רמז לגבי החלום של יוסף

דברי יושר

משתמש ותיק
בעניין מה שאמר יעקב ליוסף, "מה החלום הזה אשר חלמת",
ופרש"י, שתמיהתו הייתה מכיוון שהשמש והירח הם כנגד יעקב ורחל, ורחל הרי כבר מתה,
מפורסם רמז נאה, המראה כיצד דברי רש"י טמונים בפסוק,
ע"י שהמילים שאמר יעקב בשינוי הרווחים, עולים "רחל מתה":
"מה החלום הזה אשר חלמת הבא נבוא וכו'"

האם מישהו מחכמי הפורום יודע לומר את מקור הרמז?

לבי במערב

משתמש ותיק
המקור הראשון שמצאתי, לפו"ר, הוא משנת תשמ"ט (הקודמת ביותר מעשור למש"כ ב'ברכת אשר' שם).
אמנם מסתבר של'שיטת הדילוגים' יש השפעה על 'תגלית' זו, אך - לכאורה - מקורה הישיר אינו ממנה.

לבי במערב אמר:
המקור הראשון שמצאתי, לפו"ר, הוא משנת תשמ"ט (הקודמת ביותר מעשור למש"כ ב'ברכת אשר' שם).
אמנם מסתבר של'שיטת הדילוגים' יש השפעה על 'תגלית' זו, אך - לכאורה - מקורה הישיר אינו ממנה.
דכורני כד הוינא טליא, ואז הומצא התכנה של הדילוגים, והוא התראין במשפחה ואמר שהם גילו את זה על ידי התכנה.

יחיה

משתמש ותיק
עיין המצורף פה:

קבצים מצורפים

• אוצר החכמה_באור התורה - ז - בטאון_25.pdf
    272.8 KB · צפיות: 5
  • אוצר החכמה_באור התורה - ז - בטאון_31.pdf
    358.5 KB · צפיות: 6

יראתי בפצותי

משתמש ותיק
רמזים על פי שינוי חלוקת המילים יש כבר מהראשונים, וכבר ברמב"ן עה"ת יש כעין רעיון זה. בניגוד לדילוגים שמאוחרת עד דור לפנינו.

דברי יושר

משתמש ותיק
פותח הנושא
אני לא מרגיש שאני מתחבר כל כך לגילויים המתגלים ע"י תוכנת הדילוגים.

רמזים שמתגלים ע"י שינוי הקריאה, כמו הנ"ל, ואחרים שמוכרחים עוד יותר ממנו (כמו שהבאתי למשל בפרשת ויחי עה"פ ולו יקהת עמים), הם בדר"כ הגיוניים מצד עצמם, ולכן הם נראים לי קריאה סבירה של הפסוק.

משא"כ גילויי התוכנה הנ"ל, אין בהם שום קריאה סבירה מצד עצמם, ואפשר למצוא אלפים כמותם גם בספר פו הדוב, ובכל ספר אחר.
הוכחתם היא רק ע"י שכיחות סטטיסטית גבוהה יותר מאשר בספרים אחרים, מה שאומר שאין שום הוכחה על כל דילוג ספציפי שנמצא שאכן יש לו משמעות אמיתית.
לכן הם אולי מהווים הוכחה לתורה מן השמים, למי שזקוק לכך, אבל עבורי הם לא מהווים לימוד תורה!

דברי יושר

משתמש ותיק
פותח הנושא
כיצד מפרשים? בדילוגים?
אני מכיר שמפרשים בדמע - במעורב - ללא רווחים, ולא שמעתי בדילוגים, אשמח לשמוע מקור לזה.

(יש דילוגים שמוכרחים מצד עצמם מעט יותר, כמו הדילוגים של הרב ויסמנדל שנכתבו ברוה"ק, אבל לא הדילוגים של התוכנה)

קדמא ואזלא

משתמש ותיק
דברי יושר אמר:
כיצד מפרשים? בדילוגים?
אני מכיר שמפרשים בדמע - במעורב - ללא רווחים, ולא שמעתי בדילוגים, אשמח לשמוע מקור לזה.

