כמה אדמורי"ם יש היום - פרוייקט משותף לחברים

חזקי

משתמש ותיק
כידוע יש היום הרבה אדמורי"ם וכדאי לדעת כמה אדמורי"ם יש ואיזה הם.

אולי רוצים לעזור לי שנרשום ביחד?

נראה לי אם מחשבנים לפי חסידות זה די קל למצוא וגם יש בהמכלול את הפרטים

למשל ויז'ניץ
ויש ויזניץ בארץ שיש 2 אדמורי"ם שתיהם בבני ברק

וגם יש ד'זיקוב ויזניץ

יש ויזניץ של אמריקה מונסי שיש מהם 9: 
    • בבורו פארק. במונסי. בקייאמישא לייק בויליאמסבורג. בירושלים, בלונדון. במונטריאול. בבית שמש ועוד תשיעי שנקרא תולדות מרדכי
ויש סרט ויזניץ שיש מהם 4
סרט ויזניץ בחיפה
סרט ויזניץ ליקווד
שאץ ויזניץ
קוסוב ויזניץ

סך הכל:
2 ויזניץ בארץ, 1 דזיקוב, 9 ויזניץ מונסי, 4 סרט ויזניץ, בסך הכל 16 אדמורי"ם ויזניץ שליט"א! 

חזקי

משתמש ותיק
פותח הנושא
יהודה יעקבזון אמר:
חזקי אמר:
ולכבוד המנהלים זה פרוייקט רציני ונא לא למחוק את זה

היות שזה רציני אצלך, העליתי לכבודך קובץ אקסל מסודר, [זה לא הכי מעודכן, אבל תמצא שם מאות]רשימת אדמורים.xls

אבל אני רוצה שכן יהיה מעודכן.....

יהודה יעקבזון

משתמש ותיק
חזקי אמר:
יהודה יעקבזון אמר:
חזקי אמר:
ולכבוד המנהלים זה פרוייקט רציני ונא לא למחוק את זה

היות שזה רציני אצלך, העליתי לכבודך קובץ אקסל מסודר, [זה לא הכי מעודכן, אבל תמצא שם מאות]רשימת אדמורים.xls

אבל אני רוצה שכן יהיה מעודכן.....

אם לקחת את זה כפרויקט, חזקה על חזקי שיעשה מלאכתו נאמנה..

חזקי

משתמש ותיק
פותח הנושא
מענה לשון אמר:
הרב @חזקי ואני לתומי חשבתי שלכל אדמו"ר בהכרח יש גם חצר, שאם לא כן אפשר להסתפק באשכול שכבר נפתח בעבר הלא רחוק בשם כמה חצרות חסידיות יש?
https://www.tora-forum.co.il/viewtopic.php?f=15&t=25381
יכול להיות אבל שם סתם העלו רשימות
ואני מציע שכל אחד יקח יוחסין אחד לכתוב על האדמורים שהם מאותו משפחה ואז נוכל להגיע למספר השלם

בן ראם

משתמש ותיק
חזקי אמר:
אתה יכול להוסיף את רשימת אברכי כולל פוניבז' או חזון אי"ש אשר יראתם תורתם וצידקתם לא פחותה בלשון המעטה מטבלאות האקסל המצורפות, למרות שאינם לובשים שיראין.
בקיצור- מה מוסיפה רשימת שמות של תואר שאין מאחוריו כלום?
וכדי שלא אובן לא נכון ע"י אחי אהובי החסידים- זה כמו תואר אברך המשמש היום גם- הובלות האברך, האברך האינסטלטור וכו'. תארים שרוקנו  לצערינו מתוכנם

חזקי

משתמש ותיק
פותח הנושא
בן ראם אמר:
חזקי אמר:
אתה יכול להוסיף את רשימת אברכי כולל פוניבז' או חזון אי"ש אשר יראתם תורתם וצידקתם לא פחותה בלשון המעטה מטבלאות האקסל המצורפות, למרות שאינם לובשים שיראין.
בקיצור- מה מוסיפה רשימת שמות של תואר שאין מאחוריו כלום?

