כשרות מלון 'גלי צאנז' (והשגחת וועד הכשרות צאנז)

צאנזע חסיד

משתמש רגיל
חייל של הרבי אמר:
האם מישהו מכיר את רמת הכשרות שבמלון הזה (בהשגחת ועד הכשרות צאנז)?
האם זה דומה לרמה של עד"ח? או הרבה פחות? או הרבה יותר?
הבשרים הם מהכשר הרב לנדא

העופות הכשר צאנז, שהוא ברמה של הרב לנדא (אולי בכמה בחינות אפי' יותר)

ושאר המוצרים בד"ץ או לנדא, עם משגיח של וועד הכשרות של צאנז.

חייל של הרבי

משתמש ותיק
פותח הנושא
צאנזע חסיד אמר:
חייל של הרבי אמר:
הבשרים הם מהכשר הרב לנדא

א. האם אתה כותב מידיעה ברורה?
ב. בשחיטה של צאנז כל השוחטים הם חסידים (זקן מלא וטבילה במקווה וכו')?
ג. אפילו ירקות עלים בד"ץ ולנדא? כי יש כאלו שמקפידים על עד"ח ולנדא בהכל חוץ מירק עלים שקשה להשיג.

צאנזע חסיד

משתמש רגיל
א. על הבשרים והעופות, מידיעה ברורה.
ב. אני אברר בעז"ה (מה שכתבתי יותר מלנדא מאיזה בחינה זה על דברים הלכתיים, לא מבחינת ההשתייכות)
ג. לפי מה שיודע לי, אין כזה מושג שהכשר אחר חוץ מלנדא ובד"ץ העד"ח נכנס תחת השגחת וועד הכשרות

חייל של הרבי

משתמש ותיק
פותח הנושא
עמיקא וטמירא אמר:
צאנזע חסיד אמר:
עמיקא וטמירא אמר:
מיותר לגמרי
חשוב מאוד!!!=לצאנזער חסיד
בדברים כאלה אין "מיותר לגמרי" - וכי יש שחיטה מושלמת בעולם, שאין עניין להחליפה בשחיטה יותר טובה?

כל דבר יש לדון לגופו -
אם שחיטת צאנז נעשית בצורה טובה יותר - יש עניין מטעמי כשרות.
אם שחיטת צאנז זולה יותר, ולא נופלת משחיטת הרב לנדא - יש עניין מטעמי ממון (שזה גם חשוב).

כמובן ייתכן ששחיטת לנדא היא יותר טובה וכו' - אבל עצם הקביעה שזה מיותר, מבלי לבדוק את רמת הכשרות והמחיר - זה לא נכון לדעתי.

עמיקא וטמירא

משתמש ותיק
חייל של הרבי אמר:
עמיקא וטמירא אמר:
צאנזע חסיד אמר:
חשוב מאוד!!!=לצאנזער חסיד
בדברים כאלה אין "מיותר לגמרי" - וכי יש שחיטה מושלמת בעולם, שאין עניין להחליפה בשחיטה יותר טובה?

כל דבר יש לדון לגופו -
אם שחיטת צאנז נעשית בצורה טובה יותר - יש עניין מטעמי כשרות.
אם שחיטת צאנז זולה יותר, ולא נופלת משחיטת הרב לנדא - יש עניין מטעמי ממון (שזה גם חשוב).

כמובן ייתכן ששחיטת לנדא היא יותר טובה וכו' - אבל עצם הקביעה שזה מיותר, מבלי לבדוק את רמת הכשרות והמחיר - זה לא נכון לדעתי.
אין שחיטה מושלמת 
אמנם אם הדבר היה נכתב אחר בירור דברים ניחא 
אחר שחסיד קרלין בטוח בשחיטתו וכנ"ל לטאי שארית וכו' בלא בירור דברים נכון אלא מכח הסתמכות על הקהילה שלי 
א"א לכתוב ששחיטה זו מהודרת שהרי כל מי ששיך לקהילה פלונית דעתו ששחיטתו מהודרת,
עצם הביטחון שבקהילה שלי השחיטה הכי מהודרת וכד' מגיע מצימצום גדול וממחשבה כאילו בקהילה שלי אנשים יראים יותר לצרוך בשר כשר יותר מכל קהילות הקודש, 
בהחלט יתכן ובקהילה פלונית מחמירים יותר במובן מסויים אבל בנושא מורכב כמו שחיטה בדר"כ ישנם קולות יחד עם החומרות אלא שהויכוח הוא מה יש יותר להחמיר וכד' 
בפירסום לציבור יש לדעת לשים את הדברים בצורה שגם אם הנוכח אינו משתייך לקהילה פלונית הוא יוכל להסכים אם הנהוג בה, דבר שלמעט חברי קהילתו של הדובר אינם נוקטים כך אינו נידון לציבור הכללי,

פריחת ההרים

משתמש ותיק
צאנזע חסיד אמר:
חייל של הרבי אמר:
הבשרים הם מהכשר הרב לנדא

כתבת נתונים חשובים. אבל זה רק שלב ראשון.
חסר מידע לגבי רמת הפיקוח על כשרות המטבח: הבדיקה והניקיון מחרקים, הפרדת בשר וחלב, בישולי עכו"ם, סתם יינם, מעשה בשבת, הפרשת חלה ועוד.
אלו נתונים קריטיים כדי להחליט על כשרות המזון. 'כל המוצרים בד"צ ולנדא' זו התחלה טובה, אבל רק התחלה.