(יש דילוגים שמוכרחים מצד עצמם מעט יותר, כמו הדילוגים של הרב ויסמנדל שנכתבו ברוה"ק, אבל לא הדילוגים של התוכנה)
אכן לזה התכוונתי, לא לדילוגים אלא לשינוי הרווחים בדומה ל'רחל מתה', עי' הכתב והקבלה ועוד.

הכתב והקבלה דברים פרק לד
ולא היה נקרא וימת משה רק תיבות אחרות וכו'

יראתי בפצותי

משתמש ותיק
דברי יושר אמר:
לענ"ד אפשר לקבל את שיטת הדילוגים, ואפשר לדחות זאת, אין אפשרות לקבל בדווקא את של הרב ויסמנדל עם הטיעון ה"לוגי" רוח הקודש.

יחיה

משתמש ותיק
דברי יושר אמר:
כיצד מפרשים? בדילוגים?

על עניין הזה, עיין המצורף פה:

קבצים מצורפים

• אוצר החכמה_מסכת אבות עם פירוש דבר ירושלים - שוורץ, יואל בן אהרן_163.pdf
    219.8 KB · צפיות: 3
  • אוצר החכמה_עידן המחשב ולקחיו - שוורץ, יואל בן אהרן_22.pdf
    230.7 KB · צפיות: 3

דברי יושר

משתמש ותיק
פותח הנושא
יראתי בפצותי אמר:
דברי יושר אמר:
לענ"ד אפשר לקבל את שיטת הדילוגים, ואפשר לדחות זאת, אין אפשרות לקבל בדווקא את של הרב ויסמנדל עם הטיעון ה"לוגי" רוח הקודש.
הטיעון שלי לא היה קשור כלל לרוה"ק, עיין שוב במה שכתבתי.

אני גם לא טענתי שאני לא מקבל את שיטת הדילוגים.
כנראה שהיא מוכחת מבחינה סטטיסטית (למרות שלא בדקתי את זה בעצמי, אבל אני סומך על אנשים נאמנים לי שבדקו זאת), ואם אכן זה כך, אזי יש בה משהו. טענתי הייתה שאני לא מתחבר לעיסוק בזה כקריאה של התורה, זה אולי הוכחה לתורה, אבל לענ"ד איננו לימוד תורה, משא"כ הרמזים האחרים הם לימוד ממש.

יחיה

משתמש ותיק
דברי יושר אמר:
יראתי בפצותי אמר:
דברי יושר אמר:
הטיעון שלי לא היה קשור כלל לרוה"ק, עיין שוב במה שכתבתי.

אני גם לא טענתי שאני לא מקבל את שיטת הדילוגים.
כנראה שהיא מוכחת מבחינה סטטיסטית (למרות שלא בדקתי את זה בעצמי, אבל אני סומך על אנשים נאמנים לי שבדקו זאת), ואם אכן זה כך, אזי יש בה משהו. טענתי הייתה שאני לא מתחבר לעיסוק בזה כקריאה של התורה, זה אולי הוכחה לתורה, אבל לענ"ד איננו לימוד תורה, משא"כ הרמזים האחרים הם לימוד ממש.

מניין להגביל את התורה הקדושה? וכי הרב וייסמנדל לא עסק בתורה? נוכל לומר רק שהם אולי פרפראות תורה, וכעין גמטרייה.

אגב, רחמ"ד וייסמנדל עצמו זצ"ל, גילה הדבר, שמדובר אצלו בגילוי שמימי, ראה המצורף פה.

