דרוש מידע - אלו מסכתות נלמדות בישיבות מדי זמן?

תולעת ספרים

משתמש ותיק
לצורך הפצת ספר שיעוריו של אחד מראשי הישיבות זצ"ל, דרוש המידע הבא:
איפה, בכל עולם הישיבות [הליטאי וספרדי] לומדים מסכת מסויימת? כלומר - דרוש מה שיותר מחזורי לימוד של מסכתות ממה שיותר ישיבות.
הרציונל הוא, שאין כ"כ טעם לפזר בכל הישיבות ספר על מסכת אחת, לצורך הענין - גיטין, בו בזמן שהיא לא נלמדת בישיבה.
לכן ברצוני להפיץ את הספר על גיטין בישיבות הלומדות גיטין, ואת הספר על ב"ק במקומות הלומדים ב"ק, וכן ע"ז הדרך, כשכך הספר יקבל יחס, ייכרך, יישמר יחד עם הספרים השייכים למסכת, וייעשה בו שימוש בעז"ה.
תודה על כל מידע.
כרגע מענין אותי בעיקר על מסכתות בבא בתרא וסנהדרין, אולם יש בזה נפ"מ לכל המסכתות, כאשר ייצאו ספרים נוספים בעז"ה.

נדיב לב

משתמש ותיק
1. ישיבת חברון גבעת מרדכי ב"מ
2. בזכרון יעקב מתחילים ב"ב
3. גרודנא לומדים מכות..) וכ"כ בפונוביז
4. חב"ד.
5. שערי שמועות אלול תשפ"א - סוכה זמן חורף פ"ב לומדים בבא בתרא
6. וולפסון לומדים מכות באלול
7.
8.
9.

אם אפשר לכתוב מידע מה לומדים בכל ישיבה או ברשתות הכוללים הגדולים. ונוסיף כאן, כמו גם משני אשכולות מקבילים. תודה.

מכאן וכאן.

ה' הוא האלוקים

משתמש ותיק
תולעת ספרים אמר:
לצורך הפצת ספר שיעוריו של אחד מראשי הישיבות זצ"ל, דרוש המידע הבא:
איפה, בכל עולם הישיבות [הליטאי וספרדי] לומדים מסכת מסויימת? כלומר - דרוש מה שיותר מחזורי לימוד של מסכתות ממה שיותר ישיבות.
הרציונל הוא, שאין כ"כ טעם לפזר בכל הישיבות ספר על מסכת אחת, לצורך הענין - גיטין, בו בזמן שהיא לא נלמדת בישיבה.
לכן ברצוני להפיץ את הספר על גיטין בישיבות הלומדות גיטין, ואת הספר על ב"ק במקומות הלומדים ב"ק, וכן ע"ז הדרך, כשכך הספר יקבל יחס, ייכרך, יישמר יחד עם הספרים השייכים למסכת, וייעשה בו שימוש בעז"ה.
תודה על כל מידע.
כרגע מענין אותי בעיקר על מסכתות בבא בתרא וסנהדרין, אולם יש בזה נפ"מ לכל המסכתות, כאשר ייצאו ספרים נוספים בעז"ה.
ישיבות 'פני מנחם' של קהילת הגר"ש אלתר - לומדית מסכת בבא בתרא בשנת הלימודית תשפ"ב. [בחורף מתחילים חזקת הבתים]
ישיבות גור - לומדים את כל הש"ס, אבל לא נראה לי שהספר הנ"ל יהיה רלוונטי.

נכד גדולים

משתמש רגיל
כוללי פוניבז', רשב"י, חזון איש, -התחילו חולין בחורף תשפ"ב
כוללי עטרת שלמה -אוחזים באמצע חולין

חלק עליון תַחתִית