עמיקא וטמירא

משתמש ותיק
חייל של הרבי אמר:
עמיקא וטמירא אמר:
אחר שחסיד קרלין בטוח בשחיטתו וכנ"ל לטאי שארית וכו' בלא בירור דברים נכון אלא מכח הסתמכות על הקהילה שלי 
אגב בחב"ד (שיש הקפדה רווחת לאכול רק משחיטה של חב"ד) - כולם יודו ששחיטת הרב לנדא יותר מהודרת מהשחיטות הקהיהלתיות שלנו (הרבנים ביסטריצקי, אשכנזי, ירוסלבסקי, יורקוביץ' וקורנוייץ).
גם שחיטת העד"ח, רובין וכו' - אני רק יכול לקוות שהשחיטות הקהילתיות שלנו ברמה דומה. (למעשה ביררתי אצל רב נאמן ואובייקטיבי שסייר בכל המשחטות של חב"ד וגם אצל הרב לנדא, ואמר ששחיטות חב"ד כולן [הרי הן מתחרות זו בזו] בערך באותה רמה, ודי מהודרות, ולנדא הכי מהודר).
נידון ציבורי בו צד אחד אינו 'כנה' ואינו 'אמיתי' לעולם לא יוכל לשכנע את הצד השני בנושאים בהם הוא כן מצטיין.

חייל של הרבי

משתמש ותיק
פותח הנושא

עמיקא וטמירא

משתמש ותיק
חייל של הרבי אמר:
עמיקא וטמירא אמר:
חייל של הרבי אמר:
נידון ציבורי בו צד אחד אינו 'כנה' ואינו 'אמיתי' לעולם לא יוכל לשכנע את הצד השני בנושאים בהם הוא כן מצטיין.
לא כ"כ הבנתי למה מרמז מר

לא התכוונתי לשום דבר אישי 
כתבתי לכל נושא דוגמת נידון הכשר 
אם חסיד פלוני יכול להודות שיש בעיה בהכשר שלהם (כמו שכבודו כתב כתב על עצמו) שייך לדון איתו אבל אם ברור לפני הדיון ששלי הכי טוב אין מקום לדיון

שניאור

משתמש ותיק
חייל של הרבי אמר:
מעניין אם יש שם גם כאלה שאינם מהעד"ח (מבחינה קהילתית)
במערכת השחיטה שלהם לא מעסיקים אף אחד [היינו שוחט, בודק, משגיח] שאינו שייך מבחינה פורמלית לעדה"ח.
יש לי חבר שעבד תקופה בגלאט עוף במליחה, ואחרי תקופה כשראו שהוא יודע טוב טוב את ההלכות והפרקטיקה, רצו למנות אותו למשגיח [וכמובן שזה יותר כסף], אבל אז התנו איתו שיפסיק להשתתף בבחירות, ושהילדים שלו ילמדו במוסדות שלא מתוקצבים.

ונחנו מה

משתמש ותיק
האם בעופות צאנז יכולים לפסוק בכל דבר כמו הד"ח, גם בדברים שלא התקבלה דעתו?

ונחנו מה

משתמש ותיק
יהודי אמר:
ונחנו מה אמר:
האם בעופות צאנז יכולים לפסוק בכל דבר כמו הד"ח, גם בדברים שלא התקבלה דעתו?
ישנו נידון שהד"ח מיקל נגד כולם בענייני כשרות העופות?
אם לא, זאת שאלה לא עניינית.

אני לא יודע, לכן אני שואל?

פעלעד

משתמש ותיק
אחד התלמידים אמר:
פעלעד אמר:
יש למישהו מידע לגבי הכשרות במלון גלי צאנז, האם זה אחרת ממלונות כמו לביא וכינר וניר עציון?

כשרות מלון 'גלי צאנז'

תודה, אבל לא ממש יצאתי ברור משם, רוב הדיון סוטה בכלל לנושאים אחרים.
מהרושם שאני מקבל כל הזמן הוא שאף אחד לא יודע לומר ברור, אבל כולם אומרים שזה טוב... וקשה לי להבין איך הדברים מתחברים.

חייל של הרבי

משתמש ותיק
פותח הנושא
פעלעד אמר:
אחד התלמידים אמר:
פעלעד אמר:
יש למישהו מידע לגבי הכשרות במלון גלי צאנז, האם זה אחרת ממלונות כמו לביא וכינר וניר עציון?

כשרות מלון 'גלי צאנז'

מהרושם שאני מקבל כל הזמן הוא שאף אחד לא יודע לומר ברור, אבל כולם אומרים שזה טוב... וקשה לי להבין איך הדברים מתחברים.
הרב @יהודי הגיב שם שהתרשם שזה טוב. כיוון שהוא גברא רבה ודקדקן בכשרות, נבקשו שאולי יפרט מה שיוכל, אם הוא עדיין זוכר (זה הי' מזמן).