לענ"ד, קשר ישנו, בין המסירות נפש מפורסמת שלו בשואה, לעשות להציל בני ישראל, לבין גילוי פלאי הרמזים באותיות תורה:
הרי "ישראל" אמרו הקדמונים, כי הוא ר"ת יש ששים ריבוא אותיות לתורה, והם כנגד ששים ריבוא ישראל, כי כל נשמה יש לה אחיזה באות אחד מהתורה הקדושה.
נמצא אפוא שבמסירות נפש להציל גופות של בני ישראל, אשר מספרים ס' ריבוא, זכה לאור של נשמות כל בני ישראל, שאחיזתם בס' ריבוא אותיות שבתורה, וע"כ נספו מספר שש מאות ריבוא ישראל: 6,000,000, לפי שרח"ל, גזירת כליה הייתה, וכעין הדור המדבר ממש.
לפני שנים מעטות נודע אף, כי מי שלמעשה השבית ועצר בפעולותיו את השואה, ואשר בגללו הפסיקו משלוחי רכבות אושוויץ, שבזה הציל את שארית הפליטה, היה הרב וייסמנדל.

קבצים מצורפים

• אוצר החכמה_איש חמודות -תולדות רבינו חיים מיכאל דוב וויסמאנדל- - וייסמנדל, אברהם חיים אליהו_80_87.pdf
    2.9 MB · צפיות: 2

יראתי בפצותי

משתמש ותיק
יחיה אמר:
לפני שנים מעטות נודע אף, כי מי שלמעשה השבית ועצר בפעולותיו את השואה, ואשר בגללו הפסיקו משלוחי רכבות אושוויץ, שבזה הציל את שארית הפליטה, היה הרב וייסמנדל.
אשמח למקור רציני, למה שנראה כאגדה מנותקת מהמציאות, לכל מי שמעט קרא על ימים נוראיים אלו.

דברי יושר

משתמש ותיק
פותח הנושא
יחיה אמר:
דברי יושר אמר:
מניין להגביל את התורה הקדושה? וכי הרב וייסמנדל לא עסק בתורה? נוכל לומר רק שהם אולי פרפראות תורה, וכעין גמטרייה.
לא הגבלתי את התורה (אני לא מבין בדיוק מה הכוונה)...

אני רק חושב שכאשר אנו מדברים על דילוגים כמו ארבעת המינים הנרמזים בתחילת כל החומשים באופן שווה, או שמותיו של הקב"ה המרומזים כנ"ל, אזי יש טעם ועניין לשבת לדון למה מין זה נרמז כאן ומין אחר נרמז דווקא בחומש אחר, ומדוע שם זה שייך דווקא לחומש זה וכדו', והרי זה תורה ממש.

אבל אני לא מוצא טעם להתפעל מטבלה העוסקת למשל בנושא הגרעין האיראני, ומציגה דילוגים שונים בנושא שמתקבצים לאותו חלק של הספר, ולדון בסדר הדברים וכדו', כשאותה טבלה בדיוק יכולה להופיע גם בספר פו הדוב כמו שכבר הזכרתי, וכן היה אפשר למצוא טבלאות מפליאות ומדהימות על דברים שלא קרו ולא יקרו, ולכן לא שייך לייחס לה שום משמעות אמיתית, מלבד עצם זה שניכר שיש כאן תופעה כללית, שסטטיסטית נמצאים בחומש יותר טבלאות מתאימות למציאות מאשר בספרים אחרים.

יחיה

משתמש ותיק
יראתי בפצותי אמר:
יחיה אמר:
אשמח למקור רציני, למה שנראה כאגדה מנותקת מהמציאות, לכל מי שמעט קרא על ימים נוראיים אלו.

מדובר באמת לאמיתה. הדברים נבדקו ונחקרו היטב. מקורות שביקשת - קיבלת מקצתם (באנגלית):

https://www.youtube.com/watch?v=qC1qWkDDEYI
https://www.youtube.com/watch?v=tVKpstTvUK8
https://www.youtube.com/watch?v=f0476EgofPE
https://www.youtube.com/watch?v=QXGm7b--gYw
http://www.popflock.com/learn?s=Rudolf_Vrba

יחיה

משתמש ותיק
דברי יושר אמר:
יחיה אמר:
דברי יושר אמר:

אני רק חושב שכאשר אנו מדברים על דילוגים כמו ארבעת המינים הנרמזים בתחילת כל החומשים באופן שווה, או שמותיו של הקב"ה המרומזים כנ"ל, אזי יש טעם ועניין לשבת לדון למה מין זה נרמז כאן ומין אחר נרמז דווקא בחומש אחר, ומדוע שם זה שייך דווקא לחומש זה וכדו', והרי זה תורה ממש.

