הרה"צ ר' אורי בלויא זצ"ל

יושב אוהלים

משתמש ותיק
פעם פגשתי אותו (בא' מהפגנותיו בגאולה בימי ששי), וסיפרתיו שהנני קשור אליו בקשר משפחתי עקיף דרך אחיו הג"ר ישעי' ז"ל, ואמר לי ר' אורי ז"ל "האבא ר' עמרם זצ"ל השאיר אחריו בנים ההולכים בדרכו במלחמה נגד הציונים, אני במעשה ההפגנות שלי, ואחי ר' ישעיה שבכח התורה שלו נלחם נגד כח הטומאה של הציונים, והלואי שהייתי יכול להתחלף אתו, וכשסיפרתי הדברים לאחיו ר' ישעי' ז"ל אמר לי ר' ישעיה גם אני נוהג כך רק בגלל שאני יודע שאחי ר' אורי לקח על עצמו את החלק השני, ולולא זה הייתי אני צריך להתעסק בזה, ולכן יש לי הכרת הטוב אליו.

אייזיק 0

משתמש ותיק
תיקו אמר:
עד לפני כמה שנים הוא עוד היה משתתף בהפגנות ?
הפסיק בערך בשנות הנו"נים, לא יודע אם לחלוטין אבל אז הפסיק לצאת בראש המחנה (כבר היה אז בגיל זקנה).

עלה מבבל

משתמש ותיק
שואל כעניין אמר:
רז סודך אמר:
שבוע שעבר הסתלק לבית עולמו הרה"צ אורי בלויא זצ"ל בנו של הגה"צ רבי עמרם זצוק"ל,
נא לעלות עובדות והנהגות.

לא היה לו מעולם מספר ת.ז. מהציונים.

בגלל היותו קנאי.
בתעודת פטירה שלו כתוב "פלוני אלמוני"

אייזיק 0

משתמש ותיק
לחשוב חשבונות אמר:
האם היה קובע עיתים לתורה? או שהיה כל זמנו רק במלחמות והפגנות?
ישב כל ימיו באהלה של תורה, כיהן כראש כולל "מתיבתא דרבי עמרם".
באמת לא ברור לי למה ה'מושכל ראשון' של כל מיני אנשים, שיהודי שמוכן למסור את נפשו למען כבוד שמים מן הסתם אין לו יד וחלק בלימוד התורה.

לחשוב חשבונות

משתמש ותיק
אייזיק 0 אמר:
לחשוב חשבונות אמר:
באמת לא ברור לי למה ה'מושכל ראשון' של כל מיני אנשים, שיהודי שמוכן למסור את נפשו למען כבוד שמים מן הסתם אין לו יד וחלק בלימוד התורה.
ייש"כ על העמדת הדברים.
עד עתה קיבלתי הרושם שלא כן.
אולי התירוץ לשאלתך הוא כי רואים בצמתים שאלו ששורפים פחים וזורקים אבנים על מכוניות אינם נראים כ"כ מיושבי ביהמ"ד.

יהודי

משתמש ותיק
אייזיק 0 אמר:
לחשוב חשבונות אמר:
סוף סוף כותבים דברים חשובים על חייו.
עם כל הכבוד למי שלא מוציא תעודת זהות, לא רואה סיבה לכתוב את זה בתור תולדות על יהודי לאחר פטירתו.

צ''ע

משתמש ותיק
שמעתי חצאי שמועות שהציונים בא' מהפעמים שהי' בכלא הם ניסו ל.... מפחד שיצמח להם ר' עמרם בלוי חדש...

חיים כץ

משתמש ותיק
לחשוב חשבונות אמר:
אייזיק 0 אמר:
לחשוב חשבונות אמר:
ייש"כ על העמדת הדברים.
עד עתה קיבלתי הרושם שלא כן.
אולי התירוץ לשאלתך הוא כי רואים בצמתים שאלו ששורפים פחים וזורקים אבנים על מכוניות אינם נראים כ"כ מיושבי ביהמ"ד.

זה לא רק רושם זה @לחשוב חשבונות - מיותרים...
האם גם כל אברך שאתה רואה יושב ולומד אתה מחשן חשבונות ....

חיים כץ

משתמש ותיק
יושב אוהלים אמר:
פעם פגשתי אותו (בא' מהפגנותיו בגאולה בימי ששי), וסיפרתיו שהנני קשור אליו בקשר משפחתי עקיף דרך אחיו הג"ר ישעי' ז"ל, ואמר לי ר' אורי ז"ל "האבא ר' עמרם זצ"ל השאיר אחריו בנים ההולכים בדרכו במלחמה נגד הציונים, אני במעשה ההפגנות שלי, ואחי ר' ישעיה שבכח התורה שלו נלחם נגד כח הטומאה של הציונים, והלואי שהייתי יכול להתחלף אתו, וכשסיפרתי הדברים לאחיו ר' ישעי' ז"ל אמר לי ר' ישעיה גם אני נוהג כך רק בגלל שאני יודע שאחי ר' אורי לקח על עצמו את החלק השני, ולולא זה הייתי אני צריך להתעסק בזה, ולכן יש לי הכרת הטוב אליו.

אשמח לשמוע ולהבין עוד ,
על איזה הפגנות יום שישי מדובר?
והאם אחיו ר' ישעי' זצ"ל לא היה משתתף בהפגנות,
תמיד ידעתי שהם היו זוג צמד אחים שהלכו יחד במערכות גם הוכתרו יחד כ"מנהיגי נטורי קרתא"

אייזיק 0

משתמש ותיק
יהודי אמר:
עם כל הכבוד למי שלא מוציא תעודת זהות, לא רואה סיבה לכתוב את זה בתור תולדות על יהודי לאחר פטירתו
תלוי אם אתה רואה בהכרה במדינה מעשה בעייתי.

יהודי

משתמש ותיק
אייזיק 0 אמר:
יהודי אמר:
עם כל הכבוד למי שלא מוציא תעודת זהות, לא רואה סיבה לכתוב את זה בתור תולדות על יהודי לאחר פטירתו
גם אם כן (לא מכיר מי לא, רק תלוי באופן ההתנהלות, אבל גם לדברי כבודו).

אייזיק 0

משתמש ותיק
יהודי אמר:
אייזיק 0 אמר:
יהודי אמר:
גם אם כן (לא מכיר מי לא, רק תלוי באופן ההתנהלות, אבל גם לדברי כבודו).
לא נראה לי כזה נושא חשוב להתווכח, אבל אם תחשוב כמה הוא הקריב בשביל העיקרון הזה תבין גם כמה חשוב לציין את זה (כמובן אם מסכימים על העיקרון שאי הכרה במדינה זה דבר חשוב).

חלק עליון תַחתִית