הרב @צאנזע חסיד העיד שם שכל המוצרים העד"ח ולנדא, והשחיטה זה לנדא/צאנז.

יהודי

משתמש ותיק
חייל של הרבי אמר:
פעלעד אמר:
אחד התלמידים אמר:

הרב @יהודי הגיב שם שהתרשם שזה טוב. כיוון שהוא גברא רבה ודקדקן בכשרות, נבקשו שאולי יפרט מה שיוכל, אם הוא עדיין זוכר (זה הי' מזמן).

הרב @צאנזע חסיד העיד שם שכל המוצרים העד"ח ולנדא, והשחיטה זה לנדא/צאנז.
איני גברא רבה ולוואי והייתי מדקדק בכשרות כדבעי.
הייתי שם לפני כמה שנים בבית החולים כשרעייתי ילדה, והתארחתי (במקרה כמובן) בביתו של המשגיח כשרות של הבית חולים.
כמובן שדיברתי איתו שעות על השגחת המלון והבית חולים. והתרשמותי - בלבד - היתה שמדובר בכשרות קטנה ששולטת בצורה הדוקה וחזקה מאוד במקומות שבהשגחתה. 
מש"כ בכמה מקומות על שם הגיע ממה שאמר לי הרב הנז' בצורה ברורה. מכניסים אך ורק מהשגחות העד"ח והרב לנדא. למעט עופות ששוחטים שם ועד הכשרות בשחיטה פרטית של הקהילה, והבקר הוא בהשגחת הרב לנדא (ולהבנתי מאושר גם גלאט ולא רק חלק, אבל יש לברר זאת).
אמנם בבית חולים לעיתים נצרכים מוצרים (בריאות בעיקר) שאינם בהשגחות הנ"ל, ולזה הגאון הרב שוורץ שהוא רב הקהילה ורב ועד הכשרות שם מברר על כל מוצר בצורה יסודית אם לאשרו או לא. 
בעיקרון הרגשתי שהכל נעשה בכובד ראש וברצינות, וזה נפק"מ לכל מה שכתבתי.

פעלעד

משתמש ותיק
ממש עכשיו קיבלתי תשובה מאחד מראשי ועד הכשרות של העדה"ח, שהמלון בכשרות שלהם מקומי, בשר בקר הרב לאנדא, עופות שחיטה שלהם, שמיטה בד"ץ, שאר הדברים לפי החלטתם.
הדברים מתאימים עם הדברים שנכתבו כאן לעיל, עם תוספת ששמיטה הבד"ץ.

אקשן דקדושה

משתמש ותיק
ברוך דיין האמת.
הגרח"י שוורץ זצ"ל נלב"ע בפתע פתאום בליל השבת האחרונה (פרשת וישלח תשפ"ג).
ויש לברר מעתה מי הרב האחראי על כשרות במלון ובביה"ח לניאדו, ואם הוא גברא דווקנא כוותיה.

איש בן אדם

משתמש ותיק
א. האם אתה כותב מידיעה ברורה?
ב. בשחיטה של צאנז כל השוחטים הם חסידים (זקן מלא וטבילה במקווה וכו')?
ג. אפילו ירקות עלים בד"ץ ולנדא? כי יש כאלו שמקפידים על עד"ח ולנדא בהכל חוץ מירק עלים שקשה להשיג.
גם בהעדה לא כל השוחטים חסידים עם זמן מלא ועם מקווה
רק מה אתם מרמים את עצמכם כי אחרת לא תוכלו לאכול כלום. אבל מידיעה ברורה אומר לך שאין זה כך!!!
גם לא בלנדא- רוזנבלט
יש כשרות אחת שמצהירה שהיא עושה את זה וזה כשרות 'רובין' אבל מלבד הצהרה אין בכך כלום.

שניאור

משתמש ותיק
גם בהעדה לא כל השוחטים חסידים עם זמן מלא ועם מקווה
לא נכון, בהעדה 'כל' השוחטים צריכים לטבול כל יום ולא לגעת בזקן [לא בגלל.. אלא בגלל שהם צריכים להיות 'ערליכע' ואצל הקנאים מי שלא עושה כן הוא כבר לא 'ערליכער'].

שניאור

משתמש ותיק
בעניותי כי רב הוא לא הבנתי מה קשור 'טבילה במקוה' לכשרות השחיטה?
לא הבנת כי אתה לא ליובאוויטשער, בחב"ד זה חלק מהנהגות החסידות, לאכול רק משחיטה של מי שהולך למקווה ולא נוגע בזקן, וכבר נשתברו ע"ז קולמוסקים [וניקים] כאן בפורום.

יושב אוהלים

משתמש ותיק
לא הבנת כי אתה לא ליובאוויטשער, בחב"ד זה חלק מהנהגות החסידות, לאכול רק משחיטה של מי שהולך למקווה ולא נוגע בזקן, וכבר נשתברו ע"ז קולמוסקים [וניקים] כאן בפורום.
בהכשר העדה"ח כל השוחטים טובלים כל יום במקוה?

חלק עליון תַחתִית