול ידיים?
י. האם יש כאן אנשים שמכירים אותו...
פעם הראה לי מישהו קטלוג שלם של ספרים ואמר לי שאין שום דבר חוץ מהדמיה של כריכה...
האם יש למישהו ידיעה בעניין הזה?

בשלמא

משתמש ותיק
פרג' אזרק אמר:
אודות הסרט הזה כאן:
א. מי הסריט את זה...
ב. למה כתבו עליו הפוסק העולמי... על מרן החזון איש ועוד פוסקים גדולים לא מצאתי שכתבו עליהם "הפוסק העולמי"...
ג. למה השואל שם מקדים שהרב שניאור פוסק כל יום הכרעות חמורות...
ד. לטענת השואל שהוא נמצא אצל גאון הגאונים, איך הוא עושה לו פשששש על כל שאלה בהתחלה... זה לא מתאים אפילו לחכם קטן... כ"ש לפוסק עולמי.
ה. למה אין עוד הסרטות שלו ככה.
ו. מעניין אם ישאלו אותו על שאר התנאים והאמוראים הוא ככה ידע לענות...
ז. למה ועד הרבנים לא מפרסמים אותו בתמונות ובתפילות כמו מרן הגרח"ק ושאר חכמים.
ח. האם הוא ליטאי או ספרדי או משהו אחר?
ט. למה בדקה 13:00 הוא נוגע בשערות שלו חוטט בראשו בלי ליטול ידיים?
י. האם יש כאן אנשים שמכירים אותו...
פעם הראה לי מישהו קטלוג שלם של ספרים ואמר לי שאין שום דבר חוץ מהדמיה של כריכה...
האם יש למישהו ידיעה בעניין הזה?
להבדיל מהינוקא שכמעט נכויתי מגחלת חסידיו באשכול סמוך ואין לי שום ידיעה אישית אודותיו.
עם ר' ישראל שניאור היו לי מו"מ בטלפון, והתרשמתי שמדובר מבעל כשרון גדול, התעניינתי גם אצל מכיריו ויודע שיחו (לא מחסידיו), ושמעתי שהוא כשרון זכרון גדול.
אינני יכול לכתוב כאן את כל הפרטים במו"מ שהיה לי עמו.
מה שכן אוכל לכתוב שעיקר כשרונו במה שיודע (בעזרת התוכנות הקיימות) להכין בראשו שפע מקורות, ובשעת מעשה כשהוא מוסר שיעור הוא ממטיר לכל עבר ים של מקורות מה שעושה רושם אדיר על כל הסובבים. 

מלבד זאת הוא אוצר בזכרונו בצורה מעוררת השתאות הרבה תוכן של נושאים ונידונים משות"ים וקבצים שונים, כך שהוא באמת כלי מחזיק ברכה, ומעניין לשמוע ממנו, בנקודה זו צריך לפרגן לו ולהיות טוב עין, כי יש לו יכולת מיוחדת, וללא ספק הוא משקיע רבות בזה.
הוא ספרדי\צרפתי (אם זה חשוב)
ראיתי את ספרו מעשה אפוד ח"א וגם קונטרס שיעורים דקיק שנמכר בדוכני בלוי.

ומה שלא:
אל תצפה ממנו (כרגע) להיות בקי בש"ס ובפוסקים כדרך גדולי הפוסקים האמיתיים (ידען לחוד, ופוסק עולמי לחוד).
גם אין לו את הידע המספיק להעריך דורות של ראשונים ואחרונים מי קדם למי, וגם חסרון התמצאות במחברים הוא יכול לדוגמא למנות את הנימוקי אור"ח והדרכי חו"ש ל-2 פוסקים שונים, וכדי בזיון. 

חידוד

משתמש ותיק
פרג' אזרק אמר:
אודות הסרט הזה כאן:
בדיוק בנקודה בשיעור שאליה קישרת הוא אומר שבכל מקום בש"ס שמישהו אחר מביא מימרא של רשב"י הוא מוזכר בשם רבי שמעון בר יוחאי (בניגוד למשניות שזה רבי שמעון בלי בר יוחאי), הוא מוסיף להזכיר שזה בד"כ ר' יוחנן שמביא בשמו.

למיטב זכרוני בחלק מהמקומות זה ר' יוחנן בשם ר' שמעון בר יהוצדק וי"א שזה תמיד ר' שמעון בר יהוצדק והמפענחים של הר"ת טעו אבל אני לא זוכר בזה דברים ברורים או מקורות, אבל הוא לא התייחס לזה כלל.

59619

משתמש רשום
בשלמא אמר:
ראיתי את ספרו מעשה אפוד ח"א
אני מסוקרן לדעת מי הם גדולי מורי ההוראה בדורינו שמתכתבים איתו שם (ככה כתוב בפרסומת)?

בשלמא

משתמש ותיק
59619 אמר:
אז מה כן ראית שמה?
שאלות סתמיות ואחריהן תשובה בציונים של רבבות מקורות מספרי ראשונים ואחרונים וקבצים תורניים ובערבוביה בלי סדר ומשטר של ההירכיה של דורות.

כשהערתי לו ע"כ, שהכל בלאגן אחד גדול, איך זה שהרשב"א מצוטט אחרי איזה חכם אחד בקובץ נזר התורה, וכך לאלפים, הוא התמרמר מאוד שזו שגיאה נוראה של עורך השו"ת וכו' וכו'
את הבעיה הזו ניתן לפגוש גם בספרים עלומים שהוא נתן את הסכמתו והערותיו עליהם כמו "נדב ואביהו" ושאר ירקות, אבל נראה שלאט לאט הוא משתפץ בזה.

חושבני

משתמש רגיל
אולי הבלבול בסידור הדברים, זה סימן מובהק שהוא אשכנזי, שלא כרבותינו הספרדים הידועים ומצויינים בסידורם ובעריכתם הבהירה.

כך למשל, כשנתבקשתי על ידי אברכים צורבים, היכן ומה כדאי ללמוד ולקרוא כדי לקלוט את ענייני נידות וזיבות וחשבונות הימים, או כל צורות המקוואות, או ענייני קביעות זמנים בתורה - המלצתי להם על ספרים של מחברים ספרדיים, למרות שאני תכול עיניים.
בספרים אשכנזיים, קורא שעומד מהחוץ יתבלבל לגמרי.

תבונה

משתמש ותיק
כמדומני שהוא מתגורר במגדל העמק, הורי אשתו זה משפחת קקון

משיב דבר

משתמש ותיק
עד היום לא פורסם ממנו שום דברי תורה בעניינים עמוקים שבש"ס ופוסקים (בעיקר שאלות על מקורות ומנהגים וכיו"ב ודברים מעניינים). ואצ"ל חיבור כעין דרך אמונה וכיו"ב.
לא דומה בכלל לשום אחד מגדולי הרבנים והפוסקים - גם לא למי שידועים בעיקר בפסיקה ע"פ ידיעות (כעין מה שמוגדר דרכו של בעל חזו"ע)
וד"ל.

משיב דבר

משתמש ותיק
4568734 אמר:
בישיבת מיר ברכפלד בה למד, ידעו תמיד שכל שאלה שיש ניתן לפנות אליו ולשאול אותו
ועכשיו - לדאבון כל לב כבר אין לראיות שבחבורה במיר ברכפלד את מי לשאול אלא את המשיב....
ודוק!!

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון תַחתִית