קידוש שם שמיים בסקר נועם הנשמות

ישתבח שמו לעד

משתמש ותיק
==============
הודעה חשובה
משרד התחבורה השיק עכשיו סקר, שככל הנראה מטרתו להראות שרוב הציבור מעוניין בתח"צ בשבת.
יתכן שככל שיהיו יותר משתתפים שלא יצביעו בעד תח"צ בשבת זה יסייע להמשך שמירת השבת בתח"צ בישראל.
שימו לב למילים "סופי שבוע", זה שם מכובס ל"שבתות".
יש להתנגד לחלוטין לכל סוג של תחבורה ציבורית בסופי שבוע, גם לבתי חולים ולצרכים חיוניים!

קישור לסקר:
https://seker.8787.org.il/?p=6284f3f511744e001a8881fa&hash=#/process/6284f3f511744e001a8881fa

בהצלחה
והעבירו לחברים שימלאו גם

א. ל. חנן

משתמש ותיק
נמצא גם כאן https://www.tora-forum.co.il/viewtopic.php?f=68&t=32092
אבל ההקפצה מצוינת
להעביר לכל מקום לכל אחד ולכל רשימת תפוצה קיימת
נצביע ונשפיע
גם אם - כנראה לא תהיה משמעות לתוצאה כי גם כך אין יציבות קואליציונית והסקר נסגר עוד 20 יום שזה זמן מספיק בשביל להבין שא"א לבנות ע"ז כלום
אבל בשביל כבוד שמיים וכבוד שבת קדשינו
הצביעו והשפיעו

מרדכי מהצפון

משתמש ותיק
לתשומת לב התמימים שבינינו:
זה לא (עכ"פ רק) סקר לשיפור הקווים, כי הבחירה שם הוא בין
"יהודי לא חרדי"
"יהודי חרדי"
"ערבי"
"לא רוצה לענות"
והדבר מצביע שאין כאן כוונה לשיפור התחב"צ, אלא סקר כדי להצדיק תחב"צ בשבת !!!

ישתבח שמו לעד

משתמש ותיק
פותח הנושא
א. ל. חנן אמר:
אפשר לשים לב בסקר הנ"ל לשני נקודות
א - הסיפור של סופי השבוע נמצא פעמיים לפחות כשאלה.
ב - משום מה ההבדל הוא בין יהודי חרדי ליהודי שאינו חרדי.
פעם אחת בבתי חולים, והיכן פעם נוספת?

א. ל. חנן

משתמש ותיק
ישתבח שמו לעד אמר:
א. ל. חנן אמר:
אפשר לשים לב בסקר הנ"ל לשני נקודות
א - הסיפור של סופי השבוע נמצא פעמיים לפחות כשאלה.
ב - משום מה ההבדל הוא בין יהודי חרדי ליהודי שאינו חרדי.
פעם אחת בבתי חולים, והיכן פעם נוספת?
באפשרות לשיפור התח"צ

א. ל. חנן

משתמש ותיק
משכהו לבית המדרש אמר:
אולי לשנות את השם של האשכול כי יש שלא נכנסים למשהו שהכותרת שלו היא 'סקר' מטעמים מובנים.
אני למשל, אבל מיד ראיתי שלא מצוין שמצורף סקר ונכנסתי בתמיהה רבתי...

חייל של הרבי

משתמש ותיק
בן יהוידע אמר:
האם אין כאן בעי׳ של ׳עיניים להם׳ כאשר מדברים מזה באופן גלוי?

לא.
אין להם שום ידע הכי בסיסי איך להגיע לכאן, ואין להם שום רצון לחקור האם החרדים שמעו על הסקר הזה. מדובר בבורים ועמי ארצות ממש, שבטוחים של90% מהחרדים אין אינטרנט, כולם לא עובדים, כולם עם שטריימל כל יום ופיאות מסולסלות, ופוגשים את הכלה לראשונה בחופה.

מהיוצרים של מתווה מירון, הנחיות קורונה ועוד - אני לא מצפה שיקימו חמ"ל למעקב אחר השתתפות הציבור החרדי בסקר.

ובכן

משתמש ותיק
חייל של הרבי אמר:
לא.
אין להם שום ידע הכי בסיסי איך להגיע לכאן, ואין להם שום רצון לחקור האם החרדים שמעו על הסקר הזה. מדובר בבורים ועמי ארצות ממש, שבטוחים של90% מהחרדים אין אינטרנט, כולם לא עובדים, כולם עם שטריימל כל יום ופיאות מסולסלות, ופוגשים את הכלה לראשונה בחופה.
אני חלוק עליך על כמה מההנחות, וודאי על המוחלטות שלהן.

ועוד משהו, לדעתי אנחנו לא מכירים מספיק במרכזיות של @פורום  לתורה, איך אט אט הוא הפך לביהמ"ד די מרכזי של הציבור החרדי.
לדעתי.

בן יהוידע

משתמש ותיק
חייל של הרבי אמר:
בן יהוידע אמר:
האם אין כאן בעי׳ של ׳עיניים להם׳ כאשר מדברים מזה באופן גלוי?
לא.
אין להם שום ידע הכי בסיסי איך להגיע לכאן, וכו׳
לא דיברתי על משרד התח׳ ודומיו
אני מדבר על איש פרטי ש׳לא מחפש כלום׳ ונתקל בזה (ע״י חיפוש גוגל פשוט) ומעתיק לפרצוף-ספר או לוואטסאפ וכו׳ וזה מקבל פירסום שלילי וכו׳

ישתבח שמו לעד

משתמש ותיק
פותח הנושא
אשדת לעמו אמר:
סופי שבוע,
זה לאו דוקא שבת,
אלא חמישי מוצ"ש.

