איפה נמצא 'ספר הזכרונות' של מרן שר התורה?

4568734

משתמש ותיק
מרן ר' חיים קניבסקי שליט"א חיבר ספר הזכרונות, דברים ששמע מהחזון איש. מישהו יודע איפה זה נדפס?
בשיח השדה? איפה?
אפשר אולי להעלות את זה לכאן, זה יעזור לי מאד.
תודה רבה רבה מראש!

נדיב לב

משתמש ותיק
בסוף ספר אגרות וכתבים - דרך אמונה ח"א הודפס קונטרס הוראות והנהגות ממרן החזו"א זצ"ל, ששמע מרן הגר"ח בעצמו או מפי אחרים.

4568734

משתמש ותיק
פותח הנושא
נדיב לב אמר:
בסוף ספר אגרות וכתבים - דרך אמונה ח"א הודפס קונטרס הוראות והנהגות ממרן החזו"א זצ"ל, ששמע מרן הגר"ח בעצמו או מפי אחרים.

יש לך אפשרות להעלות את זה לכאן?

4568734 אמר:
מרן ר' חיים קניבסקי שליט"א חיבר ספר הזכרונות, דברים ששמע מהחזון איש. מישהו יודע איפה זה נדפס?
בשיח השדה? איפה?
תודה רבה רבה מראש!

לא הודפס לכלל הציבור.
ישנו בכתב יד, והודפס כמה עותקים בודדים אצל ר חיים ומשפחתו.

נתן למספר אנשים להדפיס דברים בודדים על עניין שעסקו בו

נדיב לב

משתמש ותיק
4568734 אמר:
נדיב לב אמר:

זה קונטרס מודפס. אין לי בקובץ. אם תרצה דף או נושא מסויים אשתדל בלנ"ד להעלות לכאן.

באשכול אחר @אשרי העם העלה קטע מתוך הספר [אין לי אפשרות לדעת אם זה קובץ או צילום] וכעת הוא תוייג, אולי יוכל לסייע לך.

4568734

משתמש ותיק
פותח הנושא
נדיב לב אמר:
4568734 אמר:
נדיב לב אמר:

זה קונטרס מודפס. אין לי בקובץ. אם תרצה דף או נושא מסויים אשתדל בלנ"ד להעלות לכאן.

באשכול אחר @אשרי העם העלה קטע מתוך הספר [אין לי אפשרות לדעת אם זה קובץ או צילום] וכעת הוא תוייג, אולי יוכל לסייע לך.

א. תודה על נדיבות הלב לעזור לי.
ב. איפה זה בספר? באיזה עמוד נדפס ההוראות ששמע מהחזו"א, מה שציינת.

נדיב לב

משתמש ותיק
בסוף ספר אגרות וכתבים - דרך אמונה ח"א החל מעמוד רפז עד עמוד תיב סוף הספר.

נדיב לב

משתמש ותיק
אשרי העם אמר:
נדיב לב אמר:
הקובץ ההוא היה לי באופן ח"פ.
אין לי אוצר החכמה.

אבל טוב לדעת שנמצא באוצר החכמה. קדמת אותנו.
לתשומת לבו של @4568734

נדיב לב

משתמש ותיק
מקדש שביעי כל שביעי אמר:
נדיב לב אמר:
לא הכל נדפס

שאני אבין זו סתם הפרחת תגובה בעת לילה מאוחרת? זבנג וגמרנו..
שים נא לבך על מה השבתי [בהודעה שבעצמך ציטטה] שהודפס. על ספר שנמצא בביתי, לא על ספר הזכרונות או שמועות נוספות. בו"ה.

לבי במערב

משתמש ותיק
נדיב לב אמר:
במהדו' שבאוצה"ח - מתחיל אחר ע' קסט, ומספר עמודיו קכב.

נדיב לב

משתמש ותיק
לבי במערב אמר:
נדיב לב אמר:
במהדו' שבאוצה"ח - מתחיל אחר ע' קסט, ומספר עמודיו קכב.

