אם היו נותנים לך אפשרות לשאול את הקב"ה שאלה אחת מה היית שואל בשביל לקבל תשובה?

סיני עדיף

משתמש ותיק
אני אישית הייתי שואל אותו מה הוא חושב עלי אם אני ממלא את תפקידי בסך הכל כמו שצריך האם אני נחשב צדיק וכ"ו
מעניין לשמוע דעת החברים
יש לי בקשה שזה יהיה רציני ומי שלא אהב את השאלה שיעבור הלאה ח"ו שלא יצא תקלה תחת ידי

בשלמא

משתמש ותיק
סיני עדיף אמר:
אני אישית הייתי שואל אותו מה הוא חושב עלי אם אני ממלא את תפקידי בסך הכל כמו שצריך האם אני נחשב צדיק וכ"ו
מעניין לשמוע דעת החברים
על הצד שתקבל תשובה לא משהו.. כי אין צדיק וגו', האם זה עשוי להועיל לך (לנו) בעבודת ה' או להזיק ולרחק?
במילים אחרות מה זה יתן לך? זה יסלק את היצה"ר?

סיני עדיף

משתמש ותיק
פותח הנושא
פעם הייתי עם אחד מגדולי הדור בשיחה
ושאלתי אותו את השאלה וואת התשובה שאני חושב
ואמר לי לא צריך לפגוש את הקב"ה בשביל זה והביא לי נדמה לי אור החיים הקדוש שכמים פנים אל פנים שייך באדם והקב"ה ואם אתה מרגיש שאתה בדרך הנכונה ועושה רצונו כך הוא גם חושב

להשיג

משתמש ותיק
לא הייתי שואל
אלא מבקש בבכי ובתחנונים...
(ושמא אכן יש להתעורר שלעניין זה אכן פוגשים אותו כסדר, ואפשר לבקש..)

מבקש אמת

משתמש ותיק
סיני עדיף אמר:
מעניין לשמוע דעת החברים
יש לי בקשה שזה יהיה רציני ומי שלא אב את השאלה שיעבור הלאה ח"ו שלא יצא תקלה תחת ידי
הייתי שואל אותו את מה שמשה רבינו שאל אותו: למה יש צדיק ורע לו ורשע וטוב לו?

משיב נפש

משתמש ותיק
למה נברא כל העולם - כל החיות הבהמות מליוני סוגי הדגים כל זני הצמחים והמאכלים (אולי יותר נכון - אבקש שאזכה להבין כל זה)

אבוקה כנגדו

משתמש ותיק
סיני עדיף אמר:
ספר וסופר אמר:
כבר אי אפשר להתנסח יותר בכבוד?

??

כוונתו על התחלת המשפט 'אם היית פוגש', שאינו מנוסח בזהירות יתירה, ועדיף לשנות את כותרת האשכול ל 'אם היה לך אפשרות לשאול שאלה אחת מהקב"ה מה היית שואל', וכך תחסוך את רוב התגובות בהאשכול שלא ענו על גוף השאלה הזו.

לילה כיום יאיר

משתמש ותיק
מבקש אמת אמר:
סיני עדיף אמר:
מעניין לשמוע דעת החברים
יש לי בקשה שזה יהיה רציני ומי שלא אב את השאלה שיעבור הלאה ח"ו שלא יצא תקלה תחת ידי

אבל אנחנו כבר יודעים את התשובה, שצדיקים כדי לזככם בעוה"ז ורשעים לאבד שכרן בעוה"ב.

חימקו

משתמש ותיק
מבקש אמת אמר:
סיני עדיף אמר:
מעניין לשמוע דעת החברים
גם אני חשבתי על זה, אבל אנו יודעים שזה דבר שבן אנוש לא יכול להבין, לכן גם אם נקבל תשובה לא נוכל  להבין אותה.

חימקו

משתמש ותיק
לילה כיום יאיר אמר:
מבקש אמת אמר:
סיני עדיף אמר:
מעניין לשמוע דעת החברים

אבל אנחנו כבר יודעים את התשובה, שצדיקים כדי לזככם בעוה"ז ורשעים לאבד שכרן בעוה"ב.

ככה פשוט, ומה עם צדיקים גמורים?

