הגאון הצדיק ר' שמואל סירוטה זצ''ל

בן ישיבה

משתמש ותיק
ביום א' כ''ו סיון נפטר בירושלים הגאון הצדיק ר' שמואל סירוטה,
ר' שמואל היה דמות מופת, 
התייתם מאביו בגיל 5 ונכנס בשעתו לבית היתומים 'דיסקין' לאחר כשנתיים פנה אחד הרמי''ם לאמו האלמנה ואמר לה שאם היא רוצה שבנה יגדל ירא שמים שתחזיר אותו לביתה, ואכן כך עשתה על אף העניות הגדולה בה  היתה שרויה, ועליו ניתן לומר מה שאמרו חז''ל הזהרו בבני עניים שמהם תצא תורה,
ר' שמואל גדל בתורה ויראת שמים באופן מופלא, כיהן כר''מ בישיבת עץ חיים מאה שערים באר אברהם - אטיק תולדות אהרן, ולאחר מכן מסר שיעורים מדי יום בביהכ''נ 'הר צבי'
היה ענוותן ושפל ברך כפשוטו, תפילתו היתה לשם דבר, עוד בילדותי כשראיתי אותו מתפלל פסוקי דזמרה בנחת ובנעימה או הבכיות והדמעות באהבה רבה נחטטו בלבי ובמוחי,

אקוה כי יש כאן מתושבי ירושלים שהכירו אותו ויעלו בזה מהנהגותיו,

אך אני אעלה 2 דברים שתפסו אותי ביותר, 
הארת פנים הנפלאה לכל אחד ואחד אני זוכר כל פעם שפגש אותי גם כשהייתי ילד או בחור כשבירך אותי לשלום בחיוך השובה לב כאילו אני ידידו רבות בשנים,
המסירות נפש לתפילה בציבור, בערך מזה 15 שנים שהוא סבל ברגליו, ואעפ''כ התעקש לילך כל תפילה לביהכ''נ 'הר צבי' במסירות נפש, כאשר מביתו ברחוב עמוס עד להר צבי לקח לו כמחצית השעה, והלך כך פסיעה אחר פסיעה עם ספר תהלים בידו, כדי להתפלל במנין בביהכ''נ,

עוד זכור לי מה שסיפר לי כי בצעירותו היה מעשן כבד, אך פעם כשלמד בביהמ''ד ונגמר לו הסיגריות וחיפש סיגריה לעישון ולא מצא, והלך לחוץ לחפש מי שיוכל ליתן לו סיגריה, וכבר היה בלילה שנינויות היו סגורות, לאחר כרבע שעה תפס את עצמו, שזה כבר רבע שעה שמבזבז זמן על סיגריות, ואז החליט בעצמו שאם העישון יכול להביאו לידי ביטול תורה, שוב אסור לו לעשן, ומאז לא הכניס יותר סיגריה לפיו,   

נחפשה דרכינו

משתמש ותיק
עטסופר אמר:
האם הוא קשור לרבי מאיר סירוטה?
כל הירושלמים קשורים, בודאי כששם משפחתם זהה. השאלה לא אמורה להיות האם הוא קשור, אלא איך הוא קשור, אם הקרבה ביניהם קרובה או רחוקה.

נכד גדולים

משתמש רגיל
אחיהן של הרבנית אשת רבי צבי אייזנשטיין שליט"א והרבנית אלמנת הרב ברוורמן זצ"ל ר"י מאה שערים

משבט הכהונא

משתמש ותיק
המשפיע הירושלמי הגה"צ המקובל רבי גמליאל הכהן רבינוביץ ר"י שער השמים
נאם אתמול וסיפר
שר' שמואל סירוטא אמר קודם פטירתו כי בכל ימיו לא דיבר רע ולא פגע בשום אדם
והגיע מתוך הקנאים וזה חידוש גדול
כן נראה לי ממנו יראו וכן יעשו כ"ש אנן שאין לנו כזה נסיון והלא בפרשת קרח אנחנו....

קדמא ואזלא

משתמש ותיק
בנו סיפר בלויה, שבתקופה האחרונה כשעסק פעם בחבישת רגלו של אביו, שכמוזכר סבל מאוד ברגליו, והיה צורך שיסתובב על גבו כדי שיוכל לחבוש היטב, הזדעק ואמר הרי פרקדן אסור, ולא הסכים בשום אופן לשכב כך אפי' לזמן קצר לצורך זה.
עוד יש לציין את שמירת הלשון שלו. כמדו' מעולם לא דיבר לה''ר, ולנסות לדבר בד''א שלו משהו החשוד כלה''ר היה בלתי אפשרי. 

יושב ציון

משתמש רגיל
בנו סיפר שאביו היה מסובב ביסורי איוב ממש, והרופאים השתוממו איך הוא סובלם בדומיה ומפיו לא יצאה אנחה אחת.

בגניזה מצאתי קונטרס "זכרון שמואל" רסיסי זכרונות על הגה"צ הנ"ל זצ"ל
שיצא לאור לרגל מלאות שנה לפטירתו
פלאי פלאים של עובד ה'
במודעה בסוף החוברת ביקשו מכל מי שיש בידו עובדות וכו' לשלוח להם כי ברצונם להו"ל ספר עליו
ייתכן וכבר יצא ואני איני יודע
בכל אופן מצו"ב המספר שכתוב שם לשלוח עובדות 0796077410

חלק עליון תַחתִית