עזרת החברים בדיווח על תוכן בלתי הולם

מנהל ראשי

חבר צוות
מנהל האתר
שלום וברכה
ב"ה זכינו וספסלי ביהמ"ד מתרבים מיום ליום בכמות ובאיכות
כך שמיום ליום נעשה קשה יותר ויותר לעבור על כל ההודעות שנשלחו כדי לעקוב ולראות אם תוכנם הולם את כללי הפורום
והלא זהו כל יחודו של פורום לתורה זה!
על כן אבקש את עזרת ה' בגיבורים
השתדלנו נא שלא להעלות תוכן שכזה - נכבד איש את רעהו ונדון רק לגופם של דברים
במידה ונתקלתם בכל זאת בתוכן שכזה אנא דווחו על כל הודעה שמכילה תוכן בלתי הולם ע"י סימן הקריאה בצידה העליון השמאלי
בברכת התורה

ה' רועי

משתמש רגיל
לדעתי כדאי לעשות מספר חוקים קצרים רק לשם הפרוטוקול, כי למרות שזה מובן מאליו אם ח"ו יירשם לכאן אדם לא ראוי הוא יוכל לומר שאין כאן רשימה של חוקים...

תודה רבה על כל ההשקעה!

אריך

משתמש ותיק
נכון. נבקש מהמנהל לנסח את חוקי הפורום בצורה מסודרת. בקצירת האומר. תודה רבה!!

יונה בן יעקב

משתמש ותיק
יש לציין שהרבה מן הנרשמים נתנו לעצמם שם מענין עד מוזר, הרבה פעמים נוכחים אח"כ לדעת שהפורום רציני מידי בשביל כך או אחרת, אולי שיתנו להם אפשרות לשנות את השם....

מנהל ראשי

חבר צוות
מנהל האתר
פותח הנושא
יונה בן יעקב אמר:
יש לציין שהרבה מן הנרשמים נתנו לעצמם שם מענין עד מוזר, הרבה פעמים נוכחים אח"כ לדעת שהפורום רציני מידי בשביל כך או אחרת, אולי שיתנו להם אפשרות לשנות את השם....

מי שמעוניין לשנות שם שישלח לי פניה info@tora-forum.co.il ואשנה לו

ראובן

משתמש ותיק
ארזי ביתר אמר:
מנהל ראשי א' אמר:
מי שמעוניין לשנות שם שישלח לי פניה info@tora-forum.co.il ואשנה לו
מומלץ לרבים מחברי הפורום שבחרו לעצמם שמות זרים ומוזרים, לעשות זאת! לבל נהפוך ללעג וקלס.
מי קובע מה נקרא שם מוזר. ועל כל פנים אפשר להירשם עם ניק חדש.

יהודה1

משתמש ותיק
מנהל ראשי אמר:
שלום וברכה
ב"ה זכינו וספסלי ביהמ"ד מתרבים מיום ליום בכמות ובאיכות
כך שמיום ליום נעשה קשה יותר ויותר לעבור על כל ההודעות שנשלחו כדי לעקוב ולראות אם תוכנם הולם את כללי הפורום
והלא זהו כל יחודו של פורום לתורה זה!
על כן אבקש את עזרת ה' בגיבורים
השתדלנו נא שלא להעלות תוכן שכזה - נכבד איש את רעהו ונדון רק לגופם של דברים
במידה ונתקלתם בכל זאת בתוכן שכזה אנא דווחו על כל הודעה שמכילה תוכן בלתי הולם ע"י סימן הקריאה בצידה העליון השמאלי
בברכת התורה
אצטרף לבקשת @ה' רועי, נא לכתוב כללים ברורים מה נקרא תוכן בלתי הולם, לא לסמוך על דעת המדווחים. אף אחד לא יחזור לדווח אחרי שדיווחו לא טופל.

יהודי

משתמש ותיק
אולי עדיף הפוך, מי שלא מבין למה הסירו לו שישאל את המנהלים, קשה להאמין שיהיו הרבה מקרים.

נבשר

משתמש ותיק
יראתי בפצותי אמר:
ראיתי הודעות שלי שלא מופיעות, כנראה הוסרו, ואין לי מושג למה.
"אם תלכו עמי בקרי" אין מקרה. הכל מה'.

יראתי בפצותי

משתמש ותיק
אין מקרה, יש בחירה בידי בני אדם, ואם אני התנהלתי בצורה ראויה, כתבתי בצורה מכובדת, נגעתי רק בדברים ענייניים, הוספתי לדיון ודברי נמחקו, הרי שלא אני מי שצריך להסביר את הבחירה שלי.

