נתיב, נט פרי, או אתרוג. מהי תוכנת הסינון המומלצת ביותר?

נתיב, נט פרי, או אתרוג. מהי תוכנת הסינון המומלצת ביותר?

• אני מרוצה מנתיב.

קולות: 17 5.9%
  • אני מרוצה מנט פרי.

קולות: 249 86.2%
  • אני מרוצה מאתרוג.

קולות: 17 5.9%
  • אין לי חסימה.

קולות: 5 1.7%
  • אני ממליץ על חסימה אחרת. [נא לכתוב תגובה איזה חסימה מומלצת על ידך].

קולות: 8 2.8%

• סה"כ בוחרים
    289

יאיר

משתמש ותיק
לפי הידוע לי מבחינת איכות הסינון וחוסר סיכונים

נט פרי הכי טובה
אח"כ נתיב
אח"כ אתרוג

ממילא (ה'יתרון' של אתרוג על האחרות הוא שיש יותר דברים פתוחים כנראה).

יאיר

משתמש ותיק
ניסית לבקש פתיחה?
זה חדש לי ודי תמוה ונ"ל שרוב מנויי נתיב פתוחים לפורום אוצה"ח.

בכ"א ידוע לי שנתיב חסמו כמה משתמשים (בלבד) לפורום אחר ונשארו חסומים אליו גם לאחר בקשת פתיחה, והסיבה לא ברורה כלל. מה שמסביר את התופעה הנ"ל.

אריק

משתמש ותיק
פותח הנושא
יאיר אמר:
ניסית לבקש פתיחה?
זה חדש לי ודי תמוה ונ"ל שרוב מנויי נתיב פתוחים לפורום אוצה"ח.
מלך הבשן אמר:
יאיר אמר:
חסרון בנטפרי - פורום אוצה"ח חסום.
גם בנתיב [עכ''פ לע''ע] חסום!
מעולם לא שמעתי שנתיב חוסם את פורום אוצה"ח.
אצלי יש נתיב, והפורום פתוח.

בני ברקי

משתמש רגיל
אני מחובר לנתיב ובדקתי עכשיו שוב וראיתי שחסום לי להכנס לפורום אוצה"ח.
מה צריך לעשות כדי שאוכל כן להכנס ללא חסימה של נתיב????
אדרבה.

יהודי

משתמש ותיק
כדאי שכאו"א יכתוב בדיוק מה היתרונות והחסרונות של כל א', אחרת זה שמאן דהו טוען שסינון מסוים יותר טוב לא מוסיף לידיעת הענין על בוריו.

עילום

משתמש חדש
יהודי אמר:
כדאי שכאו"א יכתוב בדיוק מה היתרונות והחסרונות של כל א', אחרת זה שמאן דהו טוען שסינון מסוים יותר טוב לא מוסיף לידיעת הענין על בוריו.
בנטפרי מה שיש כבר ידוע
מה שאין אפשר לקרוא בנטפרדנס
http://wiki.netfree.link/index.php/מה_לא_טוב_לי_בנטפרי

ארזי ביתר

משתמש רגיל
לפי הבנתי ההבדל ביניהם הוא כזה:

נתיב - רשימה לבנה - רשימת אתרים מאושרים. כלומר, יש X אתרים שהם בלבד מאושרים לשימוש. ממילא, אתרי הזוהמה שנפתחים חדשים לבקרים, חסומים באופן ודאי.

אתרוג - רשימה שחורה - רשימת אתרים חסומים. כלומר, יש X אתרים שהם חסומים. ממילא, אם ח"ו נפתח אתר זוהמה חדש, לא בטוח שהוא יהיה חסום.

החסרון של נתיב הוא, שיש אתרים שבאופן עקרוני יכולים להיות פתוחים חלקית, אך אינם נמצאים ברשימת האתרים המאושרים. ואת זה פתרו בנטפרי, ע"י שכל דף שאדם פותח, עובר סינון מיידי, ואם יש אפשרות לפתוח רק את חלקו, הרי שהם מסננים בגוף הדף, את הטקסטים או התמונות הבעייתיים.

ויבואו המבינים ויעירו...

יאיר

משתמש ותיק
מה שכתבת לגבי אתרוג היה קצת נכון פעם לגבי רימון.

[הסינון (גם) ברימון נעשה גם אוטומטי ע"י מציאת מילים וכו']

ארזי ביתר

משתמש רגיל
יאיר אמר:
מה שכתבת לגבי אתרוג היה קצת נכון פעם לגבי רימון.

[הסינון (גם) ברימון נעשה גם אוטומטי ע"י מציאת מילים וכו']
יבאר נא כבודו, מה המצב היום, ומה ההבדלים בין חברות הסינון?