אולי אכן זו מהדו' אחרת או שבקובץ שונה העימוד. בכו"א מה שציינתי זה בספר המודפס שתחת אמתחתי. עמוד רפז הקדמה ומעמוד רצ"א ואילך הפרקים.
אולי תעלה את העמוד הראשון ונוכל להשוות עם נוספו פרטים בנ"ל.
אצלי העמוד הראשון בהוראות והנהגות [עמוד רצא] נפתח כך: פרק א' - "דיני נט"י שחרית ודברים הצריכים נטילה".

מי שמעוניין בספר או רוצה לשמוע פרטים - בטלפון 03-5783173 או בכתובת ראב"ד 26 ב"ב.

לבי במערב

משתמש ותיק
נערך לאחרונה על ידי מנהל:

נדיב לב

משתמש ותיק
לבי במערב אמר:
נדיב לב אמר:
אולי תעלה את העמוד הראשון ונוכל להשוות עם נוספו פרטים בנ"ל.
בבקשה (בשער נכתב: 'בני־ברק תשע"ג').סדר הפרקים.JPGהוראות והנהגות.JPG

אצרף בזה גם את עשרים העמודים הראשונים:אגרות וכתבים.pdf

כן לפי ההקדמה זו מהדורה ישנה. לי יש את המהדורה חדשה שיצאה בשנת - "כי הם חיינו ואורך ימינו, בהם נהגה כ"א* ביום ובלילה" לפ"ק... :)
- ובקיצור בשנת תש"פ לפ"ק.

*כ"א...?

דבש לפי

משתמש ותיק
נדיב לב אמר:
כנראה "כל אחד" (ונוסף בשביל להתאים את החשבון), דהיינו שכל אחד ואחד מאיתנו יהגה יומם ולילה בדברי התורה והמצוות.

נדיב לב

משתמש ותיק
דבש לפי אמר:
נדיב לב אמר:
כנראה "כל אחד" (ונוסף בשביל להתאים את החשבון), דהיינו שכל אחד ואחד מאיתנו יהגה יומם ולילה בדברי התורה והמצוות.

כמובן בשביל להתאים את החשבון שהרי גם האות ו' הושמטה. אבל עצם פתרונך נאה מסתבר ומתקבל.
ואברכך ב"ה שלא תמוש ממך מתיקות התורה הנוטפת דבש, גם בזמן יום וגם בזמן לילה - קושי, דינים.

@בשלמא אולי כ"א פירושו 21 כמספר כתובת המו"ל...(?) אבל אופס זה נדחה, הוא מתגורר ב- 26 :)

נחפשה דרכינו

משתמש ותיק
מקדש שביעי כל שביעי אמר:
4568734 אמר:
בשיח השדה? איפה?
תודה רבה רבה מראש!

לא הודפס לכלל הציבור.

בנוסף לקונטרס עליו דובר כאן שנדפס בסוף ספר אגרות וכתבים, ישנו קונטרס נוסף בכתב יד?

נדיב לב

משתמש ותיק
נחפשה דרכינו אמר:
מקדש שביעי כל שביעי אמר:
4568734 אמר:
בשיח השדה? איפה?
תודה רבה רבה מראש!

לא הודפס לכלל הציבור.

בנוסף לקונטרס עליו דובר כאן שנדפס בסוף ספר אגרות וכתבים, ישנו קונטרס נוסף בכתב יד?

ברור שיש עוד. מי שהוציא את האגרות וכתבים, ליקט ואסף ממכתבי מרן הגר"ח שליט"א שהשיב או כתב [כמו שנכתב בראש הספר בהודעת מרן] ובטח המו"ל לא עבר ולא קבל רשות לעבור על כל עשרות אלפי מכתבים שמרן שלח, והנ"ל הוציא לאור רק ממה שאסף.

נחפשה דרכינו

משתמש ותיק
כמדומני שבנוסף להנ"ל יש רשימה מיוחדת של הוראות שכתב הגרח"ק בשעתו ממה ששמע בעצמו מהחזו"א, והיא טרם פורסמה לציבור.

