פנסיה לעצמאים

שלום וברכה לחברי הפורום שיחיו

אשמח לקבל מידע מהימן על פנסיה לעצמאים [איפה כדאי וכו']
או לחילופין על סוכן או יועץ שיוכל לעזור בנ"ל

תודה רבה

מסיח לפי תומו

משתמש ותיק
אין לי המלצה
אבל צריך לדעת שיש הבדל בין סוכן ליועץ.

סוכן עובד מטעם חברת ביטוח והוא לא אוביקטיבי.

יועץ פנסיוני זה אדם בעל רשיון ייעוץ שאסור לו על פי חוק לקבל טבות הנאה מחברות הביטוח והוא מייעץ על פי הנתונים האישיים שלך, לפי מה שמתאים לך.

ממליץ לך לקרוא קצת על קרנות פנסיה ומסלולים. (יש באתר פרוג למשל. יש גם ספרים ואתרים אחרים)

חשוב לדעת שההבדל בין קרנות הפנסיה והמסלולים השונים יכול להצטבר לאחר כמה עשרות שנים להבדל של מאות אלפי ואף מליוני שקלים!! ללא גוזמה.

גדולה שימושה יותר

משתמש ותיק
פותח הנושא
קראתי קצת
אבל ללמוד את הנושא זה מקצוע בפני עצמו [יועץ פנסיוני...] ולכן אני רוצה המלצה איזה מסלול בגדול כדאי

מסיח לפי תומו

משתמש ותיק
זה קצת דומה לאדם ששואל איפה כדאי לקנות דירה בהשקעה.
אי אפשר לענות "תשובה בגדול". זה תלוי בהמון דברים ותלוי גם בתפיסות עולם של משקיעים.

אני הקטן יכול להסב את תשומת לבך לשני דברים עיקריים.

א. דמי ניהול. כדאי מאד להתמקח על הדמי ניהול. כל עשירית אחוז יכולה להיות אלפי שקלים בזמן הפרישה (תלוי בגיל שלך) תרבות המיקוח בשוק הפנסיה מזכירה קצת את שוק מחנה יהודה. תדרוש ותתמקח עד שהגעת לקצה היכולת. אם לא תדרוש יגבו ממך סכום גבוה. אני מכיר המון אנשים ששלמו דמי ניהול גבוהים וברגע שבקשו מקרן הפנסיה להוריד את דמי הניהול, הורידו להם מיד. מעשים שבכל יום.

ב. לאחרונה יש הרבה ביקוש למסלולים מנייתיים. גם בציבור שלנו ולכן לאחרונה נפתחו מסלולים כאלו עם הכשר בהרבה חברות.
[אנשים פשוט הבינו שבמסלול מחקה מדד S&P 500 לדוגמה, מסתבר מאד שלטווח ארוך הרווח יהיה בערך 7% לשנה. כך היה בכל ה100 שנה האחרונות. לתקופות קצרות היו צניחות אבל לתקופות של 15 שנים בכל 15 שנה שתבחר, היה רווח ממוצע של 7%. וצריך לזכור שזה 7% ריבית גם מהרווח של השנה הקודמת. (אקספוננציאלי)
זה על קצה קצהו של המזלג תשובה לשאלה "איזה מסלול בגדול כדאי". כמובן שאת כל השאלות תשאל יועץ פנסיוני מורשה שיענה לך על כל השאלות]
בהצלחה.

בלויא

משתמש ותיק
א. שווה להוציא כסף על פגישה עם מומחה. מדובר פה על המון המון כסף ולא כאן המקום לחסוך בזה.
ב. יש מסלולים שמקבלים את הפנסיה בתור קצבה חודשית, שזה לכאורה מעלה גדולה.
ג. בסוגיית השתדלות ובטחון כמובן תעשו מה שלבכם אומר.
בהצלחה !

מרדכי מהצפון

משתמש ותיק
אגב, עפ"י החוק משנת 2017 על עצמאים להפריש לפנסיה באופן עצמאי,

יש איזה גוף שמפקח על זה, ואם אני לא אפריש לפנסיה יעשו לי בעיות ??

Elhanan

משתמש ותיק
מומלץ בגיל צעיר לעשות פנסיה על מניות (סיכון גבוה), עד לא מזמן לא היה אפשות לסיכון גבוה בתוכנית כשרה, היום ידוע לי שיש תוכנית כזה בהפניקס (מחקה מדד s&p500) בכשרות בדץ העדה החרדית.

לגבי מדד s&p500 זה מדד של 500 החברות הגדולות ביותר בהרה"ב, כל חברה לפי השווי שלה ככה החלק היחסי שלה במדד, לפי העבר המדד מביא לתשואה של יותר מ10% בשנה, גם בשנת הקורונה שנפל המדד ב30% המדד בסוף השנה חזר ואף הביא תשואה של 12% בקירוב.

אברהם ק.

משתמש חדש
פנסיה מורכבת משני חלקים א. השקעה ב. ביטוח
סוכן / יועץ פנסיוני יתן עזרה רק בנושא הביטוח אבל יפספס לחלוטין את נושא ההשקעות , כמו שכתבו פה.
נושא הביטוח הוא פשוט מאד ללמידה. נושא ההשקעות גם שווה להשקיע בו
אפשר לקבל עדכונים במייל הזה [email protected] על קרנות כשרות מנייתיות.

חלק עליון תַחתִית