אנחנו מבינים לבד לאן הם חותרים,
עליית המחירים המטורפת שהם רוצים להשית על כל משתתפי התח"צ לא מלמדת על צדקות יתר..

שאר לעמו

משתמש ותיק
עם כל חשיבותו של הפורום, אין ערך משמעותי לאשכול הזה ופעולותיו.
זה היה צריך לבוא בעיתונות החרדית, שכ"א ילך אצל חבירו או במשרד או בכל מקום שהוא ויצביע.
ואז תהיה תמונה אדירה, כי אלו רוב המשתשמים בתח"צ בשבת.
אגב, משאל עם שכזה מצד משרד התחבורה אינו מתכוון להתיחס אליך, כי מעולם זה לא נעשה בישראל. ואם הם רוצים הם יעשו תח"צ השם ירחם, ואם יפחדו בגלל הקואליציה לא יעשו. המדינה כיום בעניני יחס לדת היא מצד לצד כמו מפא"י ההיסטורית. אין כל הבדל בין ראה"מ לשעבר והנוכחי וב"ג וכל הרשעים האחרים.

אברהם משה

משתמש ותיק
צר לי לצנן...
אבל די ברור שהסקר מוכרע כבר מראשיתו.
הם נעולים על תח"צ בשבת ה"י, ורוצים לנפנף גם עם דעת הקהל.
וכי יש לך אפשרות לדעת אם הם יציגו את האמת העולה מהסקר?
גם אם 'כל' משיבי הסקר יענו בשלילה לתח"צ בשבת, הם יכתבו שהציבור רוצה זאת.

ישתבח שמו לעד

משתמש ותיק
פותח הנושא
אני חושב שלמרות כל דברי הצינון האמורים לעיל,
אפשר לראות פעם אחר פעם שכאשר יהודי עושה את שלו, הקב"ה כבר מסדר את העניינים הכי טוב שיכול להיות,
אמנם, אני לא תולה זאת בפורום הנוכחי, אלא שכל אחד בדרכו, מצא מה לעשות לצורך שבת קודש, וכך קורה שלמרות הכל אנחנו מתעוררים לכותרת הבאה:
דרמת ענק נמנעה רק ברקע האחרון, בהינף יד כמעט הונהגה תחבורה ציבורית בשבת בישראל. עמית סגל מפרסם הבוקר בטורו בעיתון 'ידיעות אחרונות' כי על סדר יומו של הקבינט החברתי־כלכלי הונחה הצעה מטעם השרה מרב מיכאלי. מי שאיננו משפטן בעל מומחיות בתחבורה היה מפספס את רעידת האדמה, שכן היא עסקה למראית עין באישור לחברות לגבות תשלום תמורת שאטלים למקום העבודה.

רק במשפט האחרון התחבא מטען הנפץ: "התיקון האמור יאפשר הפעלתן של הסעות פרטיות באופן שיאפשר למפעיל לגבות את מחיר הנסיעה… מכל נוסע בנפרד… וזאת במשך כל ימי השבוע לרבות סופי שבוע". לראשונה בכל המדינה, הלקוח הנוסע יוכל לשלם, ולא בהסעה מאורגנת של הרשויות.

יש מהפכות שצריך להעביר בשלוש קריאות בכנסת, ויש כאלה שאפשר לאשר בהרמת יד חטופה בוועדת השרים. לקח כמה שעות עד שגלאי המוקשים החלו לצפצף בהיסטריה: האם מיכאלי וליברמן מתכננים קרשנדו מפואר לקואליציה, יציאה לבחירות בדמות הישג מטורף מבחינת בוחריהם, תחבורה בתשלום בשבת קודש?

בנט קיבל מסרון בנושא באמצע ישיבה חשובה. הוא ראה, נדהם, ודרש לבטל מיד את הדיון. המשמעות הייתה ברורה לכל: אם סילמן עזבה בגלל הודעה סמלית על חמץ, אורבך היה נוטש בגלל מהפכה שמאיינת את הסטטוס־קוו. גם כך, אם לזרום עם דימויי התחבורה, הח"כ מימינה תקוע בצומת, מתלבט בין להיות או לחדול, להשתריין בליכוד או להמשיך בקואליציה בציפייה לנפילתה הבלתי נמנעת. השבוע הוקפאו המגעים איתו בגלל שתי אזכרות וחתונה אחת במשפחתו. החלטה כזו הייתה מביאה אותו בוודאות לפרוש מהממשלה.

בידיעת ליברמן, מיכאלי מיהרה למשוך את הנושא מסדר היום. לשווא הסבירה שלא הייתה לה שום מזימה מתוחכמת להפיל את הממשלה. "התחבורה הציבורית בשבת חיכתה 74 שנה, היא תחכה עוד קצת", אמרה. "כבר הבהרתי שסדר היום שלי הוא קודם הממשלה, אחר כך כל השאר. לכן גם הרכבלית בחיפה לא עובדת בסופי שבוע". לדבריה, הסעיף נוסח באופן הזה מסיבות משפטיות, לא כדי לתת גז בדרך לבחירות (המחדש)!

וכמובן שתקוותינו שכך ימשיך להיות, (ואם אפשר, אז שיהיה יותר טוב), ועד הצעד הבא, או שהפריץ ימות, או שהכלב ימות.

חלק עליון תַחתִית