קובץ מעניין עם מדורים רבים מאד ומגוונים על הפרשה

עטסופר

משתמש ותיק
הצג קובץ מצורף קובץ דרישה וחקירה גליון קיד ואתחנן תשפ''א.pdf
תוכן הענינים
'תשובות מרן שר התורה' (עמ' 2): הלכות שביעית.
'מתיקות התורה' (עמ' 3): עניני 'ואהבת לרעך כמוך': האם מותר להקליט את חברו מבלי ידיעתו? מה עדיף, לכתוב ספר תורה לעלוי נשמת אביו, או הקמת גמ"ח לזכרו? מתי צריך להודיע לחבירו שיורד גשם? האם אפשר להוציא מהדירה שוכר שאין לו אמצעים לשלם?

'מתיקות אור השבת' (עמ' 5): דבריו נכנסו לליבי, ובאותו רגע אמרתי: ריבונו של עולם, הריני מקבל על עצמי לישועת בני שצריך לעבור כעת סדרת טפולים קשה, ולישועת הפרנסה שלי, לא ללמוד בעת התפילה וב"לכה דודי"! מעתה תהיה אצלי עת תפילה לחוד ועת תורה לחוד!

'פניני פרשת השבוע' (עמ' 7): בזיונות שהובילו לסעודה... תודה על הדו"ח! כיצד הודעה כואבת הובילה לריקוד סוער? השוטרים נקשו על הדלת...

'ליקוטים וסיפורים נפלאים' (עמ' 10): אדמו"ר כמו פעם וחסידים כמו היום מדוע האריך החתם סופר בתפילתו? בארבעים שנה לא חידשתם כלום? מה למד הגרי"ס מהסנדלר? מה אמר המלך לנסיך בעל הדמיונות? כיצד הציל הישמח ישראל יהודי מחילול שבת ומהפסדים? מדוע הקפיד המהרי"ל דיסקין שלא יהפכו את התיבות זהירותו המופלגת של החפץ חיים מכל חשש גזל ביום הראשון הוא אומלל שבאומללים, וביום השני שבע רצון...

'נפלאים מעשיך' (עמ' 14): ג'ורג'י ביקש מסיימון את המצלמה. "אני רוצה להביט בצילומים ברשותך". סיימון העביר אותה לאחיו, וזה החל לדפדף. לפתע זעק: "אוי, אני לא מאמין!!!, ריבונו של עולם, למה?"...

'שתולים בבית ה" (עמ' 15): תקשורת הדדית עם הקב"ה בכל מצב המלך שמתכתב עם נתיניו בדואר-אלקטרוני... כיצד שלח הקב"ה שיר חסידי ליהודי תועה בטקסס "מה אתם עושים כאן? בואו ורדו כולכם לבבל, ואני עמכם".

'עובדות דרבי לוי' (עמ' 19): באמצע הגיע אדם שהוא מבוגר מאאמו"ר בשנתיים, קם ממקומו ונתן לו המקום. וישבו לידו בחורים, ואברכים צעירים, ולא עלה על דעת אאמו"ר, שהם צריכים לפנות מקום לבן אדם ההוא, רק הוא צריך לקום...

'כבוד שמים' (עמ' 21): פתח השר את הדלת, וראה הרה"ק בניין מפואר לאין תכלית, ונגד פתח הבית היכל בתכלית היופי, ועל גבו פרוכת רקומה באבנים טובות ומרגליות עד להפליא. נכנס השר אל הבית בחרדה גדולה עד מאד, וכרע והשתווה ארצה שבע פעמים נגד ההיכל. הרה"ק ז"ל חרד חרדה גדולה...

'אוצר היסודות והחקירות' (עמ' 4): עניני תלמוד תורה.

'מתיקות המצוות' (עמ' 9): מה החילוק בין 'לא תחמוד' ל'לא תתאוה'? כיצד יתכן לשלוט בלב? והאם בני נח חייבים בכך?

'אורות אילת השחר' (עמ' 12): מעשים ואמרות בעניני תפילה.

'נחצבת להבת אש' (עמ' 16): בכל לימוד, הקב''ה שונה כנגדו!...

'שמחת התורה' (עמ' 17): מדוע נענש משה רבינו על מה שקראהו בנות יתרו 'מצרי'? מדוע מגלים רק את רבו של הרוצח בשגגה, ולא את חבירו?

'שלום לאוהבי תורתך' (עמ' 18): מדוע הוצרך משה להבטחה מיוחדת על המצוות שלא יכל לקיים, הרי אנוס היה?

'המעיר לארץ' (עמ' 22): הערות בפרשת השבוע אהבת התורה בש"ס.

'מרגליות שאול' (עמ' 24): האם נשים חייבות בשביתת בהמתן?

חלק עליון תַחתִית