כשרות בד"ץ מישקולץ מפ"ת

מבני ברק

משתמש ותיק
יש למישו מושג מהי רמת הכשרות הנ"ל?
קיבלתי מארז קונדטורי בכשרות הנ"ל

חייל של הרבי

משתמש ותיק
נראה שכוונתך לבד"ץ מישקולץ.

אם יש לך אפשרות לשוחח עם המשגיח שלהם בהקונדיטורי' המדוברת, תוכל לברר מה הרמה. לא תמיד קל להשיג מספר אבל בהכשרים רציניים יש מספר על התעודה. ומקסימום מבקשים מספר מהעובדים בעסק, ולרוב הם נותנים.

(נדמה לי שהרבנות יוצאת חזק נגד ההכשר הזה, כאילו זו הונאה בכשרות, אבל זו לא ראי' לכלום. הרבנות רודפת כל מי שלא מקפיד שתהי' תעודה שלה בנוסף לתעודתו. וכן הרבנות רודפת הרבה פעמים בד"צים שאינם "ב"י" מטעמים ידועים)

בן יצחק

משתמש רגיל
לענ''ד, מהכרות אישית עם המשפחה נותנת הכשרות, לא הייתי צורך, אא''כ נלווה לכך הכשר אחר.

איש פשוט מאד

משתמש ותיק
חייל של הרבי אמר:
איש מזרע אהרן אמר:
לא מבין איך מהינים לדבר כך על מנהיגה הרוחני של פתח תקווה
לא ראיתי שדיברו עליו. רק על ההכשר.
כנראה הכוונה לזה:
בן יצחק אמר:
לענ''ד, מהכרות אישית עם המשפחה נותנת הכשרות, לא הייתי צורך, אא''כ נלווה לכך הכשר אחר.

בן יצחק

משתמש רגיל
איש מזרע אהרן אמר:
לא מבין איך מהינים לדבר כך על מנהיגה הרוחני של פתח תקווה

ראשית, הכרות עם המשפחה, זה לא ל'ההין לדבר נגד מאן דהוא' זה פשוט, מכיר אותם אישית וללא כל קשר לגדלותם או אי גדלותם, גוף כשרות אמור להתנהל בצורה מסוימת, מכיר אותם והוא לא מתנהל כמו גוף כשרות רגיל.
בדיוק כמו שהכשר בית יוסף לא קשור בעבור זה לגדלותם הרב עובדיה זצ''ל, ו'כל מי שמכיר אישית' את הרב זצ''ל ידע שאין לו קשר ישיר לניהול ההכשר, כנ''ל לגבי הרב אלטמן והכשר חוג חת''ס....
היות וטוב מראה עיניים משמע אוזניים ומקריאת תגובות,
מציע לכל אחד שנוגע לו, להיכנס למוסדות מישקולץ, ולהיוועץ עם אחד מבני משפחת ברגר, להיכנס למשרדי ההכשר, לבקש ולהתעניין בנהליו.
ושוב היות וזה אינו פורום אדמורות אלא כשרות כוונתי ההיכרות אישית, היכרות עם הכשרות!!!

הבוחן

משתמש ותיק
ג"א מכיר את בני המשפחה אפשר שהוא צדיק עולם,
אבל הקשר לכשרות הוא אילוסטרציה בלבד.
לא מומלץ בכלל.

יהודי

משתמש ותיק
הבוחן אמר:
לא מומלץ בכלל.
וכי צדיק יסוד עולם לא מוזהר על הכשלת אנשים במאכלות אסורות?

הבוחן

משתמש ותיק
יהודי אמר:
הבוחן אמר:
לא מומלץ בכלל.
כתבתי 'אפשר' שהוא צדיק, אתה אומר שאי אפשר שהוא צדיק, לו יהי כן...
בכל מקרה מי שראה פעם אחת את 'תלמידי הישיבה' בראשותו, או את המוני חסידיו, [ולכשתמצי לומר היינו הך], מבין במאי עסקינן, וד"ל.

פריחת ההרים

משתמש ותיק
הבוחן אמר:
יהודי אמר:
הבוחן אמר:
לא מומלץ בכלל.
בכל מקרה מי שראה פעם אחת את 'תלמידי הישיבה' בראשותו, או את המוני חסידיו, [ולכשתמצי לומר היינו הך], מבין במאי עסקינן, וד"ל.
אין לי שום מידע על בד"ץ מישקולץ או על החסידים ומשפחת האדמו"ר.
אבל אני לחלוטין לא מסכים עם כך שיש קשר בין רמת החסידים לבין רמת ההכשר.
יתכן בהחלט שרמת החסידים תהיה נחותה בעליל, ועדיין האדמור המנהיגם יהיה נותן הכשר ברמה רצינית ביותר וישכור משגיחים רציניים.
ויתכן גם ההיפך הגמור - חסידות רצינית המחזיקה הכשר גרוע (יש כאו בפורום כשרות שמקבלת ציון בינוני ומטה, המשתייכת לחסידות הנחשבת גדולה ורצינית).
אז הבה נתמקד בנושא לשמו התכנסנו: רמת הכשרות של בדץ משיקולץ.
ולא נערבב את הנידון הלא רלוונטי אודות רמת החסידות וחסידיה.

