שדרוג הפורום

שמעתתא

משתמש ותיק
ראיתי צורך לעורר על נושא חשוב, כידוע ומפורסם הפורום הזה מאוד גדול עם הרבה מאד משתמשים, מה שגורם לכך שבמתכונת הנוכחית מאוד קשה להתמצא בפורום ולעקוב אחרי ההודעות שמעניינות אותך ומה הגיבו, כל פועלה לוקחת זמן, אפי' הצבעה לפפוסט מרעננת את הפורום, גם הציטוטים לא ממש ברורים וכו' וכו'.

על כן ראיתי לנכון לעורר שאולי אפשר לעבור לפורום בגירסת נודיביבי nodebb, שכידוע כל מי שמכיר הכל יותר ברור מהר ופשוט.

ראיתי שדיברו בזה בעבר, לפני כמה שנים,   https://tora-forum.co.il/viewtopic.php?style=9&t=11292

המנהל ראשי כתב כך:

א) אני לא מתכנת וכו', אולם את המערכת הזו, אני, ושאר חבריי העוסקים במלאכה, מכירים היטב, כך שאנו יכולים לפתור כמעט תמיד את כל התקלות שצצות, ומוסיפים ב"ה מידי פעם עוד תוסף ועוד אפשרות (כמעט כל דרישה שעולה, יש על פי רוב תוסף טוב שעושה את העבודה), את המערכת של nodebb אנו לא מכירים כלל, והיא מורכבת יותר מהמערכת הנוכחית מכל הבחינות, וודאי שאין לה את ים התוספים וההתאמות שיש ל-phpbb. והשאילה היא, כמה אתה מוכן להתנדב לעזור בהעברה והתאמה והשוטף, מדובר בהמון זמן והשקעה.
ב) המערכת כאן הוקמה והותאמה בעמל ויזע רב, ומותאמת כבר לכל הצרכים של המשתמשים ושל המנהלים (דוגמאות על קצה המזלג: אפשרות הוספה של משתמש דרך לוח הבקרה באופן שיש תקלות בהרשמה, קבוצות אוטומטית לפי קריטוריונים שונים, פורטל, הכרזה ראשית, פרסום הודעות צור קשר בפורום מנהלים ייעודי לטיפול מהיר, סימון הודעות כלא נקראו מכאן והלאה, טיפול בה"פ בעייתיות שדווח עליהן, נושאים אחרונים בדף הראשי, תגיות, זמן קריאה,פרסומות, בלוג, וכו' וכו' וכו') ויגזול זמן רב, אם בכלל, לעבור מערכת, שספק תתאים וכו', ולמען השם אני לא כ"כ מצליח להבין משום כיוון מה כל כך דחוף ומשמעותי
ג) לגבי הכלי מפואר, היה ניסיון תקופה לעבור לעיצובים דומים לפורומי nodebb ורוב המשתמשים הצביעו ברגליים לחזרה לעיצוב הקלאסי
ד) לפי הפרסומים, בשנה הקרובה phpbb אמורה לעבור מתיחת פנים משמעותית
ה) nodebb דורשת שרת וירטואלי ולא שיתופי, שהוא יקר הרבה יותר

נפרוט אחד לאחד...

א) מערכת נודיביבי פשוטה ממש לתפעול וקיימים שם כל התוספים שהוזכרו, (לגבי תוסף קבוצה אוטומטית, אני אישית לא ראיתי, אבל @מוטי מן  כתב שיש)

ב) כל מה שהוזכר הכל קיים בנודיביבי בצורה ברורה ומאירת עיניים, אם תרצו אוכל בלי נדר להעמיד לרשות המנהלים פורום להתנסות ובדיקת המערכת. אני מאמין שתהיו מופתעים לראות כמה פשוט וקל...

ג) לגבי הכלי מפואר, אני לא חושב שיש מה להאריך למי שמכיר את מערכת נודיביבי

ד) עדין ממתינים...

ה) אני מכיר מי שיסכים לכאו' להשתתף כלומר לקנות שרת בשותפות

מתייג את המנהלים @מנהל  @מנהל א' @מנהל ב' @מנהל ג' @מנהל ד' 

מנהל ב'

מנהל כללי
חבר צוות
מנהל תוכן
אגלה לך סוד: הנושא לא ירד מהפרק. בהחלט יש מחשבה על הענין. נראה מה יצא בסוף.

שמעתתא

משתמש ותיק
פותח הנושא
מנהל ב' אמר:
אגלה לך סוד: הנושא לא ירד מהפרק. בהחלט יש מחשבה על הענין. נראה מה יצא בסוף.
באם צריך עזרה כלשהי
אשמח לתרום :)

יוסף אומץ

משתמש ותיק
אני לא מכיר את המערכת הנ״ל.
לענ״ד ב״ה גם כעת הפורום נפלא מבחינת השימוש והנראות.
אבל אם יש מערכת יות טובה וניתן לשדרג ויש מספיק זמן אז ודאי שכדאי

יאיר

משתמש ותיק
כידוע אני מנהל פורום אחר של ' phpBB' ולפני כשנה מישהו ניסה לפתות אותי באובססיביות נוראה לעבור ל'nodebb' עד כדי שאני כמעט בטוח שהוא נוגע בדבר והיו לו אינטרסים מסויימים..

חלק עליון תַחתִית