אבל אני לא מוצא טעם להתפעל מטבלה העוסקת למשל בנושא הגרעין האיראני, ומציגה דילוגים שונים בנושא שמתקבצים לאותו חלק של הספר, ולדון בסדר הדברים וכדו', כשאותה טבלה בדיוק יכולה להופיע גם בספר פו הדוב כמו שכבר הזכרתי, וכן היה אפשר למצוא טבלאות מפליאות ומדהימות על דברים שלא קרו ולא יקרו, ולכן לא שייך לייחס לה שום משמעות אמיתית, מלבד עצם זה שניכר שיש כאן תופעה כללית, שסטטיסטית נמצאים בחומש יותר טבלאות מתאימות למציאות מאשר בספרים אחרים.

מדבריכם ניכר, שלא עסקתם והעמקתם בנושא ברצינות. אין טענות, אלא שהעובדות: "כשאותה טבלה בדיוק יכולה להופיע גם בספר פו הדוב כמו שכבר הזכרתי, וכן היה אפשר למצוא טבלאות מפליאות ומדהימות על דברים שלא קרו ולא יקרו", פשוט אינם נכונים.

יראתי בפצותי

משתמש ותיק
יחיה אמר:
יראתי בפצותי אמר:
יחיה אמר:

מדובר באמת לאמיתה. הדברים נבדקו ונחקרו היטב. מקורות שביקשת - קיבלת מקצתם (באנגלית):

אינני דובר אנגלית, לא פתוח ליוטיוב, אבל כבר הובנה רמת הראיות....

דברי יושר

משתמש ותיק
פותח הנושא
יחיה אמר:
דברי יושר אמר:
יחיה אמר:

מדבריכם ניכר, שלא עסקתם והעמקתם בנושא ברצינות. אין טענות, אלא שהעובדות: "כשאותה טבלה בדיוק יכולה להופיע גם בספר פו הדוב כמו שכבר הזכרתי, וכן היה אפשר למצוא טבלאות מפליאות ומדהימות על דברים שלא קרו ולא יקרו", פשוט אינם נכונים.
דווקא עסקתי הרבה בנושא, ודיברתי עם אנשים שעסקו בניסויים מדעיים מסודרים בנושא,
אשמח אם תחכים אותי מה בדיוק לא נכון במה שכתבתי, ומנין לך.

יחיה

משתמש ותיק
דברי יושר אמר:
יחיה אמר:
דברי יושר אמר:

לבד עיסוק נרחב בנושא, בספרים וכו' זכינו בס"ד רבות לדון על כך ללא אמצעי, עם מי שיכולים להגדיר כרב וייסמנדל של דורנו, האיש שלמעשה המציא אפשרות של בדיקת דילוגי האותיות והקודים במחשב, מחולל השיטה ואביה (וכל המומחים תלמידיו), היינו פרופסור אליה ריפס שיחיה.
הממצאים בצופן, היוצאים בבדיקות מקצועיות, והתגליות שמופיעות אחרי מדידות מבוקרות, אשר בהם מתייחד דילוגי האותיות שבתורה: 
1. לא יימָצאו בשום ספר אחר בעולם.
2. לא יימָצאו בשום דבר שלא קרה ולא יקרה.
העניין נוּסה ונחקר שוב ושוב, עפ"י קריטריונים מדעיים, מוקפדים ומחמירים מאוד, ולמעשה, אין ספק כלל בו. 