יהודי

משתמש ותיק
פריחת ההרים אמר:
הבוחן אמר:
יהודי אמר:
אין לי שום מידע על בד"ץ מישקולץ או על החסידים ומשפחת האדמו"ר.
אבל אני לחלוטין לא מסכים עם כך שיש קשר בין רמת החסידים לבין רמת ההכשר.
יתכן בהחלט שרמת החסידים תהיה נחותה בעליל, ועדיין האדמור המנהיגם יהיה נותן הכשר ברמה רצינית ביותר וישכור משגיחים רציניים.
ויתכן גם ההיפך הגמור - חסידות רצינית המחזיקה הכשר גרוע (יש כאו בפורום כשרות שמקבלת ציון בינוני ומטה, המשתייכת לחסידות הנחשבת גדולה ורצינית).
אז הבה נתמקד בנושא לשמו התכנסנו: רמת הכשרות של בדץ משיקולץ.
ולא נערבב את הנידון הלא רלוונטי אודות רמת החסידות וחסידיה.
איה"נ, רק הסבירו שהכא לא צריך הסברים שאפילו שזה טוב זה פחות או להיפך. 

אמונת אומן

משתמש ותיק
הבוחן אמר:
לא מומלץ בכלל.
וממילא צדיק עולם הוא לא יכול להיות!!!
עד מתי עם הסלחנות המזעזעת הזאת!

נ.ב. זעקתי אינה מופנית לכותב ההודעה חלילה.

בן יצחק

משתמש רגיל
אמונת אומן אמר:
הבוחן אמר:
לא מומלץ בכלל.

אכן, נראה כי הצדק עמך, אך כבר אמר החכם 'מוטב להיות חכם מצודק'.
לצערינו אין בית מטבחיים שיכיל את כמות הפרות הקדושות אותן צריך לשחוט בנושא כשרות.
וכנראה לתועלת העניין, מוטב לנו לנהוג בסלחנות מעושה ומאוסה, כלפי האדמורים/רבנים העומדים מאחורי גופי כשרות מפוקפקים!!! מאשר הנ''ל או המתיימרים לפעול בשמם, ישמידו את הבמה היחידה בה ניתן להשמיע עדיין את דבר ה' ברמה.

יהודי

משתמש ותיק
בן יצחק אמר:
אמונת אומן אמר:
הבוחן אמר:
לא מומלץ בכלל.

אכן, נראה כי הצדק עמך, אך כבר אמר החכם 'מוטב להיות חכם מצודק'.
לצערינו אין בית מטבחיים שיכיל את כמות הפרות הקדושות אותן צריך לשחוט בנושא כשרות.
וכנראה לתועלת העניין, מוטב לנו לנהוג בסלחנות מעושה ומאוסה, כלפי האדמורים/רבנים העומדים מאחורי גופי כשרות מפוקפקים!!! מאשר הנ''ל או המתיימרים לפעול בשמם, ישמידו את הבמה היחידה בה ניתן להשמיע עדיין את דבר ה' ברמה.
לא הבנתי מה התועלת בדיוק

בן יצחק

משתמש רגיל
יהודי אמר:
לא הבנתי מה התועלת בדיוק

כידוע לך, התחרות בתחום הכשרות, העלתה את רמת ההכשרים הטובים לרמה טובה, החשש שמא חלילה ייתפרסם אל איזה שהוא מחדל במשחטה/מפעל...גורם להם לחדד נהלים ולעמוד בהם.
לצערינו, ישנם כשרויות, המציגות חתימות מסולסלות, ראשי תיבות משכנעים (כגון אבדק''ק, ק''ק, יצ''ו) ובמקרה הטוב הן חותמת גומי לרבנות המקומית, במקרה הרע הן באות כתחליף להכשר המקומי ואז. ...
המון העם, עושה לינקג' מההכשר לאדמו''ר אותו ראה בעלון, לרב אותו שמע ברדיו, לקהילה החשובה אותה הוא מכיר מהשכונה וכו' לאוסף התמונות מה'עולם החרדי'....
אז בהחלט יש צורך להבהיר ולהפיץ שעל פי רוב לראשי הקהילות אין קשר!!! לכשרות המתהדרת בשם קהילתם או בשמם.
לצערי יש מספר מועט של כשרויות שלראש הקהילה יש קשר ישיר להכשר הכושל, ואכן הדבר מעורר תמיהה רבתי, אני הקטן לא מוסמך להכריז מי ציס''ע ומי גה''צ, אבל בהחלט חושב שחשיפת מחדלים עשויה לגרום להם לשמור על שמם ולשפר את כשרותם!!!