לילה כיום יאיר

משתמש ותיק
אדם אין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא.
וכן מבואר בגמ' שיש ייסורין של אהבה, להגדיל שכרו לעוה"ב.

דני דין

משתמש רגיל
קראתי את השאלה לפני כניסת השבת ולא הספקתי להגיב.
במשך השבת השאלה העסיקה אותי והגעתי למסקנה שאם זכיתי לפגוש את הקב"ה ואני עדיין במדרגה  שיש לי שאלה אז כנראה שאני צריך לאשפז את עצמי כי זה לא הקב"ה זה כנראה הזיה.
לעניות דעתי אם אדם מגיע לדרגה רוחנית גבוהה ועדיין יש לו שאלות אז הוא לא שם.
כל התשובות נמצאות בתורה הקדושה רק צריך ללמוד ולחפש טוב את התשובה.
העולם נברא עם ספר הוראות מדוייק ומפורט ולנו נותר לפענח אותו.
אין שאלה בלי תשובה.

חוזר ומגיד

משתמש ותיק
אבוקה כנגדו אמר:
סיני עדיף אמר:
ספר וסופר אמר:
כבר אי אפשר להתנסח יותר בכבוד?

??

כוונתו על התחלת המשפט 'אם היית פוגש', שאינו מנוסח בזהירות יתירה, ועדיף לשנות את כותרת האשכול ל 'אם היה לך אפשרות לשאול שאלה אחת מהקב"ה מה היית שואל', וכך תחסוך את רוב התגובות בהאשכול שלא ענו על גוף השאלה הזו.
דרשתיהו פגשתיהו למגדל עוז וצור מחסה (ריה''ל בפיוט לר''ה)
כמדומה שע''פ הבן איש חי שינו ל'קראתיהו דרשתיהו' וכן נדפס ברוב המחזורים הספרדים.

אאיד אתמים

משתמש רגיל
התשובות כאן מתחלקות לשתיים
יש שרוצם תשובה על הנהגת ה' בעולמו
ואז הם תוקפים איך יש בכלל שאלות הרי הנהגת ה' באמת נשגבת מבינת בן אנוש

אבל פותח האשכול נראה שכוונתו לשאלה אחרת
או שאלה מלשון בקשה
או שאלה אישית מה מצבי האם אני צדיק או שאני צריך להשתפר במשהו
וזו היא שאלה לגיטימית לחלוטין

אני באופן אישי הייתי שואל מה הוא עיקר תפקידי עלי אדמות
תודה על האשכול

huo yuc יום טוב

משתמש ותיק
מבקש אמת אמר:
סיני עדיף אמר:
מעניין לשמוע דעת החברים
ע"ז הוא ענה לך כבר

משיב דבר

משתמש ותיק
סיני עדיף אמר:
אני אישית הייתי שואל אותו מה הוא חושב עלי אם אני ממלא את תפקידי בסך הכל כמו שצריך
את השאלה הזאת תשאל את עצמך. יש שו"ע, יש תורה, מה כ"כ קשה לך לדעת איך אתה עובד את הקב"ה?
ראית פעם עובד במפעל שלא יודע איך הוא עובד????

סיני עדיף

משתמש ותיק
פותח הנושא
משיב דבר אמר:
סיני עדיף אמר:
אני אישית הייתי שואל אותו מה הוא חושב עלי אם אני ממלא את תפקידי בסך הכל כמו שצריך
את השאלה הזאת תשאל את עצמך. יש שו"ע, יש תורה, מה כ"כ קשה לך לדעת איך אתה עובד את הקב"ה?
ראית פעם עובד במפעל שלא יודע איך הוא עובד????

בא נאמר שהיום אני עובד את השם כמו שצריך לפי השו"ע האם  אני בטוח שעל כל העבירות שעשיתי בעבר  עשיתי תשובה שלימה כבר? 
וגם על המצב בהווה יש אין ספור פרטים ודקדוקים בעבודת השם ניקח כדוגמא כוונה בתפילה  ברכת המזון כמו שצריך לימוד תורה וביטולה  יש בזה דקדוקים ודרגות בלי סוף  

חלק עליון תַחתִית