סוכריות בון בון

מוישלה הכהן

משתמש רגיל
סוכריות שוקולד של חברת בון בון בעטיפה צהובה בהשגחת איגוד הרבנים מנצ'סטר מישהו יודע פרטים?

חייל של הרבי

משתמש ותיק
מוישלה הכהן אמר:
סופר אמר:
מוישלה הכהן אמר:
סוכריות שוקולד של חברת בון בון בעטיפה צהובה בהשגחת איגוד הרבנים מנצ'סטר מישהו יודע פרטים?

איזה פרטים ?
את המתכון ?
פרטים על הכשרות וההידור של המוצר
אפשר אולי לפתוח אשכול על רמת ההשגחה של "איגוד הרבים" (זה נידון כאן בכמה אשכולות, אבל בצורה מפוזרת).

עכ"פ לשאלתך, ודאי ש"איגוד הרבנים" זה הכשר שמגדיר את עצמו כ"מהדרין". והכל שם חלב ישראל וכו'. אבל כידוע המושג "מהדרין" ואף "חלב ישראל" נתון לוויכוחים וכו'.

כמובן גם צריך להתחשב ברמת הכשרות שאתה מחפש. 
אני יכול להגיד לך שאני לא אוכל את הבונבון הזה, אבל יש שיקראו לי משוגע. בקיצור זה נושא מאוד סובייקטיבי ומורכב, ואי אפשר לצפות לתשובה כגון "זה בסדר" או "זה לא כשר". ולכאורה לזה התכוון גם הרב @סופר .

יהודי

משתמש ותיק
באמת לא מובנת השאלה, האם השואל משתמש בהכשר זה או לא. מה ההבדל בין בון בון לשאר מוצרים.
בעיקר ענין כשרות זו, בהרבה אשכולות כאן כתבו פקפוקים גדולים בענין. האם יש למאן דהו מידע אם משהו השתנה שם לטובה או להיפך מאז פטירת הגר"א ווסטעהיים זצ"ל?

אחד התלמידים

משתמש ותיק
יהודי אמר:
באמת לא מובנת השאלה, האם השואל משתמש בהכשר זה או לא. מה ההבדל בין בון בון לשאר מוצרים.
בעיקר ענין כשרות זו, בהרבה אשכולות כאן כתבו פקפוקים גדולים בענין. האם יש למאן דהו מידע אם משהו השתנה שם לטובה או להיפך מאז פטירת הגר"א ווסטעהיים זצ"ל?

https://tora-forum.co.il/viewtopic.php?f=46&t=1562&start=120#p286021

אבוה דשמואל

משתמש רגיל
חייל של הרבי אמר:
אני יכול להגיד לך שאני לא אוכל את הבונבון הזה, אבל יש שיקראו לי משוגע. .

@חייל של הרבי , הרי העדת ע"ע במק"א שאתה נמנע מקמח לבן וסוכרים מיותרים. אם כן הבונבון הזה הוא ממש שאלה של אין איסור חל על איסור. לא כן?

חייל של הרבי

משתמש ותיק
אבוה דשמואל אמר:
חייל של הרבי אמר:
אני יכול להגיד לך שאני לא אוכל את הבונבון הזה, אבל יש שיקראו לי משוגע. .

@חייל של הרבי , הרי העדת ע"ע במק"א שאתה נמנע מקמח לבן וסוכרים מיותרים. 
לא לא. רק העדתי שאם היו מגלים שזה מזיק כמו עישון הייתי נמנע 

חלק עליון תַחתִית