לענ"ד, הסבר זה הוא המכבד ביותר לגבי חברות הסינון השונות. כי אם נאמר שההבדל ביניהן הוא ההחלטה מה צריך לסנן ומה לא, אבוי לנפש מנהלי אתרוג.

ושמא, ההסבר הוא בכלל שלישי...

יאיר, האר עינינו!!!

יאיר

משתמש ותיק
האמת שזה משתנה שם (באתרוג) כל הזמן, עכשיו הם הוציאו 'רובוט' שסורק מיידית את התמונות והטקסטים ומסנן מה שצריך.

באתרוג אין מצב להיתקל ח"ו באתרי זוהמה וכפי הנראה הם משתמשים בשיטת נתיב שרק אתרים שנבדקו נפתחים.

אתרים שנמצאו בסדר עדיין נסרקים ע"י הרובוט (התוכן החדש שמתווסף שם) והנלע"ד כתבתי ולא שאני יודע בבירור את כל הפרטים אך כך זה נראה.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
יש לי נתיב, ואיני מצליח להבין השיקולים שלהם כלל וכלל. יש אתרים שהם אינם מוכנים לפתוח בשום אופן, או שהם מזהירים שיש בהם בעיות, הגם שראיתי אותם במחשבים אחרים ולא ראיתי בהם שום בעיות כלל וכלל, ויש אתרים שהם יותר בעיותיים לדעתי והם פותחים אותם בלי לשאול שאלות.
גם מה שהם פותחים לכולם בלי שנשאלו אין לו תמיד הגיון הנראה.
רק לדוגמא, הם אינם מוכנים לפתוח גוגלבוקס כלל, שהוא אתר הנצרך פעמים לעוסק בעריכה תורני. שאלתי על זה ולא שמעתי על שום בעיות בזה, וכפי מה שראיתי במחשבים אחרים זה באמת נקי.

יאיר

משתמש ותיק
בגוגלבוקס מצויים גם ספרי חילונים ואולי נתיב לא הצליחו לסנן אותו כראוי.

יהודי

משתמש ותיק
כדאי שיכתבו את החסרונות כדי שנדע אם כדאי לעבור או להישאר עם החסרונות הקיימים.
אתחיל, אני נמצא באתרוג במסלול היעיל [זה המסלול הכי שמור שלהם], וישנה בעיה לעיתים [דווקא בתקופה האחרונה פחות] שבחיפוש עולה הדף הרגיל של גוגל שאי אפשר לסננו [בדר"כ הם מנווטים את אתר החיפוש לאתר חיפוש כשר בעצם או לחיפוש גוגל מסורס שהם שולטים בו], פרט לכך זה די חסום וכמעט דבר לא פתוח בו [כמובן למעט אתרא קדישא הדין], ויש לבדוק אם יועיל למי שצריך אתרים פתוחים לצורך פרנסה [יש שם גם אפשרות לפתוח אתרים מסויימים]. מעניין לשמוע אם בעיה זו קיימת גם אצל אחרים.

אריק

משתמש ותיק
פותח הנושא
יאיר אמר:
לפי הידוע לי מבחינת איכות הסינון וחוסר סיכונים

נט פרי הכי טובה
אח"כ נתיב
אח"כ אתרוג

ממילא (ה'יתרון' של אתרוג על האחרות הוא שיש יותר דברים פתוחים כנראה).
אכן התוצאות של הסקר הקטן שלנו מראה תוצאה חד משמעית.
"נט פרי" מובילים, ובפער גדול מהמתחרים.

יהודי

משתמש ותיק
כעת התעניינתי במעבר לשם, ואמרו לי שפתוח שם אתר הנקרא "כיכר השבת" [לזכרו תסלוד כל נפש], זה נכון?

אחד התלמידים

משתמש ותיק
פורום אוצה"ח חסום בנטפרי, וממילא מסתבר שיש כאן אחוז יותר גדול של משתמשי נטפרי מבציבור הרחב.

יאיר

משתמש ותיק
יהודי אמר:
כעת התעניינתי במעבר לשם, ואמרו לי שפתוח שם אתר הנקרא "כיכר השבת" [לזכרו תסלוד כל נפש], זה נכון?
איפה? בנטפרי לא מסתבר כלל..