דברי יושר

משתמש ותיק
פותח הנושא
יחיה אמר:
דברי יושר אמר:
יחיה אמר:
לבד עיסוק נרחב בנושא, בספרים וכו' זכינו בס"ד רבות לדון על כך ללא אמצעי, עם מי שיכולים להגדיר כרב וייסמנדל של דורנו, האיש שלמעשה המציא אפשרות של בדיקת דילוגי האותיות והקודים במחשב, מחולל השיטה ואביה (וכל המומחים תלמידיו), היינו פרופסור אליה ריפס שיחיה.
הממצאים בצופן, היוצאים בבדיקות מקצועיות, והתגליות שמופיעות אחרי מדידות מבוקרות, אשר בהם מתייחד דילוגי האותיות שבתורה: 
1. לא יימצאו בשום ספר אחר בעולם.
2. לא יימצאו בשום דבר שלא קרה ולא יקרה.
העניין נוּסה ונחקר שוב ושוב, עפ"י קריטריונים מדעיים, מוקפדים ומחמירים מאוד, ולמעשה, אין ספק כלל בו. 
גם אני זכיתי לדבר עם אנשים שהיו קשורים לביצוע הניסויים המדעיים.

דילוגי אותיות ניתן למצוא בכל אוסף של אותיות, בין על דברים שאכן קרו, ובין על דימיונות שלא אירעו מעולם. את זה יכול לבדוק היום כל אחד באמצעות מחשב פשוט (את הניסויים בנושא בתחילת הדרך עשו בתקופה שניסוי רציני הצריך שבועיים עבודה רצופה של מחשב, כשבאמצע הוא נכבה פעמים רבות והיה צריך להתחיל מההתחלה...).

מה שמיוחד בתורה הקדושה, הוא ההצטברות הסטטיסטית של צירופים שאכן אירעו, שזה הרבה מעבר למה שנמצא בכל טקסט אחר. כלומר, שכל צירוף דילוגים בנושא אחד שנמצא בתורה - אין שום הוכחה לאמיתותו, הוא היה יכול להימצא בכל טקסט אחר, וגם אם הנתונים שבו לא היו בכלל במציאות. אבל זה שבתורה הצירופים שאכן אירעו נמצאים בשכיחות גבוהה הרבה יותר מאלו שלא אירעו - זוהי חריגה מהסטטיסטיקה לעומת טקסטים אחרים.

למשל, אחד הניסויים הגדולים שנעשו בנושא (כמדומני הראשון שנעשה), היה ע"י שלקחו אוסף נתונים בנושא מוגדר מראש, במקרה הזה - פרטיים ביוגרפיים של גדולי ישראל (שם, עיר, תאריך לידה ופטירה), וחיפשו כמה מצבירי הנתונים הנ"ל נמצאו רמוזים בדילוג בקטע אחד, דהיינו קטע אחד שבקרבתו מופיעים שם הגדול, מקומו התאריכים וכו'.

לאחר מכן, ערבבו את הנתונים לגמרי, וחיפשו קטעים שבהם מופיע שם של גדול אחד, בצירוף עיר שבה חי גדול אחר, ותאריך לידה של גדול רביעי וכו', וכך ערבבו וחיפשו שוב ושוב בכמה ווריאציות.

בכל המקרים נמצאו צבירי נתונים מרשימים רבים, אבל במקרה של הנתונים האמיתיים הייתה חריגה מובהקת כלפי מעלה.

כמו כן, ערבבו את כל הטקסט של חומש בראשית, וחזרו שוב על הניסויים הנ"ל. התוצאה הייתה שהחריגה נעלמה, התפזרות מציאת צבירי הנתונים הייתה שווה בכל הניסויים, בעלי הנתונים הנכונים ושאינם.

כך שאין שום הוכחה לנכונות דילוג כלשהו, אלא רק לחריגה סטטיסטית כללית בלבד.

יחיה

משתמש ותיק
יחיה אמר:
יראתי בפצותי אמר:
יחיה אמר:

עיין עוד המצורף (באנגלית):

קבצים מצורפים

• ORTHODOX.PDF
    309.3 KB · צפיות: 2
חלק עליון תַחתִית