ספרים בעד ונגד התכלת

הודעות חדשות בנושא זה נשלחות לאישור מנהל תחילה.

שאר לעמו

משתמש ותיק
יד אבשלום אמר:
יש מאמר של הר"י ענבל בנושא לדעתי הוא מאמר שמסביר בצורה טובה והגיונית את הצדדים (בעיקר את הצד הנוטה לשלול) אין לי אותו כרגע תחת ידי
מאמרו זה לא שונה ממאמרים רבים אחרים שלו, שכולם בסגנון 'מי יימר 'מלווה בהרבה מלל ריק, תוך בריחה מלוז הנידון.
אין לו ערך רב מבחינת העמדת הענין לא לפה ולא לפה.

יד אבשלום

משתמש ותיק
שאר לעמו אמר:
יד אבשלום אמר:
יש מאמר של הר"י ענבל בנושא לדעתי הוא מאמר שמסביר בצורה טובה והגיונית את הצדדים (בעיקר את הצד הנוטה לשלול) אין לי אותו כרגע תחת ידי
מאמרו זה לא שונה ממאמרים רבים אחרים שלו, שכולם בסגנון 'מי יימר 'מלווה בהרבה מלל ריק, תוך בריחה מלוז הנידון.
אין לו ערך רב מבחינת העמדת הענין לא לפה ולא לפה.
אה"נ באמת הוא לא נכנס לגוף הנידון אבל בשביל אדם שמחפש להכנס לנושא ומתחיל לראות את החומר העצום בנושא הזה המאמר הזה יכול מאד להועיל ולהכניס לפורפורציות

ובכן

משתמש ותיק
יד אבשלום אמר:
יש לי אותו, אבל המערכת מודיעה לי שהוא כבד מידי להעלאה

כאן קישור לדברים בענין

ילד זקן

משתמש רגיל
https://www.techeiles.org/library_main/harav-asher-weiss-bisheilas-hatecheiles-bizman-hazeh/
שלוש תשובות מהגר"א וויס שליט"א,
עיקר הדגשתו שיש להפריד בין החשיבה המחקרית וביחוד הארכיאולוגית שמבוססת על השערות לבין החשיבה ההלכתית שצריכה להיות מוצקה כפלדה, ומאריך לדחות הרבה מהראיות - השערות.

חלק עליון תַחתִית