מי אמר לך מי יותר צדיק ולמה כל דבר מריבות
תעשה אשכול נפרד למה שאתה רוצה

מתון מתון

משתמש ותיק
כמדומה שמספר האדמורי"ם בזמנינו אינו עולה על מנין 'שרי העשרות' שהיו בדור המדבר.

שואל כעניין

משתמש ותיק
מתון מתון אמר:
שואל כעניין אמר:
מתון מתון אמר:
כמדומה שמספר האדמורי"ם בזמנינו אינו עולה על מנין 'שרי העשרות' שהיו בדור המדבר.

צ"ל וכן מספר הראשי ישיבות והפראקים.
מה ענין אלו לשרי העשרות?
ומה עניין אלו?

חזקי

משתמש ותיק
פותח הנושא
הנה ספינקא, נראה לי שיש יותר אבל אני מעלה מהמכלול

ספינקא וייס -

רבי נפתלי צבי, האדמו"ר מספינקא בבורו פארק שבארצות הברית.
רבי ישראל חיים, האדמו"ר מספינקא בבני ברק. מרכז החסידות שלו ברח' דונולו בעיר.
רבי מאיר אלעזר, האדמו"ר מספינקא בבורו פארק בשדרה ה-18. חתנו של רבי מרדכי דוד רובין מססרגן. ירש את בית המדרש של חסידי ספינקא ברחוב ראשית חכמה בשכונת זיכרון משה בירושלים.
רבי אלתר בן ציון מאיר אביש, בנו של הרב יצחק אייזיק וייס, הוא האדמו"ר מספינקא רמת אהרן בבני ברק.
רבי אהרן ישראל חיים, בנו של הרב יצחק אייזיק וייס, הוא האדמו"ר מספינקא גני גד בבני ברק.

סה"כ 5 ספינקא וייס בלעה"ר

ספינקא הורביץ -
רבי מאיר אברהם אביש הורוביץ, האדמו"ר מספינקא - בית יצחק, הוא חתנו של הרב אהרן מרדכי רוטנר. ממשיך בבית מדרשו של אביו.
רבי אלעזר יצחק אייזיק הורוביץ, האדמו"ר מספינקא - תולדות צבי, חתנו של הרב יחזקאל מערץ. בחיי אביו שימש כדיין בבית מדרשו של אביו.
רבי נתן נטע זאב הורוביץ, האדמו"ר מספינקא - טבא דשמואל, חתנו של הרב יחיאל מיכל רוטנברג מקוסון. בחיי אביו שימש כרב בית המדרש זיכרון אברהם דספינקא בבורו פארק.
רבי נפתלי הורוביץ, האדמו"ר מקראלי. מנהיג 269 משפחות[2].

בני רבי ישכר דב בעריש הורוביץ:
רבי יוסף מאיר, ממלא מקום אביו. חתן רבי מנחם אליעזר זאב רוזנבוים, האדמו"ר מקרעטשניף.
רבי משה יעקב, האדמו"ר מספינקא-מאנסי, חתן רבי שמואל יעקב קאהן, האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק.
רבי אהרן דוד, האדמו"ר מזבליטוב, חתן האדמו"ר מחוסט- ויליאמסבורג.

סה"כ 7 ספינקא הורביץ בלעה"ר

ספינקא כהנא -

רבי ברוך, מכונה בשם אדמו"ר מקארלסבורג - ויליאמסבורג.

בני רבי יוסף מאיר כהנא :
רבי ברוך כהנא, אדמו"ר מספינקא אנטוורפן. חתן רבי יעקב לייזר מפשעווארסק.