אמונת אומן

משתמש ותיק
בן יצחק אמר:
יהודי אמר:
לא הבנתי מה התועלת בדיוק

כידוע לך, התחרות בתחום הכשרות, העלתה את רמת ההכשרים הטובים לרמה טובה, החשש שמא חלילה ייתפרסם אל איזה שהוא מחדל במשחטה/מפעל...גורם להם לחדד נהלים ולעמוד בהם.
לצערינו, ישנם כשרויות, המציגות חתימות מסולסלות, ראשי תיבות משכנעים (כגון אבדק''ק, ק''ק, יצ''ו) ובמקרה הטוב הן חותמת גומי לרבנות המקומית, במקרה הרע הן באות כתחליף להכשר המקומי ואז. ...
המון העם, עושה לינקג' מההכשר לאדמו''ר אותו ראה בעלון, לרב אותו שמע ברדיו, לקהילה החשובה אותה הוא מכיר מהשכונה וכו' לאוסף התמונות מה'עולם החרדי'....
אז בהחלט יש צורך להבהיר ולהפיץ שעל פי רוב לראשי הקהילות אין קשר!!! לכשרות המתהדרת בשם קהילתם או בשמם.
לצערי יש מספר מועט של כשרויות שלראש הקהילה יש קשר ישיר להכשר הכושל, ואכן הדבר מעורר תמיהה רבתי, אני הקטן לא מוסמך להכריז מי ציס''ע ומי גה''צ, אבל בהחלט חושב שחשיפת מחדלים עשויה לגרום להם לשמור על שמם ולשפר את כשרותם!!!
א"א לשפר מערכת כשרות שאינה קיימת

הבוחן

משתמש ותיק
התלבטתי אם לכתוב בצורה יותר ברורה,
אבל נ"ל שהאמת צריכה להאמר במקרה זה,

פייק אדמו"ר,

פייק חסידות,

פייק הכשר,

מקום שבנוי כולו מזיוף אחד גדול, (סוג אנשים שיום אחד השתכנעו שהם אדמורי"ם, וממילא צריכים מוסדות וכו' וכו'....).
ואמר לי חבר שגר ביישוב עמנואל, שבנו של האדמו"ר הנ"ל מי שמוציא עלון שבועי 'פנינים' משכפל את הפייק הזה גם באותו יישוב.
חבל על הדיון בענין.
אסיים ששמעתי פעם סיפור, איני זוכר את השמות,
על אותו אחד שהגיע לאדמו"ר כלשהו ואמר לו שחלם שהוא צריך להיות אדמו"ר,
אמר לו אותו רב זה שאתה חלמת הבנתי, הבעיה היא שצריך שגם החסידים יחלמו...

יהודי

משתמש ותיק
הבוחן אמר:
התלבטתי אם לכתוב בצורה יותר ברורה,
אבל נ"ל שהאמת צריכה להאמר במקרה זה,

פייק אדמו"ר,

פייק חסידות,

פייק הכשר,

מקום שבנוי כולו מזיוף אחד גדול, (סוג אנשים שיום אחד השתכנעו שהם אדמורי"ם, וממילא צריכים מוסדות וכו' וכו'....).
ואמר לי חבר שגר ביישוב עמנואל, שבנו של האדמו"ר הנ"ל מי שמוציא עלון שבועי 'פנינים' משכפל את הפייק הזה גם באותו יישוב.
חבל על הדיון בענין.
באמת בעלון שם מביא וורטים מ'כ"ק מרן האדמו"ר ממישקולץ שליט"א' בלי איזכור שמדובר באביו. וכבר אמר הרבי מחב"ד חזקה על תעמולה וכו'.

חייל של הרבי

משתמש ותיק
הבוחן אמר:
כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש סיפר זאת על כ"ק אדמו"ר הרש"ב.
ובמק"א העירו לי שסיפורים דומים היו עם עוד רבנים.

mashav

משתמש רגיל
כתושב העיר פ"ת לשעבר אני יכול להעיד שאין חסידות כזו וההכשר אינו כלום, ואין בזה משום חשש לשה"ר והוצש"ר דהוא למעלה ממילתא דעבידי לאיגלויי, הוא כבר מילתא דגלויא, וכל תושב העיר יודע זאת.

רברבין

משתמש רגיל
כמדומה שיש כבר לתת סיכום לאשכול זה בפורום, שאין כשרות זו מאומה, ואי"צ לאריך בזה יתר על המידה שלא להיגרר ללה"ר וכו'.

אבל הסיכום ברור - אין ליר"ש לצרוך מכשרות זו כלל! סוף פסוק.

ויה"ר שבימים אלו נזכה ל'השיבה שופטינו וכו' במהרה ויהפכו לששון ולשמחה.

חלק עליון תַחתִית