צדיק האמת

משתמש ותיק
יהודי אמר:
אולי עדיף הפוך, מי שלא מבין למה הסירו לו שישאל את המנהלים, קשה להאמין שיהיו הרבה מקרים.
לי פעם הסירו אשכול שלם
מי שזוכר בנושא
לנייעס כנפק"מ לקידושי אשה, אולי זה לא ביטול תורה?
ומחקו
ביקשתי הסבר
ולא קיבלתי

תלמוד-תורה

משתמש ותיק
גם חשוב לציין ולהזהר-
רבנים צריכים 'אישור' בפורום לרבנותם. יש ניקים שבתמימות ובקנאת ה' מערערים על רבנים, גם אם מדובר במזכה הרבים, [לדוג' בגלל שאמר קונספירציה- כבר איננו רב!]
אם מישהו לא סובר שאותו הרב צודק, זה לא מגיע עד זלזול. ייתכן שמדובר בקדוש!
ואבקש מן ההנהלה, לבדוק בעין בוחנת הודעות שבהם נרמז כזה דבר.

המרן הירושלמי

משתמש רגיל
מי ששם לב הסירו לי את האשכול תנועת התשובה ואני לא מבין למה (אפילו לא הספקתי לקרוא את התגובות)אני מצטרף למבקשים הודעה והסבר על כל הודעה שמסירים

משה בן חנינא

משתמש ותיק
זה כמה שנים אני כותב בפורום הזה ולאחרונה התחילו לבדוק בהודעות לפני הפרסום. דווקא עכשיו שבודקים אני רואה יותר בזיון וקצֹף מאי פעם! אולי הבודקים מוסיפים כעס לתוכן ההודעות לפני הפרסום? אם כן, אולי כבר מוטב לכתוב במקום פחות כעסני. חבל, כי הפורום היה טוב ברובו לפני שבאו הרגזנים.

מוחל וסולח

משתמש ותיק
תנא-קמא אמר:
בקשה למנהלים: כשמסירים תוכן מאיזה סיבה, נא לשלוח הודעה פרטית לכותב התגובה, שהסירו תגובתו, והסיבה למה הסירו.
כיון שככל הנראה לא התקבלה הבקשה הזו, משום מה. (ככל הנראה כדי לא להתחיל ויכוחים שלא נגמרים האם הסיבה למחיקה מוצדקת או לא)

אולי לכל הפחות, תהיה האפשרות לראות בכל הודעה/תגובה, בלחצן הדיווח, סימון האם הודעה זו דווחה כבר, ומספר הדיווחים עליה.

או לחילופין להוסיף סימון לחיץ עם אגודל כלפי מטה. ההפך מנתינת תודה. ובכל הודעה תהיה שורת ציון גם למספר הלייקים ההפוכים.

אולי אף להוסיף לכל משתמש בת.ז. שלו שמופיעה בצד כל תגובה, שורה שתציין את מספר הלייקים ההפוכים שקיבל, באופן כללי, כמו ציון התודה.
(זה יכריח את המגיבים לחשוב טוב לפני הכתיבה, מצד שני זה יגרום שהפעילים יותר בפורום, יקבלו יותר לייקים הפוכים, כי אם ירצה אי מי לנקום בחברו, יסמן את כל הודעותיו, ללא הבחנה. אז אולי זה מוגזם)

תודה.

המצפה לישועת ה'

משתמש ותיק
מנהל ראשי אמר:
מיום ליום נעשה קשה יותר ויותר לעבור על כל ההודעות שנשלחו כדי לעקוב ולראות אם תוכנם הולם את כללי הפורום.
...
במידה ונתקלתם בכל זאת בתוכן שכזה אנא דווחו על כל הודעה שמכילה תוכן בלתי הולם ע"י סימן הקריאה בצידה העליון השמאלי.

היות ומטבע הדברים לוקח זמן מה עד שהדיווח מתקבל, ובינתיים ההודעה המדווחת יכולה לגרור את הדיון בקלות למחוזות לא רצויים, ולעתים ההסרה באה רק אחרי שכבר נגרם הנזק.

הצעתי : כל הודעה של משתמש חדש,  עד סך מסויים של הודעות, (משתמש ותיק, ע"ד כלל, פחות מצויה אצלו הקמת פרובוקציות), תצוייד בלחצן נוסף בצידה השמאלי העליון, שיהיה גלוי רק לפני משתמשים ותיקים מאוד (נניח, בעלי למעלה מ2000 הודעות. או שמנהלי הפורום יאשרו, כראות עיניהם, את הראויים לכך), ויאפשר הסרה זמנית מיידית של ההודעה, ושליחתה לבדיקה והכרעה סופית אצל מנהלי הפורום.

וע"י כך הרווחנו : כל הודעה פרובוקטיבית, תעבור מיידית ל'הודעות בפיקוח', ולא תוכל להעכיר את האשכול המקורי ואת הדיון בו, גם לא לזמן קצר. ומאידך, לא נשללה זכותו של בעל ההודעה, וההכרעה הסופית תונח רק לפני המנהלים המסורים.

אם הדבר ישים טכנית, כמדומה שיכולה להיות בו תועלת רבה.

חלק עליון תַחתִית