רבי אברהם כהנא, בן רבי אלימלך, מכונה בשם אדמו"ר מספינקא - בית שמש.
רבי חיים אייזיק כהנא, בן רבי מנחם מנדל מספינקא-לונדון. מכהן כאדמו"ר. משתייך לחסידות ויז'ניץ מונסי.
רבי ברוך צבי רוטנר, בנו של הרב אהרן מרדכי רוטנר, משמש כאדמו"ר מבית יוסף - ספינקא בבית שמש[6]. תלמידו של רבי שמואל צבי הורוביץ.

רבי יוסף ירחמיאל, האדמו"ר מספינקא - קנדה, חתנו של האדמו"ר רבי רבי משולם פייש לאווי (השני) מטאהש, מכהן כראש הכוללים בקרית טאהש.
רבי מנחם יהודה (לייבל) כהנא, האדמו"ר מספינקא בני ברק, ממלא מקום אביו בבית מדרשו ברח' יהושע בבני ברק, חתנו של רבי חנניא יוסף רבינוביץ מפוריסוב
רבי מאיר יעקב ישראל וישורון כהנא, האדמו"ר מספינקא סוליצא, חתנו של האדמו"ר מטעמשוואר ירושלים, בית מדרשו ברח' חפץ חיים בבני ברק.
רבי יקותיאל כהנא, האדמו"ר מספינקא סאסרעגען, חתנו של רבי יהודה ניישלאס רבה של גבעת ירושלים בבית שמש.
בני רבי מרדכי דוד כהנא:

רבי אברהם יצחק כהנא, אדמו"ר מספינקא ירושלים. הוכתר בלווית אביו על ידי דודו הרב יהושע רוזנברגר[8].
רבי אליעזר ליפא כהנא, הרב של בית המדרש של אחיו הגדול האדמו"ר מספינקא ירושלים וראש הכולל של כולל חסדי דוד ספינקא
רבי חיים יהודה כהנא גר בקרית טאהש קנדה רב של בית המדרש ספינקא בקרית טאהש.
רבי אפרים דב, האדמו"ר מספינקא אשדוד. משתייך לחסידות בעלז ומכהן כר"מ בישיבת בעלז בבית חלקיה, ומשפיע לבחורים חסידים באשדוד. חתן רבי שלום יודא מהאלמין.
רבי משה מנחם, האדמו"ר מספינקא סערדנא בבני ברק, הוא חתן רבי אלימלך כהנא מספינקא ב"ב.
בני רבי אלטר כהנא :

רבי יצחק אייזיק. אדמו"ר מזידיטשוב-ספינקא בבית שמש ורב בית הכנסת "קהל חסידים אנשי ירושלים" בבית שמש.
רבי ברוך, הבן הצעיר, מכהן ברבנות בית הכנסת "זידיטשוב" בבית שמש, ובראשות ישיבת "דרכי איש" בביתר עילית.
דור שביעי
רבי יעקב שלמה כהנא (נולד תשמ"ד), בן רבי צבי הירש ב"ר אלטר, ממלא מקום אביו ברחוב תחכמוני בירושלים.

סה"כ 16 מספינקא כהנא

סה"כ 28 אדמורים מספינקא שליט"א

שש אנוכי

משתמש ותיק
לפי היקף הפרוייקט
זה צריך ממש אנתרופולוג מקצועי.
[בעל ידע בחקר אתני עם זיקה אנדוגמית].

אולי כדאי לכתוב קודם את כל שרשי החצרות - בחי' כללים,
ואח"כ להתמקד בתוכן למצוא את כל הפרטים.

חזק וברוך

משתמש ותיק
חזקי אמר:
חזק וברוך אמר:
@חזקי
מי מוגדר אצלך 'אדמו"ר'?
(ברשימה שהעלית לעיל יש רבני בית כנסת)

אוי עכשיו סיבכת אותי

אני חושב שמי שקורא לעצמו אדמור זה מספיק

טוב.
תוסיף אותי לרשימה: אדמו"ר חזק וברוך מק"ק פורום לתורה.