נחלים

משתמש רשום
כאחד שהתנסה בסינונים השונים, אני יכול לומר לכם בפה מלא:
יש אינטרנט ויש נטפרי!
מושגים אחרים לגמרי של רמת סינון יכולת טכנית וידע בתכנות ויראת שמים מעל הכל!
ולפרטים:
אתרוג היא מהדורה מתחרדת של רימון שמטרותיה עסקיות! וכנותני שירות הם מספקים לציבור החרדי אינטרנט ברמות סינון שונות:
הרמטי - רשימת אתרים לבנה מצומצמת הכוללת מיילים ובנקים קופות חולים ואתרי נייעס חרדים - הסינון הוא מעולה בעיקרון אך המסורבלות בכך שהכל חסום גורם לרוב האנשים להשתדרג ולעבור לדרגה נמוכה יותר!
יש מסלולים שונים בהם אתרי קניות - אתרי תיירות - וכו' עד אתרי בילוי שרק את התועבות הוציאו וכל השאר נשאר!
יש גם מסלול 'נטו שלי' שאפשר לפתוח באופן אישי אתרים שנצרכים לכם אבל זה באחריותכם!!!
לאתרוג מנוע של בינה מלאכותית המסננת באופן טבעי דברים לא רצויים בהתאם לרמת הסינון שלכם, וכמו בכל דבר מלאכותי התוצאות הם לא 100%!
הסינון של אתרוג-רימון הוא ברמת הספק (אי אפשר לעוקפו) אך יחד עם זאת אפשר עם הנייד להתחבר לווי פי של אינטרנט פרוץ לא עלינו!
ניתן גם להוסיף תוכנה של אתרוג המבודדת את המחשב שיוכל לגלוש רק בספק אתרוג!
אחד הבעיות המרכזיות באתרוג שהמדד אצלם מה טוב ומה גרוע לא נולד בבית ספרנו...

נתיב התחילה כחברה אידיאולוגית שחבריה נמנים על הציבור החרדי, ואכן בשנים הראשונות עשו כל מאמץ שהסינון יהיה הרמטי.
שיטת הסינון בנתיב היא רשימה לבנה בהתאמה אישית כאשר בכל חודש ישנו סכום מוגבל של אתרים שאתה יכול לפתוח חינם והשאר תמורת כמה שקלים כל אתר.
באופן טכני הסינון של נתיב יושב על המחשב עצמו והוא מוגן גם כשגולשים בווי פי של השכנים!
יש אפשרות להתחבר לספק שמספק רק למי שישי נתיב על המחשב.
חוסר המקצועיות של האנשים שם הביא כמה פעמים נפילות שהמחשב נפתח לפתע לכל מיני אתרים ועד להפעלת התוכנה של נתיב בפעם הבאה אתם בסיכון!
יש את נתיב 4 שהוא הרבה יותר מקצועי ויש לו גם בינה מלאכותית ולא ידוע לי על נפילות בתוכנה זו.
הבעיה המרכזית בנתיב היא שהיא נמכרה למשקיעים חיצונים שמטרתם כלכלית ובשלב מסוים הם הפסיקו להתאמץ על שלימות ויותר ויותר אפשרו לפתוח אתרים מפוקפקים 'באחריות הלקוח'...

עד שחמל הקב"ה על עמו ונכנסו לעובי הקורה אנשים יראים ושלמים אשר יד ושם להם בהנסות תוכנה וזכו לחולל את המהפכה בהקמת נטפרי אשר למרות כל המנועים והשכלולים האוטומטיים אינם מסתפקים בכך ובודקים באופן אנושי כל תמונה ותמונה וכן כל אתר עובר סינון, והעיקר שהם נשמעים באופן אבסולטי להוראות הועדה שמונתה ע"י גדולי ישראל לענין זה ללא כל פאליטיקה.
זאת ועוד... שזה גם האינטרנט הכי נגיש ונותן את כל האפשרויות לכולם, וכל מה שנבדק - נפתח לכולם!!

זוהי מפת הסינונים פחות או יותר יתכן שהיו שינויים בזמן האחרון כי מאז נטפרי לפני שנה וכמה חודשים - אני לא נוגע במחשב בלי סינון של נטפרי!!!
משום 'איכא דרכא אחרינא'!!!

אחד התלמידים

משתמש ותיק
אני רואה הרבה על וודעת הרבנים מאחורי הסינונים השונים, אבל האם ידוע למישהו מי הם הרבנים העלומי שם?

אחד התלמידים

משתמש ותיק
מרדכי אמר:
אחד התלמידים אמר:
אני רואה הרבה על וודעת הרבנים מאחורי הסינונים השונים, אבל האם ידוע למישהו מי הם הרבנים העלומי שם?
ראה כאן http://atchalta.org/he/compare-internet-providers/
מובא שם רשימה של רבנים תחת הכורת "כשרות". אבל לא נראה שזה רבנים המפקחים על הסינון ומעורבים בההחלטות באופן מעשי, אלא רבנים שהסכימו לסינון זה באופן כללי, וגם זה לא ברור עד כמה זה עדכוני. קשה להאמין שהיום הרב ניסים קרליץ או הרב משה שטרנבוך מעורבים בנתיב באופן פעיל הגם שהם בהרשימה, וכש"כ לא "הרב שמואל הלוי וואזנר זצוק"ל".
שאלתי מי הם הרבנים המורים באופן מעשי על כל שאלה.

חלק עליון תַחתִית