נדיב לב

משתמש ותיק
נחפשה דרכינו אמר:
כמדומני שבנוסף להנ"ל יש רשימה מיוחדת של הוראות שכתב הגרח"ק בשעתו ממה ששמע בעצמו מהחזו"א, והיא טרם פורסמה לציבור.

בכל זאת להשאיר משהו לבנים והנכדים.

נדיב לב

משתמש ותיק
נחפשה דרכינו אמר:
נדיב לב אמר:
בכל זאת להשאיר משהו לבנים והנכדים.
.... 

נמחק כרצונו.

מהיכרותי קצת את מר בפורום... חששתי שיוסיף דברים בעניין הזה, אבל סברתי בטעות שבשעת בוקר מוקדמת - צפרא חסד.. - יבליג אבל לא, כנראה לדידו זה עדיין לילה - דינים.. :)

חלק א׳ ממעל

משתמש ותיק
נדיב לב אמר:
נחפשה דרכינו אמר:
מקדש שביעי כל שביעי אמר:
לא הודפס לכלל הציבור.

ברור שיש עוד. מי שהוציא את האגרות וכתבים, ליקט ואסף ממכתבי מרן הגר"ח שליט"א שהשיב או כתב [כמו שנכתב בראש הספר בהודעת מרן] ובטח המו"ל לא עבר ולא קבל רשות לעבור על כל עשרות אלפי מכתבים שמרן שלח, והנ"ל הוציא לאור רק ממה שאסף.
לא מדויק בכלל, המו"ל של אגרות וכתבים הוא יעקב חלופסקי שמקורב הרבה שנים למרן הגרח"ק שליט"א והוא מהבודדים שיש לו כמעט יד חופשית בענינים האלו (ובפרט כעת ע"ע מכון שיח אמונה), ולכן לא ברור בכלל שיש עוד, מספיק כשהוא הוציא את זה זה היה "רעידת אדמה " לאחר עשרות שנים שלא היה רשות להדפיס את זה מלבד חלקים קטנים ואם היא עוד מסתבר שהיה מדפיס את זה

ובכן

משתמש ותיק
נדיב לב אמר:
...שיצאה בשנת - "כי הם חיינו ואורך ימינו, בהם נהגה כ"א* ביום ובלילה" לפ"ק...
דבש לפי אמר:
אני הייתי מציע למרן לכתוב:
ובהם נהגה ביומי ובלילי

העבד הירושלמי

משתמש רגיל
אי"ז קשור לקונטרס הזכרונות, שנדפס בעשרה עותקים בלבד, וידוע לי על אחד ממקורבי הגרח"ק שקבלו מידיו הקדושות ולפני כן שאל אותו הגרח"ק אם יש לו ארון עם מנעול שיוכל להניחו שם...

ידידיה

משתמש ותיק
אי"ז קשור לקונטרס הזכרונות, שנדפס בעשרה עותקים בלבד, וידוע לי על אחד ממקורבי הגרח"ק שקבלו מידיו הקדושות ולפני כן שאל אותו הגרח"ק אם יש לו ארון עם מנעול שיוכל להניחו שם...
השויתי קצת את הפרק הראשון של הקונטרס הנ"ל עם קונטרס הזכרונות השוכן לבטח בבית גנזיי ונראה שהם פחות או יותר חופפים, יש הרבה קטעים מועתקים מילה במילה אבל הסדר שונה.

4568734

משתמש ותיק
פותח הנושא
הבנתי שמכון שיח אמונה עובדים ויתכן שזה יצא בזמן הקרוב אי"ה לאור עולם בפעם הראשונה!

יהודה מבית לוי

משתמש ותיק
בספרי ההלכה על המועדים של הרב ספטימוס יש בתחילת כל ספר את הקטעים מספר הזכרונות הנוגעים לענין.

חלק עליון תַחתִית