חזקי

משתמש ותיק
פותח הנושא
לעלוב

רבי פנחס יצחק בידרמן, האדמו"ר מלעלוב-ניקלשבורג. בית מדרשו ברחוב כפר נחום בירושלים.
רבי ישכר דוב בידרמן (רבי בערל), האדמו"ר מלעלוב פיעטרקוב. מכונה גם המהרי"ד מלעלוב או לעלוב בר-אילן (על שם בית מדרשו ברחוב בר-אילן בירושלים).
רבי שמואל שמעלקא בידרמן, האדמו"ר מלעלוב עזרת תורה, על שם השכונה בה שוכנת בית מדרשו. חתן רבי משה אדלר[3], רבה של שיכון הרבנים.

בנו הרב יהודה זונדל (נולד בי"ט בטבת תשנ"ו), שהיה כבן 12 בפטירת אביו, הוכתר כינוקא[4]. בשנת תשע"ה נשא את בתו של רבי שמשון משה שטרנברג מקוזניץ והחל לכהן כאדמו"ר[5]. הקים בית מדרש על שם אביו "קדושת שמעון" לעלוב, וכן יסד רשת כוללים "ברכת שמעון" לעלוב בעיר.
רבי יצחק, מכהן כאדמו"ר בירושלים. הקים את ישיבת "היכל אברהם" בעיר ביתר.

בני רבי שמעון נתן נטע:

הבכור, רבי אליהו עזריאל, מכהן בבית המדרש של אביו ברמת לעלוב בבני ברק.
רבי אהרן בידרמן, מכהן בבית שמש. אליו פנו מרבית החסידים.
רבי יעקב יצחק, מתגורר בירושלים וג"כ הוכתר לאדמו"ר 

בני רבי אלתר אלעזר מנחם:

הבכור, הרב דוד צבי שלמה נפתלי, אדמו"ר מלעלוב בבורו פארק.
רבי יעקב יצחק (נולד בערך ה'תשכ"ב), חתן רבי מנשה קליין, מכהן גם הוא כאדמו"ר בבורו פארק. בית מדרשו בשדרה ה-19, בנוסף יש לו בית מדרש בעיר העתיקה בירושלים.
המשפיע רבי אלימלך בידרמן.
המשפיע רבי נחמן בידרמן.

בני רבי שמעון נתן נטע, בן רבי יעקב יצחק (לעלוב-בית ישראל):
רבי אלתר ישראל, מכהן בבית מדרשו של אביו בירושלים.
רבי יוחנן, מכהן בבית שמש.
חתנו, רבי ישראל קאפ, הוא האדמו"ר מלעלוב בראנוביץ
רבי יהושע העשיל רוזנפלד[6], בן בתו של רבי משה מרדכי, הוא האדמו"ר מלעלוב-קרלין החל מפטירת אביו, רבי שמואל צבי רוזנפלד, בט"ז בתשרי ה'תש"ע. בית מדרשו ברחוב מלאכי בבני ברק.

לעלוב בראנוביץ'
רבי ישראל קאפף (חתנו של רבי שמעון נתן נטע בן רבי יעקב יצחק), מונה לממלא מקומו.

יש ינוקא נוסף בלעלוב 
ר ירחמיאל יוסף בידרמן האדמור מעלוב בעל מופת גדול חתן הרב סלומון 

בסה"כ 18 בלעה"ר אם נחשב גם ר' אלימלך המשפיע

מענה לשון

משתמש ותיק
חזק וברוך אמר:
חזקי אמר:
חזק וברוך אמר:
@חזקי
מי מוגדר אצלך 'אדמו"ר'?
(ברשימה שהעלית לעיל יש רבני בית כנסת)

אוי עכשיו סיבכת אותי

אני חושב שמי שקורא לעצמו אדמור זה מספיק

טוב.
תוסיף אותי לרשימה: אדמו"ר חזק וברוך מק"ק פורום לתורה.

אדמו"ר באינטרנט עוד לא שמענו רח"ל..

חלק עליון תַחתִית