הרינג בכשרויות שונות - אניסקיס

יוסקה

משתמש ותיק
שלום רב
לאחרונה ראיתי ברשת  "יש"
הרינג בקופסאות קטנות מבלארוס, בהכשר הרב וועסטהיים.
אשמח לשמוע, אם מישהו יודע ספציפית מה רמת הכשרות של המוצר הזה,
תודה

חייל של הרבי

משתמש ותיק
אכתוב את מה שנראה לי בעניין זה ודומיו -
פשיטא שמוצר כזה צריך הכשר, ובוודאי יש בהכשרתו כמו"כ נידונים לקולא או לחומרא.

אם הנך רגיל לסמוך על הכשר הרב וועסטהיים - אז אין שאלה.
ואם אינך רגיל - לא נראה לי שכאן תוכל להקל.

אולי אפשר לברר על כללות ההכשר הזה עד כמה הוא טוב, אבל הסיכוי שנמצא כאן מידע אמין ואיכותי על מוצר ספציפי כזה (מידע מתוך המפעלים מאנשים מביני עניין בלי אינטרס) - הוא כמעט אפסי.

מבחינה פרקטית - אני רגיל לראות גם הערינג של העד"ח במדפי "יש" - ולכאורה זה יותר טוב מהנ"ל.

בכבוד ובברכה.

עלה מבבל

משתמש ותיק
חייל של הרבי אמר:
מבחינה פרקטית - אני רגיל לראות גם הערינג של העד"ח במדפי "יש" - ולכאורה זה יותר טוב מהנ"ל.
אבל גם בהם יש "אניסקיס"
יש חנות בירושלים צמוד לכיכר השבת [נ"ל "מרכז החמוצים"] שמוכר בדוקים מאניסקיס

יוסקה

משתמש ותיק
פותח הנושא
חייל של הרבי אמר:

בכבוד ובברכה.

מעניין שלא שמתי לב,
אני אבדוק שוב, 
תודה

חייל של הרבי

משתמש ותיק
עלה מבבל אמר:
חייל של הרבי אמר:
אבל גם בהם יש "אניסקיס"

לא תיארתי לי שהשואל שאל מצד אניסקיס, שהרי מופרך שבהכשר הרב וועסטהיים הגיעו לרמת נקיות יותר מהעד"ח בעניין זה. נראה לי שפשיטא לו שאפשר העד"ח, והוא שואל אולי גם הרב וועסטהיים זה טוב.

עלה מבבל

משתמש ותיק
חייל של הרבי אמר:
עלה מבבל אמר:
חייל של הרבי אמר:
אבל גם בהם יש "אניסקיס"

לא תיארתי לי שהשואל שאל מצד אניסקיס, שהרי מופרך שבהכשר הרב וועסטהיים הגיעו לרמת נקיות יותר מהעד"ח בעניין זה. נראה לי שפשיטא לו שאפשר העד"ח, והוא שואל אולי גם הרב וועסטהיים זה טוב.
רק ציינתי למי שרוצה לדעת

יוסקה

משתמש ותיק
פותח הנושא
חייל של הרבי אמר:
עלה מבבל אמר:
חייל של הרבי אמר:
אבל גם בהם יש "אניסקיס"

בבית הוריי נהגו לאכול ממתקים וכדו' בהכשר וועסטהיים,
ידעתי שיש בעיה עם ההרינג באופן מעורפל,
ולכן רציתי לברר האם במוצר הזה מארץ יצור הנ"ל גם יש בעיה,
בהכשר בעד"ח אני יקנה לכתחילה.

עלה מבבל

משתמש ותיק
אגב, הביד"ץ דהעה"ח לא היתר מעולם רשמית אניסקיס, רק החליטו שממשיכים לשווק כמו עד אז ומי שרוצה יכול להחמיר [ פסק שאני מתקשה להבינו, אבל כך הוא כפי השמועה]

פריחת ההרים

משתמש ותיק
עלה מבבל אמר:
אגב, הביד"ץ דהעה"ח לא היתר מעולם רשמית אניסקיס, רק החליטו שממשיכים לשווק כמו עד אז ומי שרוצה יכול להחמיר [ פסק שאני מתקשה להבינו, אבל כך הוא כפי השמועה]
תמיהתך מתחברת למה שהעליתי כאן אמש, שהרבנים לנדא - רוזנבלט שליט"א מוכרים בחנויות המזון החלבי שבהשגחתם, הפזורות ברחבי העיר בני ברק וגלילותיה, סנדויצים עם טונה, וכן עם גבינה, ופיצות לרוב עם גבינה צהובה, בעוד הם לא מסכימים לתת כשרות על מוצרים אלו בפני עצמם עקב בעיות כשרות בהם.

יהודי

משתמש ותיק
עלה מבבל אמר:
אאל"ט הנוסח הוא שאין להם הכרעה בנידון האנסקיס, ולכן בדגים עצמם הם מחמירים (והתחילו כמה שנים לפני ההתעוררות ביתד וכו'), אבל הערינ"ג שכנראה לא שייך  ללא התולעים הללו, הם ממשיכים לתת כשרות.
זה עדיין לא כ"כ מובן בהגיון קר. 

חלק עליון תַחתִית